Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Valaši v sobotu nastoupí na půdě nejvzdálenějšího soupeře

Jan Tajzler • 30.09.2022

Štreku do Sokolova už mají Vsacané za sebou a od pátku se aklimatizují na západě Čech s jasným cílem a to v sobotním utkání ukořistit cenné body a naladit se zpět na vítěznou notu. Baník na domácím ledě zakončí třídílnou sérii, ze které si zatím odnesl skalp zlínských Beranů. Vsetín se bude podobnému scénaři snažit vyhnout, utkání začíná na Zimním stadionu v Sokolově v sobotu od 17:00.

Baník uzavře se Vsetínem domácí sérii

Sokolov prožil v loňské sezoně mimořádný úspěch, když dokráčel až do semifinále play-off. Pozdějšího mistra Chance ligy z Jihlavy však zdržel pouze jedním vyhraným zápasem. I tak se pro klub, který ze 2. ligy postoupil teprve v sezoně 2018/2019, jednalo o velkolepý úspěch. Černožlutí by rádi něco podobného zopakovali i v letošní sezoně, zatím se však jejich výsledky nemohou potkat s potřebnou stabilitou. 

Sezonu zahájil Baník domácím nezdarem s rezervou Pardubic (2:5). První bod vybojoval v pražském Edenu za prohru v prodloužení 3:4 a nedařilo se ani v Šumperku, kde Sokolov padl těsně 4:5. První vítězství se dostavilo až ve 4. kole na ledě Frýdku-Místku, odkud Baník vezl všechny body po výsledku 2:1 a stejnou měrou přehrál doma i favorizovaný Zlín, proti kterému nepříznivé skóre otočil. Vzestup formy však zastavila páteční domácí porážka s Porubou 2:4. 

Výsledkem je aktuální 8. pozice. V sobotním utkání Baník zakončí třídílnou sérii domácích střetnutí a jeho cílem bude po Zlínu zaskočit dalšího moravského favorita, tedy tým Vsetína. Dopomoci by k tomu měl produktivní Jaromír Kverka (1+6), Matěj Zadražil (2+2) nebo nejlepší střelec Martin Osmík

Obrana Baníku se i letos může opřít o zkušeného Jana Nováka (0+2), počítá se také s Janem Pohlem (0+3). Brankoviště Sokolova od letošní sezony střeží Martin Michajlov, který vsetínské hokejisty trápil v loňském čtvrtfinále play-off ještě v dresu pražské Slavie. Záda mu kryje nadějný odchovanec pražské Sparty Oldřich Cichoň

Valaši poprvé v Čechách, přivezou body? 

Poprvé v rámci letošního soutěžního ročníku Chance ligy se vsetínský tým ve svém novém autobusu vydá na půdu soupeře do Čech. Cílem Stantienových svěřenců bude napravit si chuť ze středečního nezdaru s Jihlavou, kdy Vsetín vůbec poprvé v sezoně nebodoval a soupeři se musel poklonit těsně 1:2. Vsetínským nešla souhra, ve třetí třetině se nedostali ani do závěrečného tlaku, kterým by vítězství Dukly mohli ohrozit. To se musí pro úspěch v Sokolově určitě změnit. 

Vsetínské brankoviště ve středu poprvé v sezoně patřilo Davidu Sachrovi, jeho výborný výkon v brance zakalil pouze fakt porážky, vsetínský odchovanec ale kryl úspěšně hned 32 střel Jihlavy. Jediným úspěšným střelcem v pelhřimovském azylu Dukly byl Riku Sihvonen, pro finského útočníka v barvách Vsetína to byla již 3. trefa v letošní sezoně.

Zelenožlutí jsou se ziskem 15 bodů stále na 1. místě tabulky. Díky středeční ztrátě na ně však s jednobodovou ztrátou doléhá Kolín a pouze o tři body méně má Přerov. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se Vsetín opět svým pronásledovatelům dokáže vzdálit. Souboj Sokolova se Vsetínem startuje na západě Čech v sobotu od 17:00. 

Sestavy v posledním kole: 

Sokolov: Michajlov – Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Konečný – Jurčík, Zadražil, Osmík – Tomi, Ton, Švec – Hauser, Vrhel, Stehlík

Vsetín: Sachr – Smetana (A), Ondračka, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Jonák (C), Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Berger, Přikryl, Sihvonen – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC Technika Brno
×
Dnes v 18:45 | Dor.
SK Horácká Slavia Třebíč
VHK ROBE Vsetín
×
Odehrané v 14:45 | 9.tř.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011