Vsetín si pojistil další opory, na Lapači pokračují Luboš Rob a Ondřej Smetana

Redakce • 02.03.2023

VHK ROBE Vsetín jedná o budoucnosti s hráči aktuálního kádru, po Vítu Jonákovi a Jiřím Říhovi podepsali na Lapači nové smlouvy útočník Luboš Rob a obránce Ondřej Smetana. „Jednání s dalšími hráči probíhají a budou probíhat. Jednotlivá jména budeme zveřejňovat postupně. Je pro nás důležité už nyní položit základy týmu pro nadcházející sezonu,“ uvedl již dříve Radim Tesařík, sportovní manažer VHK.

Luboš Rob (15. dubna 1995) přišel na Valašsko poprvé před sezonou 2018/2019. Následně dva roky působil v extraligové Plzni, od léta 2021 znovu obléká zelenožlutý dres. Dvakrát získal Cenu Tomáše Zelenky pro nejproduktivnějšího hráče Chance ligy, je členem elitní formace Vsetína. V základní části aktuální sezony nevynechal jediný zápas, týmu pomohl 48 kanadskými body. Nyní, před startem play-off, podepsal na Lapači novou smlouvu na další dvě sezony.

„Na pokračování spolupráce měly zájem obě strany, jak klub, tak Luboš. Víceméně to bylo o tom, abychom doladili detaily smlouvy. Pro mne bylo důležité, že Luboš tady chce být, i když měl nabídky také z nejvyšší soutěže. Je rozený střelec, na Valašsku skvěle zapadl, vnímáme ho už jako domácího hráče,“ uvedl Radim Tesařík. „Jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Vsetín už s rodinou bereme jako náš druhý domov. Mým cílem je udělat všechno pro to, abych byl součástí úspěšného týmu, a aby se nám dařilo každý den posunovat klub zase o něco dál,“ sdělil Luboš Rob.

Dalším hráčem, který spojí svoji budoucnost s Valašskem, je obránce Ondřej Smetana (26. srpna 1992). Urostlý bek přišel na Lapač v průběhu sezony 2019/2020 z Ústí nad Labem a od té doby obléká zelenožlutý dres. Vedle defenzivních úkolů je úspěšný v produktivitě. V 16 utkáních loňského play-off zaznamenal 12 kanadských bodů, ve 48 duelech letošní sezony se blýskl 24 body. K tomu strávil na ledě nejvíce času ze všech hráčů týmu, celkem 968 minut, tedy v průměru přes 20 minut na zápas. Nyní na Lapači prodloužil smlouvu o další rok.

„Ondra do našeho týmu už před lety lidsky i výkonnostně skvěle zapadl. Letos měl nabídky i z jiných klubů, ale je na Vsetíně spokojený, chtěl zde pokračovat. Jeho stabilní výkony dávají odpověď na otázku, proč jsme prodloužili fungující spolupráci,“ poznamenal Radim Tesařík. „Vedení VHK mne oslovilo s tím, že jsou se mnou spokojení. Upřímně mě to potěšilo. Vůbec jsem neváhal a jsem rád, že s rodinou strávíme další rok na Vsetíně,“ komentoval podpis nové smlouvy Ondřej Smetana.