Venku hrajeme líp než doma, nic není ztracené, burcuje Hromada

Kristýna Zigmundová • 25.03.2016

Pětadvacetiletá stálice ve vsetínské bráně si je vědoma chyby, které se Valaši ve čtvrtečním utkání dopustili, „Všechno to tam padalo z před brankového prostoru, z obdélníku odkud padá nejvíc gólů. Tam jsme je v předešlých utkáních nepouštěli.“ Do Frýdku ale určitě nepojede se svěšenou hlavou, „Pod větším tlakem budou oni, protože musí vyhrát. Pokud ale budeme hrát tak, jako v předešlých zápasech, tak máme šanci.“ Fanouškovský rekord si pochvaluje a rozhodně říká, „My jim moc děkujeme, že nám věří, že nás podporují a my jim na oplátku přivezeme z Frýdku výhru.“

Jak byste zhodnotil 4. finálové utkání?

Frýdek potřeboval vyhrát, jinak by jim skončila sezóna, skončily by jim ty jejich velké plány. My jsme věděli, že budou hrát ten nejlepší hokej, oni vlastně i museli. Pozměnili tým, hlavně lajny. Dostali jsme tam tři branky v oslabení, hlavně z prostoru, kam jsme je v předešlých zápasech nepouštěli. Všechno nám to padalo z před brankového prostoru, nepohlídali jsme si je, a potom jak už je to 3:0, tak je to křeč. Na druhou stranu jsem ale rád, že jsme to ty dvě třetiny už dohráli nějak se vztyčenou hlavou. My teď nemáme důvod k nějaké panice, jedeme dál. Porazit tým jako je Frýdek třikrát v řadě je těžké, ale my už jsme je jednou, na domácím ledě porazili, takže určitě nevěšíme hlavu a nejsme ve stresu, že je konec. Právě že naopak, my letos hrajeme venku možná líp než doma a poslední zápas nám to i ukázal, takže není nic ztracené.

Hned v první třetině vám tam napadalo pět branek, jak jste tyto situace vnímal vy z pohledu gólmana?

Jak už jsem říkal, všechno to tam padalo z před brankového prostoru. Z obdélníku odkud padá nejvíc gólů. V zápasech předtím jsme je docela dobře pokrývali, takže pálili z úhlu nebo z rohu. Teď jsme si ty prostory nepohlídali a prostě nám to tam napadalo. Předtím jsme měli zápasy, kde Frýdek tlačil, nemohl dát góly, tak teď jim to tam prostě spadlo. Doufám ale, že se vystříleli a v sobotu to bude naopak, že nám tam spadne všechno.

Říkal jste si po zápase, že jste v té první třetině něco mohl změnit, udělat to jinak?

Teď ani nevím. Já se potom podívám na video a na to, jak ty branky padly. Myslím si, že jsem se v té situaci rozhodl, tak jak jsem se rozhodl. Všechno jsem dělal s myšlenkou, že v té chvíli dělám to nejlepší, co můžu. Několikrát se stalo, že se postavíte dvakrát stejně a jednou to vykryjete a podruhé ne, je to o náhodě a je tam i víc faktorů. Prostě to někdy trefí a někdy zase ne. Žádnou hrůzu bych z toho ale nedělal.

Spadly vám tam tři góly v oslabení, myslíte si, že to bylo právě tím oslabením, nebo jste ještě něco podcenili?

První zápas co jsme hráli tady, tak jsme tam měli taky nějaká oslabení, ale dokázali jsme je ubránit. Oni změnili přesilovkovou hru, pohybovali se v jiných místech a to nás možná trochu zaskočilo. Třeba první gól, tak tam byla střela od modré, my jsme to zablokovali, ale odrazilo se jim to zase na hůl, takže je to spíš náhoda. Čtyřikrát jsme s nimi hráli v základní části, teď čtyři zápasy. My na jejich změny nějak zareagujeme a jak říkám, není to žádná hrůza. My jsme to mohli dneska ukončit, bylo by to super, ale pořád máme ještě jeden zápas venku, kde můžeme vyhrát.

Jak hodnotíte celkovou hru z pohledu z branky?

Jde to těžko hodnotit. Na začátku jim to tam napadalo, a pak si to takový tým jako je Frýdek už pohlídá. Dneska jim to tam prostě spadlo, ne že by byli o parník lepší, ale měli trochu víc štěstí. Uklidnili se, dali dva tři góly, a pak už se jim to tam sypalo. Další dvě třetiny jsme ale už hráli vyrovnaný hokej. Rozhodl ten začátek.

Budete do příštího zápasu něco měnit?

Asi něco změníme. Zítra máme trénink, tak se na to podíváme. Nechtěl bych, abychom tady byli v nějaké depresi, protože pořád tam je ještě ten jede zápas. Vloni jsme byli v podobné situaci v semifinále s Porubou, kde jsme mohli doma rozhodnout, ale prohráli jsme 4:0, ani jsme nepíchli. Ven jsme jeli s pokorou a vyhráli jsme tam 6:0. Teď je Frýdek doma a myslím si, že jsou pod daleko větším tlakem než my. Oni to musí urvat, a i když budeme hrát tak, jak jsme hráli minule, tak věřím, že tu kvalifikaci přivezeme domů.

Na tento zápas se přišel podívat rekordní počet fanoušků, 5400.

Tak je to pěkný pocit. Co jsem tady 8 let tak jsme se k tomu průběžně přibližovali. Jsem rád, že jsem mohl být u toho, když tady bylo vyprodáno. Ti lidi nás hnali a myslím si, že hrajme nejlepší hokej, co se letos ve druhé lize hraje. Je pro nás hodně, že na to lidi slyší a přijdou. Komu se to podaří hrát před tolika lidmi? Myslím, že i ve vyšších soutěžích nepotkáte tolik lidí na jednom zimáku, a když jo, tak určitě ne s takovou atmosférou. My jim tedy děkujeme, že nám věří, že nás podporují a my jim, na oplátku, z Frýdku přivezeme výhru.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov