Vsetín vyzve o dva body lepší Žďár nad Sázavou

Petr Vychopeň • 18.11.2008

V s e t í n - Kvapem se blíží středeční podvečer a s ním i devatenáctý zápas Valašského hokejového klubu. Ten se střetne s hosty ze Žďáru nad Sázavou, kteří v minulém kole zdolali Přerov 3:1. Při pohledu na tabulku také zjistíte, že se bude jednat o souboj dvou sousedů, přičemž hosté z pomezí Čech a Moravy mají oproti svým vyzyvatelům dva body k dobru. Atraktivitu utkání, které začne ve středu v 18:00, si uvědomuje i vedení vsetínského klubu, proto pro vás, kteří máte zájem o toto utkání, připravilo akci: páry zaplatí pouze za jedno místo - druhou vstupenku získají zdarma!

Ve středu 19. listopadu to budou přesně čtyři týdny od poslední vsetínské výhry. Tehdy Valaši zdolali Orlovou vysoko 7:1, od té doby ovšem uplynulo celkem šest duelů, z nichž Vsetínští ani jednou nevyhráli. Body vytěžili paradoxně jen proti Meziříčí a Hodonínu, a to když v obou případech svému soupeři podlehli po nájezdech.

Teď je čeká vyrovnaný soupeř ze Žďáru nad Sázavou, proti kterému už jednou síly změřili. Psalo se 24. října a souboj těchto nováčků třetí nejvyšší soutěže vyhráli Žďárští po prodloužení.

SKLH Žďár n. Sázavou: 11. místo, 22 bodů, skóre 57:73

Středeční soupeř zelenožlutých má na svém kontě deset proher a osm výher, z nichž dvě za dva body. To jej řadí na jedenáctý stupínek. Stejně tak jedenáctá příčka náleží Žďárským co se venkovní úspěšnosti týče - na cizích stadionech zatím vytěžili osm bodů.

V posledním utkání sice Žďár dokázal zdolat Přerov, jenže čtyři utkání předtím nebodoval. Lze tedy očekávat vyrovnanou partii, ve které buď hosté navážou na poslední kolo, nebo se Vsetín postaví na nohy a výkonem napodobí některé z dobrých výsledků, které diváci na Lapači měli možnost vidět.

Koho by se měla obrana VHK v čele s brankářem Plškem nejvíce obávat? Rozhodně Jiřího Plachého, největšího kanonýra týmu, s šestnácti body (10+6). Poté následuje větší bodový odstup až se dostaneme k Jiřímu Dítěti (4+6), trojici nejúspěšnějších hráčů Žďáru uzavírá Radim Křišťán (3+5).

Vzájemné utkání:

SKLH Žďár n. Sázavou - Valašský hokejový klub 2:1 po pr. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Plachý (Dítě), 63. Sobotka (Dítě) - 49. Klabačka.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Blažek, Rajnoha - Knebl, Mikeš, Tesařík - Vaněk, Ašer, Klabačka - Gajdošík, Podešva, Hrňa - Gergela.

Žďár: Blažíček - Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Souček, Fibikar, Pleva - Fila, M. Sobotka, Plachý, Vránek, Dítě, Štěpánek, Kaut, Mühlfait, Havelka.