Ukončí Vsetín černou sérii v Plzni?

Václav Trávníček • 03.10.2004

P l z e ň, V s e t í n – Sérii pěti zápasu bez vítězství se dnes vsetínští hokejisté pokusí ukončit na ledě plzeňského Lasselsbergru. Podobný cíl si vytyčili i Západočeši, kteří zatím letos triumfovali v jediném utkání – na ledě extraligového nováčka Jihlavy. Proti svému bývalému klubu se postaví vsetínský útočník Kamil Brabenec, jenž za Plzeň odehrál šestatřicet zápasů a nasbíral čtrnáct kanadských bodů.

Změny v mužstvu Plzně: Příchod zvučných jmen

Plzeňští před začátkem extraligy notně obměnili kádr. Brankář Libor Barta odešel do bratislavského Slovanu, klub dále opustili Michal Dobroň (Slavia, hostování), Jiří Dobrovolný (Jihlava, hostování), Michal Dvořák (Karlovy Vary), Roman Málek (Rusko), Aleš Krátoška (Slavia), Zdeněk Šmíd (Karlovy Vary), Martin Špaňhel (bez angažmá), Jan Švík (Ustí nad Labem) a Pavel Vostřák (bez angažmá). Na západ Čech se naopak přestěhovali brankáři Tomáš Duba (Sparta, hostování) a Rudolf Pejchar (Karlovy Vary) a dále Michal Polák (Prince Albert, WHL), David Pospíšil (Petrohrad, Rusko), Lukáš Pulpán (Vancouver Giants, WHL), Pavel Šrek, Roman Vondráček a Jan Výtisk (všichni Sparta).

Zámořské posily: Velezkušení borci

Po dobu stávky NHL budou plzeňský dres oblékat spoluhráč Rostislava Klesly z Columbusu – zkušený bek Jaroslav Špaček, další obránce Pavel Trnka (Florida Panthers) a útočníci Milan Kraft (Pittsburgh Penguins) a Martin Straka (Los Angeles Kings). Reprezentační křídelník Martin Straka (Los Angeles Kings). Bratr plzeňského Josefa hraje se svým sourozencem dokonce v jednom útoku.

Událost léta: Nová brankářská dvojice

Událostí léta v plzeňském klubu je bezesporu kompletní obměna brankářů. Před startem extraligy klub uvolnil Libora Bartu a také jeho náhradníka Jana Freylacha, přičemž Roman Málek odešel ze Západu Čech už na jaře. Místo se tedy uvolnilo pro Rudolfa Pejchara a především pro mladého Tomáše Dubu. Ten se v brance Plzeňanů objevil ve všech doposud odehraných utkáních a až na závěrečná power-play ve Zlíně a doma s Litvínovem tam vždy setrval po celý zápas. V pořadí úspěšnosti zásahů extraligových brankářů byl Duba po šesti zápasech na 5. místě, přičemž za sebou nechal např. Čechmánka, Hniličku, Pruska či Vokouna. Na špici byl kladenský Zdeněk Orct, velké překvapení skýtal pohled na třetí místo, které okupoval litvínovský Kamil Jarina, na němž si vylámali zuby také plzeňští střelci. V průměru inkasovaných branek za zápase byl Tomáš Duba šestý. Této statistice vládl zlínských Igor Murín před Zdeňkem Orctem. Za touto dvojicí je poté znační odstup. Mezi Murínem a Dubou je rozdíl jedné branky na zápase.

Vsetín vs. Plzeň 2003/04

11. kolo, Vsetín – Plzeň 2:1
Branky: 12. Jaškin (Stantien, Vak), 22. Štraub (Demel) - 18. Matějovský (Nedoma, D. Pospíšil).

24. kolo, Plzeň – Vsetín 0:4
Branky: 18. Prokop (M. Čech), 25. Pavliš (Kuboš, Hudec), 43. Pavliš (Jaškin), 58. Demel (Pavliš, Hudec).

37. kolo, Vsetín – Plzeň 2:0
Branky: 41. Pavliš (Jaškin, Demel), 51. Sochorek (Šebesta, J. Polák).

50. kolo, Plzeň – Vsetín 6:2
Branky: 20. Dobrovolný (Paroulek), 25. Kracík (Michal Straka), 27. Andrašovský (Michal Straka, M. Výborný), 30. Vostřák (Jindřich), 31. J. Straka (Andrašovský, Paroulek), 55. J. Straka (Michal Straka, M. Výborný) - 42. Jiří Polák (Kowalczyk), 46. Z. Sedlák (Němec, Vak).

Pravděpodobné sestavy:

Plzenští se budou muset obejít bez zraněných Dušana Andrašovského (nemoc, blíže nespecifikována) a Pavla Šreka (naražené rameno). Na vsetínské straně bude absentovat Tomáš Demel, kterého trápí zraněné koleno.

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Gřegořek, Klesla, Němec, Vašut - Brabenec, Pavliš, Selingr - Zadina, Vlach, Pištek - Vak, Stantien, Radivojevič - Dubec, R. Hruška, Kovář

Plzeň: Duba - Nedoma, Jindřich, Cartelli, Trnka, Výtisk, Špaček - Paroulek, J. Straka, Důras - Michal Straka, Kracík, Martin Straka - Adamský, Kraft, Matějovský - Mrázek, Pospíšil, Šaffer - Havelka.