Vedení jsme si hlídali po celý zápas, říká Petr Hromada

Jiří Kubják • 11.11.2010

Vsetín porazil Uherské Hradiště 6:2 a připsal si důležité tři body. V utkání, kde se proti sobě postavila celá řada hráčů, jenž v minulosti oblékali vsetínský dres, se bylo na co dívat. Hezké branky, vypjaté okamžiky ve druhé třetině a spousty osobních soubojů. "Celý zápas jsme kontrolovali naše vedení a nic se z naší strany nepodcenilo," řekl v rozhovoru Petr Hromada.

Petře, po delší době se Vsetín rozstřílel a připsal si velmi cenné tři body, co podle tebe rozhodlo dnešní utkání?
Dnešní utkání rozhodla první třetina. Rychle jsme se dostali do vedení a přidali v zápětí druhou branku .To nás uklidnilo. Chtěli jsme být od začátku aktivní, což se nám povedlo. Za stavu 2:0 jsme už hráli v pohodě a kontrolovali utkání.

Uherské Hradiště poté snížilo na 3:1. Mužeš popsat svou první inkasovanou branku, kudy puk prošel?
Sám nevím kudy ten puk prošel. Všiml jsem si, že se hráč dívá na puk, který jsem mu chtěl vypíchnout. To se částečně i podařilo. Myslel jsem ,že ho mám pod sebou a nechtěl se moc hýbat, abych si puk nesrazil od brány .Potom už jen vím o nějaké dorážce a rozhodčí zapískal gól.

Hradiště se od druhé třetině nedokázalo probít přes obrannu a když ano, tak si svými senzačními zákroky sebral hostujícím střelcům sebevědomí, což Vsetín jistě psychicky podzvedlo?
Nevím jestli byly senzační. Hradiště čas od času zahrozilo, ale plně jsem se koncetroval na hru. I výsledek 5:2 v hokeji nic neznamená a tak jsme si nechtěli připustit nějaké zdramatizování stavu. Celý tým dnes podal skvělý výkon,který korunoval 6-ti góly.

Soupeř si poté často pomáhal kontroverzními zákroky a Vsetínu se naskytlo spoustu přesilových her, které dnes moc nevycházely?
Soupeř hrál nepříjemný hokej ,který nám moc neseděl. Některé zákroky byly na hraně, ovšem my jsme vždy v pravý okamžik dali branku a tím hru uklidnili. Přesilovek se nám naskytlo hodně a je pravda že nám moc nešly. I když, co nevyšlo dnes, může vyjit v příštím zápase

Přesto nakonec tuhle smůlu v početní převaze protrhl Adam Rufer a do konce utkání jste si vedení pohlídali?
Já myslím, že jsme dnes byli lepším týmem a vedení jsme si hlídali po celý zápas.Nic se nepodcenilo a přineslo nám to 3. důležité body

Další utkání Vás čeká druhé derby, mnohem atraktivnější a sice proti Valašskému Meziříčí, co bude platit na jejich hru a s čím do utkání půjdete?
S Valašským Meziřičím jsme mistrovské utkání ještě nevyhráli. Je to derby, které nemá favorita. Hrajeme doma a budem chtít hrát atraktivní hokej, ale přesnou taktiku určí až trenéři.