V závěru jsme měli také štěstí, uznal Podešva po triumfu nad Prostějovem

Václav Trávníček, Filip Bazala • 12.01.2014

Infarktový zápas mají za sebou vsetínští hokejisté. Valaši v sobotu večer po velkém boji porazili Prostějov, favorita soutěže a jednoho z hlavních kandidátů na postup do první ligy. „Jsme rádi za vítězství a za tři body nad takto těžkým soupeřem,“ řekl po utkání unavený, ale šťastný útočník Jan Podešva, jenž vstřelil vítězný gól. „Pochvala patří celému týmu. Teď to chce dnešní body potvrdit i v zápasech venku,“ přidal se kouč Jiří Weintritt.

Vsetín totiž v nejbližším období čekají tři utkání na hřištích soupeře. Parta kolem kapitána Vaňka zajíždí postupně do Břeclavi, Orlové a Brna. S ohledem na vydřené body v duelu s Prostějovem se jim ale bude na venkovní miniturné odjíždět s větším klidem.

Jestřábi byli před sobotní bitvou v tabulce jasně první, Valachům zase patřila osmá pozice. Že však papírové předpoklady nemusí mít na reálný průběh utkání vliv, ukázala už první třetina. Domácí Vsetín se zásluhou Ambruze a Vítka v rozmezí 12. a 13. minuty dostal do vedení 2:0 a rázně vykročil za třemi body. Karta se však obrátila zkraje druhé části. Jurík s Kučerou využili chyby vsetínských hráčů, z toho jednu v přesilovce, a rázem bylo srovnáno.

„Vleče se to od začátku sezony, druhé třetiny míváme tragické,“ přiznal Podešva. „Udělali jsme dvě individuální chyby. Nejprve Martin Kubo a pak já jsem namazal soupeři na gól, bylo to přímo na hokejku. Důležité bylo, že Prostějov nepřidal další branky a neodskočil třeba na 2:4,“ poznamenal. Jestřábů byl totiž po vyrovnání plný led. „Museli jsme si vzít time-out, abychom pánům připomněli, kvůli čemu tady jsme a co chceme,“ přiznal trenér Weintritt.

V těžkých chvílích ale tým podržel gólman Petr Hromada, později vyhlášen jako nejlepší hráč utkání. „Hrouda to dobře zavřel,“ pochválil vsetínskou zeď Podešva. „Je to stroj na radost,“ vysekl Hromadovi poklonu na Twitteru kapitán Vaněk. Domácí gólman měl skutečně hodně práce, Jestřábi byli doslova na koni. „Kdyby dali gól, utkání by se vyvíjelo jinak. Byli živější, dravější, vyhrávali souboje. Ale pak se to vyrovnalo. Měli jsme nějaké šance, přesilovky, hra se postupně zase vyrovnala,“ oddechl si Podešva.

Právě hráč s číslem 61 nakonec ve třetí části zajistil Valachům vítězství. Petr Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, byl faulován, ale stihl přihrát navrátilci Zúbkovi. Ten našel před prázdnou bránou Jana Podešvu. A juniorský mistr extraligy se Znojmem z roku 2011 v signalizované výhodě nezaváhal. „Puk mi zase přeskočil, tuhle sezonu moc štěstí nemám, ale jsem rád, že jsem gól dal," uculoval se. Vsetínští každopádně vyhráno neměli, hosté hráli v závěru dlouhou přesilovku pět na tři. Na trestné lavici v jednu dobu seděli tři klíčoví hráči Vsetína - Ambruz, Hruška a Vaněk.

„To byl další zlomový bod utkání. Bylo strašně důležité, že soupeř nedal gól. Kluci bojovali, padali do střel a trochu se k nám také přiklonilo štěstíčko. Je super, že jsme to uhráli,“ těšilo Podešvu. Na jeho branku pak ještě minutu a půl před koncem navázal Kajaba, jenž v přesilovce prostřelil prostějovského Kociána a potvrdil vsetínský triumf. „Ale žádné velké slavení nebude, sezona jde dál,“ mrkl okem Podešva. Bude mít důvod k radosti i během nadcházejícího miniturné?