Valaši se vrací domů, ve čtvrtek se postaví Frýdku-Místku

Jan Tajzler • 25.08.2020

Zápasová příprava hokejistů Vsetína se přesouvá do druhé poloviny. Již ve čtvrtek vyjedou zelenožlutí k pátému přípravnému utkání a potřetí v rámci této fáze sezony to bude proti rysům z Frýdku-Místku. Utkání startuje v 18:00, vstupenky si můžete zakoupit zde.

Frýdek má za sebou stíhací jízdu s Třebíčí

Po domácí vítězné premiéře proti Vsetínu se hokejisté Frýdku-Místku představili znovu v Polárce tentokrát konkurentovi z Třebíče. Svěřenci trenéra Wojnara předvedli úctyhodnou stíhací jízdu, když ve druhé třetině v rozmezí čtyř minut smazali tříbrankové manko. Dramatický duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, kde se však senzační obrat nezrodil a bonusový bod putoval na Vysočinu.

Proti Třebíčí se blýskl dvěma trefami útočník Lukáš Kaukič, jenž se mimochodem prosadil i v duelu se Vsetínem. Frýdek-Místek tak čítá v turnaji O pohár RT Torax již čtyřbodový zisk a o další cennou kořist bude bojovat na Lapači. Dosavadní vzájemné duely skončily vždy vítězstvím domácího týmu, bude to platit znovu i ve čtvrtek?

Potvrdí Valaši domácí formu?

Dosavadní průběh přípravy v podání Vsetína dost připomíná minulý ročník, kdy Vsetínští doma dokázali vítězit, zatímco na ledě soupeřů to tak vždy nebylo. Vsacané se představili podruhé mimo Lapač, když v úterý mířili na led Prostějova. Zde zelenožlutí nezačali dobře a po první třetině čítali dvoubrankové manko. „První třetinu jsme prochrápali. Měli jsme tam i nějaká vyloučení a Prostějov nám udělil lekci, jak se mají přesilovky hrát," neskrýval rozčarování Jan Srdínko.

Vsetínská hra se však ještě v zápase na Hané dočkala progresu a zelenožlutým se zásluhou Davida Březiny a Jana Kloze podařilo vyrovnat na 2:2. ,V kabině jsme si pak něco řekli a hra se diametrálně změnila. Srovnali jsme, věřili jsme, že překloníme váhy na naši stranu, ale bohužel se nepodařilo. V závěru jsme si nějaké šance vypracovali, ale nedokázali jsme je zužitkovat a v power-play jsme při hře vabank dostali gól na 4:2. Na výkon ze druhé a třetí třetiny však rozhodně můžeme navázat, přes nějaké chybičky byla naše hra mnohem lepší," uzavřel pozápasové hodnocení v Prostějově hlavní trenér.

Zda se Vsetínu podaří v domácím prostředí opět vrátit do vítězné nálady a navázat tak na zlepšené výkony z utkání v Prostějov, to budeme moci sledovat ve čtvrtek od 18:00, kdy startuje již pátá prověrka Valachů před novým soutěžním ročníkem. Utkání znovu doprovází řada hygienických opatření, která si můžete připomenout zde.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Gába – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček, Ondračka – Kloz, Pechanec, Babka – Březina, Vlach, Klímek – Půček, Gajarský, Gorčík – Pospíšil, Hořanský, Vítek.

Frýdek-Místek: N. Malík – Jenáček, Z. Malík, Adámek, Michálek, Homola, Haman, Hrachovský – Stuchlík, Klimša, Tomi, Mikulík, Kaukič, Peterek, Matiaško, Przybyla, Martynek, Blaško, Macháček, Flok