Šumperku jsme hodně znepříjemnili hokej, pochvaluje si brankář Plšek

Michal Veselý • 22.01.2009

Š u m p e r k – Jen si to představte. Na vsetínskou klec se řítí jeden útok za druhým, šumperští hokejisté pomalu zvedají ruce nad hlavu v oslavném gestu, když tu se zjeví lapačka či jiná část výstroje brankáře Lukáše Plška a příležitost je zmařena. Přesně takto vypadalo utkání na ledě na ledě momentálně prvních Draků. Hlavně ve třetí části byl vsetínský fantom v ohni střel, největší opora Valachů si ale řekla, že už žádnou branku nepustí. Udeřilo tak na druhé straně. Jurík zamíchal pukem, počkal si na Tesaříka a ten rychlou střelou vyrovnal a poslal utkání, hrané převážně na jednu branku, do prodloužení. V něm opět Tesařík, vypálil, Daneček vyrazil puk jen před kapitána Mikeše a bylo vymalováno. V tom samém okamžiku se vsetínská jednička začala spontánně radovat a potvrdila, že se jí na dračím ledě pravidelně daří.

„Je to fantazie, jeli jsme sem s tím, abychom brzo neinkasovali a to se nám povedlo. Oni pak znervózněli a nemohli dát gól. Získali jsme dva body a to je fantastické. Já miluji zápasy, kdy jde na mě hodně střel, minule na mě bylo pět střel a byly z toho čtyři branky. Ve středu jsem byl od začátku v tempu a to byla bomba, mně se pak chytá parádně. Musím poděkovat i klukům v obraně, hráli obětavě. Gajdošík hrál po zranění a jako útočník nastoupil na beku a zvládl to s bravurou. Musím klukům koupit nějaká piva. Jsem rád, že jsme napravili tnepovedené nedělní utkání s Opavou a bodovali,“ říká úvodem nesmírně spokojený vsetínský brankář. Valaši můžou být rádi za dva body, které získali hlavně díky pozorné defenzívě a skvělému brankáři, ale i tak se na výkonu hráčů VHK našla jedna černá kaňka – zbytečná vyloučení. „Říkali jsme si, že musíme hrát v pěti, jinak nám dá Šumperk branky. Byly tam zbytečné fauly a asi padnou i nějaké pokuty,“ pozastavuje se nad zbytečnými fauly Plšek.

Na led prvního mužstva tabulky přijeli Vsetín jen s patnácti muži do pole. „Asi nám to vyhovuje, to samé se nám stalo na Technice, čím jsme ve větších problémech, tím hrajeme líp. Je aspoň konkurence v týmu,“ chválí si nelehkou situaci Lukáš Plšek. Po dvou třetinách svítilo ve středu na ukazateli skóre 2:1 ve prospěch domácího mužstva. Věřil vsetínský čaroděj ještě v nějaký bodový zisk? „Já jsem věřil. Viděl jsem, že je ten jejich brankář nejistý. Chtěli jsme na něj hodně střílet, což se nám nedařilo. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že mu dáme branku a dali jsme jí. Chtěli jsme hrát takový ten neoblíbený hokej, jen vyhazovat puky. Po našich chybách jsme vždy museli trošku otevřít hru a vyrovnat, když se nám to povedlo, vrátili jsme se k naší nepříjemné hře. Chtěli jsme jim ten hokej ve středu znechutit a to se nám povedlo,“ libuje si nad dobře zvolenou taktikou muž s číslem 35 na zádech.

Letos jsou výkony hokejistů Valašského hokejového klubu jako na houpačce, série porážek střídá sérii vítězství. Potom přijde série domácích úspěchů a domácích neúspěchů, no a nakonec se začíná dařit i na ledě soupeřů. „Venku teď hrajeme v klidu, doma jsou ještě někteří kluci nervózní z lidí. Venku hrajeme uvolněně a začíná se nám dařit. Nechápeme proč, ale chceme to změnit do příštího zápasu,“ burcuje před domácím zápasem Plšek. A koho považuje nejlepší brankář druhé ligy za největšího favorita soutěže? Právě tým, který ve středu obral o dva body. „Největším favoritem je jednoznačně Šumperk, podle mě se utká ve finále s Valmezem,“ říká Plšek s jistotou v hlase. Třeba se zde ale vsetínský brankář mýlí a ve finále nastoupí Draci s jiným soupeřem – s týmem, který vyznává žlutozelené barvy. I vsetínský brankář má právo na chybu.