Vsetín se zkusí chytit na předposledních Vítkovicích

Jan Hrbáček • 18.11.2006

V s e t í n - V neděli uvidíme na Lapači další extraligové utkání, ve kterém se střetnou poslední Vsetín s třináctými Vítkovicemi. Po prohře s Kladnem na nájezdy nepanuje v týmu zrovna veselá nálada, přesto jsou vsetínští hokejisté odhodláni zvítězit. "Uděláme všechno pro to, abychom ty dva další zápasy vyhráli a uhráli aspoň sedm bodů," říká Igor Bobček, jeden z nelepších hráčů Vsetína v pátečním zápase s Kladnem. Vítkovice po výměně trenéra dvakrát prohrály a tak můžeme čekat jistě bojovné utkání.

Pinc ani nevěděl, jak to chytil.
— Marek Dubec o neproměněné šanci z prvního utkání
Vsetínské mužstvo v současné době bojuje s nedisciplinovaností. Tři desetiminutové tresty v rozmezí deseti minut v kladenském utkání nejsou dobrou vizitkou a i to se podepsalo na prohře. Nejprve Jiří Kučny dostal desítku za nesportovní chování a hned minutu po něm Igor Bobček obdržel osobní trest za vražení na hrazení. A aby toho nebylo dost, tak rozhodčí Kubeš musel ještě uklidnit Tomáše Demela, jenž letos již poněkolikáté neudržel nervy na uzdě a šel pykat za nesportovní chování. Trenér Břetislav Kopřiva po zápase ihned zvedl varovný prst. "Znovu jsme doplatili na nedisciplinovanost, za což budou hráči potrestáni."

Vítkovice - soupeř pro nedělní utkání zatím jen marně hledá loňskou formu, díky které v pohodě dokráčel do Play-off. V současné době figuruje na třináctém místě tabulky O2 extraligy a v reprezentační přestávce byl nucen dokonce vyměnit trenéra. Miloše Holaně vystřídal na lavičce Miroslav Fryčer, ale ani on zatím nedokázal týmu pomoci k bodům. Obě utkání totiž Vítkovičtí prohráli. Nejprve doma nestačili na vedoucí České Budějovice (2:3) a poté podlehli i na ledě Znojma (1:2). Kanadskému bodování týmu kralují reprezentanti Petr Hubáček (15B, 6+9), Zbyněk Irgl (14B, 9+5) a Jiří Burger (11B, 4+7), kteří spolu tvoří první údernou formaci.

První duel: Těsné vítězství Vítkovic

V bojovném utkání padaly branky hlavně po důrazu před oběma brankami. Hosté si zásluhou trefy Lukáše Krenželoka ze druhé třetiny odvezli všechny z Lapače tři body.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)