Ten nejdůležitější zápas: Dorost má postup do extraligy ve svých rukou

Helena Hegeďová • 07.04.2023

Poslední zápas. Poslední kolo, které rozhodne o tom, jestli bude letošní sezona úspěšná, nebo ne. Dorost potřebuje k jistotě postupu ze sobotního duelu v Litvínově minimálně jeden bod, jinak se bude muset spoléhat na další okolnosti.

Před dorostenci je poslední zápas baráže. A věc se má tak, že musí bodovat, pokud si chtějí po utkání oddechnout a na ledě oslavit postup do extraligy. V pátém utkání Valachům pomohl Litvínov, který zvítězil nad Táborem 1:0, a vzal tak největšímu vsetínskému rivalovi body. Valaši si pak splnili povinnost a nad Sokolovem zvítězili 4:2. Dvě branky vstřelil po návratu po zranění Yannick Windegger.

„Byl jsem rád, že můžu zase hrát. Myslím si, že jsme neodehráli náš nejlepší zápas, ale teď už to musíme hodit za hlavu a soustředit se na utkání proti Litvínovu,“ velí italský kanonýr.

A dál? Litvínov už má záchranu nejvyšší soutěže jistou a v posledním zápase už mu vlastně o nic nepůjde, což by mohlo Vsetínu hrát opět do karet. Hlavně proto, že s tříbodovým ziskem Tábora proti Sokolovu se vzhledem ke kvalitě obou soupeřů  a jejich motivaci dá počítat.

Pokud by Vsetínští nebodovali a Tábor by se na ně dotáhl, rozhodoval by rozdíl v celkovém skóre, tedy počtu vstřelených a inkasovaných branek ve všech utkáních baráže, protože vzájemná bilance Vsetína s Táborem je shodná. I v této statistice je aktuálně Vsetín lepší, ale to se může rychle změnit. Cíl je proto jasný.

A je třeba se na utkání pečlivě připravit. „Soustředím se na ten zápas jako na každý jiný, ale snažím se nemyslet na tlak, který na nás je. Zatím mi to tak v sezoně vždycky fungovalo, tak jsem si na to zvykl,“ prozrazuje Windegger.

„Do přípravy na zápas proti Litvínovu dáváme každý sto procent a věříme, že tento zápas vyhrajeme,“ dodává obránce Tomáš Herman.

O úspěchu, nebo neúspěchu rozhodně doslova šedesát minut jednoho zápasu. „Na zápas o všechno jsem velmi natěšený. Přece jen jsme pro tento moment hráli celou sezonu a teď máme opravdu šanci postoupit do extraligy. To je to, čeho chceme dosáhnout. Bude to velmi zajímavý zápas, protože oba týmy do toho dají všechno. Věřím, že když budeme hrát celých 60 minut, tak máme velkou šanci Litvínov porazit,“ myslí Windegger.

Souhlasí také Herman. „Je to zápas, na který jsme celou sezonu dřeli a uděláme všechno pro to, aby dopadl dobře. Hodně se těším a doufám, že to bude zajímavý zápas s dobrým koncem pro nás.“

Utkání můžete sledovat na platformě Czeczicehockey.tv nebo v textové podobě na onlajny.com. Utkání v Litvínově začíná v sobotu 8. dubna ve 13:00.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno