Zachráněný MDO se naposledy představí na Lapači, přivítá ostravské Vítkovice

Dominik Tobola • 18.03.2013

Po tom, co Poruba podlehla v nedělním utkání Třinci, si mohl celý mladší dorost zhluboka oddechnout. A to proto, že se tímto podařilo zachránit extraligovou příslušnost pro sezónu 2013/2014 a to je, vzhledem k průběhu, velký úspěch. Tým trenérů Weintritta, Toboly a Forcha si svou účast v elitní soutěži zajistili především sérií pěti vítězných utkání v řadě. Nyní je čekají ještě dva duely. Ten první sehrají v úterý od 15:00 proti Vítkovicím. Pro hráče MDO to bude rozlučka s Lapačem, protože ke poslednímu utkání zajíždějí na led Warrioru Brno.

Mladší dorost: Konec záchranářských bojů! Poruba prohrála s Třincem a starosti jsou ty tam

Aktuální pohled na tabulku ELIOD Extraligy mladšího dorostu

Uf! Podařilo se. Mladší dorost uhájil extraligovou příslušnost i pro příští sezónu. Starosti o udržení před úterním utkáním na domácí půdě proti Vítkovicím jsou pryč, a to díky vítězství Třince, který porazil na ostravské půdě domácí Porubu. Tímto triumfem poslali Oceláři své soky o soutěž níže, tedy do Ligy MDO.

Weintrittův tým měl ovšem velmi nelichotivou výchozí pozici. Vždyť ještě po utkání Olomouci, kde Valaši prohráli 1:3, ztráceli mladší dorostenci na tehdy předposlední Porubu sedm bodů. Zlom přišel v domácím utkání s Havířovem, kdy Vsetínští, i přes řadu šancí, zvítězili nejhubenějším výsledkem 1:0. Tato výhra nastartovala šňůru pěti utkání, ve kterých se podařilo naplno uspět. Stěžejní vítězství proběhlo na ledě největšího soupeře, tedy Poruby, kde zelenožlutí předvedli kompaktní výkon a brali body za výhru 2:0. Tečku za působením Poruby v extraligové soutěži poté udělali, shodou okolností, v dohrávce na Hané. V Olomouci zvládli napínavou bitvu na jedničku (5:3), a byť následně podlehli 3:1 na ledě lídra tabulky z Třince, zajistili si, již zmíněnou, extraligovou účast.

Poslední dvě utkání tedy sehrají na Lapači, respektive na ledě Warrioru Brno. Domácí zápas je na programu právě v úterý, a to proti ostravským Vítkovicím, které už ztratily šanci na účast v závěrečném turnaji MČR. Poslední utkání dopadlo mezi těmito protivníky ve prospěch Ostravanů, což ostatně platí o všech předchozích vzájemných zápasech. Utkání na vsetínském ledě začíná úderem třetí hodiny odpolední. Přijdete se rozloučit i vy s úspěšnými bojovníky o záchranu?

Možné sestavy:

Vsetín: Bechný – Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Kašpar, Vodák, Richter – Čechmánek, Dubnický, Weintritt, Matocha, Tydlačka (C), Miko, Janošek, Kovář, Gharibyar.

Vítkovice: Zavadil - Čechman, Halška, Krenželok, Šendera, Slíž, Veřmířovský - Hartmann, Hill, Korec, Malina, Raška, Slánský, Spratek, Stránský, Stupka.