Vsetín podepíše smlouvu s Perinvestem Tomáše Petery

Eva Stejskalová, město Vsetín • 17.07.2006

V s e t í n - Zástupci Vsetínské hokejové a Perinvestu Tomáše Petery dolaďují poslední detaily smlouvy mezi oběma akciovými společnostmi o marketingovém zabezpečení vsetínského hokejového klubu pro nadcházející extraligovou sezónu. Smlouva by měla být podepsána v nejbližších dnech. Potvrdili to i představitelé společnosti Perinvest. „Jednáme především o tom, jaký závazek na finanční zajištění následujících sezón na sebe firma Perinvest převezme, a také o podmínkách vstupu společnosti do vsetínského hokejového klubu,“ informoval vsetínský starosta Jiří Čunek.

Zástupci Vsetína se spolu s Tomášem Peterou dohodli na společném postupu při získávání finančních prostředků pro vsetínský hokej již v polovině června, tehdy však ještě nebyly doladěny všechny podrobnosti spolupráce. Na základě této skutečnosti vsetínští zastupitelé 20. června zvedli ruku pro půjčku ve výši 24,5 milionů korun, která tak znamenala záchranu extraligy pro naše město.

Finanční prostředky byly ještě týž den vinkulovány ve prospěch Asociace profesionálních klubů, která v případě Vsetína podmínila udělení licence pro následující sezónu složením bankovní garance ve výši 7 milionů korun a složením záruky v hodnotě dluhů vůči hráčům, trenérům a dalším subjektům v ČSLH. Ty v případě Vsetínské hokejové dosáhly 17,5 milionů korun, ačkoliv to byly v převážné většině závazky, které zůstaly po bývalém majiteli vsetínského hokeje Romanu Zubíkovi.

Zástupci Vsetína věří, že spojení s tak významným partnerem ve sportovním světě přinese vsetínskému hokeji potřebnou stabilizaci. O tomtéž je přesvědčen i Petera. „Do společného projektu vstupuji s ověřeným know-how a výborným týmem lidí, kteří mají zkušenosti s nejvýznamnější sportovními projekty v Česku. Pokud mají obě strany stejný cíl, vede podobné spojení k úspěchu, který očekávám i ve Vsetíně,“ řekl před časem Tomáš Petera.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov