Skvěle! Starší dorost porazil první Třinec

Filip Bazala • 08.12.2012

Staršímu dorostu se letos nedaří a tým rozhodně nenaplňuje potenciál, který v sobě má. V sobotu 8. 12. Valaši zajížděli na led prvního Třince a papírově mělo jít o jasnou záležitost domácích. Když ve třetí třetině dal ve 43. minutě gól na 3:1 pro domácí Švaňa, vypadalo to, že domácí zápas už nepustí. Jenomže po samostatném úniku Forcha, který se nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky přidal vyrovnávací branku 108 vteřin před koncem Ščotka a šlo se do prodloužení. Nakonec rozhodly až nájezdy, ve kterých vstřelil vítěznou branku Christov.

ESD - 26.kolo so 8.12.12:00
HC Oceláři Třinec
3:4sn(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Lorek (Motloch), 24. Trčka (Walaski, Pala), 43. Švaňa (Motloch) - 20. Ščotka (Rod), 56. Forch (Kuchařík), 59. Ščotka (Tydlačka, Hořanský), 65. Christov. Rozhodčí: Libiger – Gančarčík, Patrman. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Polášek, Stránský, Zahradníček, Walaski, Heider, Cienciala A., Bartko, Bartoň - Kovařčík M, Růžička, Kovařčík O., Christov V., Kofroň, Trčka, Motloch, Pala, Kasala, Lorek, Jašek, Švaňa
VHK ROBE Vsetín: Gottwald - Hajda, Žabčík, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Christov E., Forch, Světlík, Račický, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod

Vedení se velmi brzy ujali domácí hráči. Již ve 3. minutě vystřelil z mezikruží Lukáš Motloch, rána vypadla vsetínskému gólmanovi z lapačky, a tak se volného kotouče pohotově zmocnil Jaroslaw Lorek, který jej dokázal protlačit mezi tři tyče. V nadcházejícím průběhu periody se hosté viditelně snažili o vyrovnání, avšak v koncovce častokrát chybovali a ztráceli kotouč. Vyrovnat se jim povedlo až v posledních, plynoucích vteřinách první třetiny a poslali tak domácím gól, jak se říká, do šatny. František Rod vyslal puk do shluku hráčů před bránu Ocelářů, kde se nejlépe zorientoval Jan Ščotka a procedil kotouč přes betony Cieslara.

Oceláři stejně jako v periodě první nastoupili do hry s velkým nasazením, což jim opět přineslo radost v podobě vstřelené branky. Walaski přihrával z levého křídla na střed Janu Trčkovi, který perfektně zužitkoval přihrávku svého spoluhráče a zakončil k levé tyči vsetínské brány. Ve vedení držel svůj tým skvělými zákroky Ondřej Cieslar, jelikož několikrát pohotově zasáhnul i vzdáleně od vlastní brány. Poté hru rozkouskovala vyloučení, z nichž po ukončeném trestu vyjel z trestné lavice Jan Trčka ihned do útoku, avšak ve vyložené šanci při přihrávce Švaňi mu puk přeskočil čepel hole.

Třetí třetina začala stejně jako dvě předešlé. Pár minut po vhazování Hohl před vlastní bránou nešťastně přihrál soupeři jménem Robin Švaňa a tomu už neudělalo problém zamést puk do poloodkryté branky. Průběh zápasu pak zkrášlily velmi krásné zákroky jak hostujícího Gottwalda, tak domácího Cieslara. Zlom utkání přišel až v 56. minutě, když Kuchařík vyslal do úniku Jana Forcha, který tváří tvář třineckému brankáři několikrát zamíchal pukem a zakončil přesně k pravé tyči. Bezmála dvě minuty před koncem hosté dokázali vyrovnat v početní výhodě. Tydlačka zpoza branky vyslal puk před bránu, kterého se ujal Jan Šotka a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Prodloužení probíhalo klidně a hráči zbytečně neriskovali, jelikož nikdo nechtěl udělat chybu, která by je stála zápas. Jedinou větší šanci si vytvořil až v samém závěru prodloužení třinecký Christov. Během průniku pásma byl jedním z hráčů sporně odstaven, ale rozhodčí nehodlali tento zákrok pískat.

V samostatných nájezdech se vedení ujali domácí hráči zásluhou Ondřeje Kovařčíka, který kličkou do bekhendu proměnil, avšak Erik Christov vyrovnal vývoj nájezdů čistým průstřelem. Zápas završil dalším úspěšným nájezdem Erik Christov, a tak svému týmu vystřelil bod navíc. Za domácí nájezdy neproměnili Heider, Kofroň, Růžička a za hosty Forch, Svozílek a Hořanský.