Dorostence čeká první venkovní duel, stejně jako junioři se utkají s Ostravou

Helena Hegeďová, Andrea Harmuthová • 14.09.2021

Mládežnické soutěže pokračují dalším nabitým týdnem. Vsetínští dorostenci se na Lapači nejprve ve čtvrtek potkají s Vítkovicemi. O dva dny později je naopak čeká výjezd do Ostravy, kde se utkají s Porubou. Duel s ostravským celkem mají na programu také junioři, kteří Porubu přivítají v pátek na svém ledě. V neděli je pak čeká brněnská Technika.

Zabodují i v Porubě? Dorostence čeká první zápas venku

Úspěšný start sezony předvedli na domácí půdě dorostenci VHK, kdy s tříbrankovým náskokem porazili Šumperk. První perioda působila dosti vyrovnaně a na Lapači se šlo do šatny za vyrovnaného stavu. V druhé třetině byla hra znatelně pomalejší a padla pouze jedna branka na konto domácích. Dalších gólů jsme se dočkali až ke konci poslední dvacetiminutovky, kdy Vsetínští prostřelili šumperského brankáře dvakrát. Trefil se nejmladší člen týmu Jakub Frolo, vzápětí na něj navázal střelou z mezikruží David Pejchal. Lapač se tak radoval z první výhry. Druhé kolo se dorostencům příliš nevyvedlo, podlehli Havířovu 2:3. Hra měla od začátku rychlé tempo a s šancemi na vstřelení branky se roztrhl pytel. Skóre otevřeli hosté, ovšem Vsacané na jejich branku rychle odpověděli. Ve druhé třetině odskočil Havířov o dvě branky. Tento náskok už domácí nedokázali snížit. Chybělo jim správné zakončení. Vsetín tak na další body stále čeká. Podaří se jim znovu urvat body před domácím publikem proti Vítkovicím?

Zápas: 16. 9. Vsetín – Vítkovice 19:15

Vítkovice mají zatím slušně rozehranou sezonu. V prvním kole se střetly na ledě s domácím Třincem. Po první třetině se jevil zápas velmi vyrovnaně a napovídalo tomu i skóre 2:2. Ve druhé třetině už měly Vítkovice lepší tempo hry a podařilo se jim dostat do vedení. To už si udržely až do konce a domů si tak odvezly zasloužené tři body. V podobném duchu se nesl i zápas na domácí půdě proti Beranům ze Zlína. První třetina příliš branek nenabídla, ovšem poté přišly gólové hody, kdy se Vítkovice trefily rovnou třikrát. Vítězství si pojistily dvěma brankami v poslední periodě a na konto si připsaly první výhru doma.

Zápas: 18. 9. Poruba – Vsetín 13:15

Vstup do extraligy dorostencům Poruby příliš nevyšel a už v prvním kole prohráli 2:8 s brněnskou Kometou. Začátek zápasu se jevil dost vyrovnaně, ale narůstajícímu tempu Brňanů Poruba nestačila. Hned v první třetině odskočili hosté o dvě branky a vedení si již udrželi. Ani pokus o reparát jim ve druhém kole nevyšel a tři body tak bral hostující Třinec. V tomto zápase se Porubě nepodařilo vstřelit jedinou branku. Blýskl se naopak gólman Jakub Chylík, který vychytal 34 střel. Ani to ale bohužel nestačilo. Napraví si ve třetím kole reputaci a získají konečně své první tři body?

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek (A), Hrdinka, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň (C), Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Vítkovice: Smolka – Falhar, Fibigr, Kalandra, Chaloupka, Man, Lazár, Činčala – Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Vítek, Štiak, Chlán, Lerch.
Poruba: Chylík – Jeřábek, Michalčík, Glos, Janeček, Pavlíček, Kyjovský – Kalužík T., Moravec, Vehovský – Konečný, Šrubař, Wendelín – Stasiuk, Sobol P., Szcześniak – Veselý, Murín.

Po překvapivé ztrátě s Warriors prověří juniory Poruba a Technika

Zdálo se, že na úvod soutěže čeká vsetínské juniory jeden ze slabších soupeřů. Jenže chyba. Brněnští Warriors se během dvou minut ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které už Valaši dokázali pouze snížit, nikoliv dorovnat. Šťastnější konec mělo pro Vsetínské nedělní utkání v Šumperku, kde využili poslední dvacetiminutovku k obratu skóre. Vítězství a první tři body do tabulky tak nakonec zařídili Matyáš Dědek a Jakub Čechmánek.

Zápas: 17. 9. Vsetín – Poruba 19:15

Ostravané jsou jediným týmem východní skupiny Ligy juniorů, který během prvních dvou zápasů nebodoval. V obou případech k tomu však měli velmi blízko a mohli bychom je tam nazvat smolaři začátku sezony. V úvodním utkání podlehla Poruba silnému Přerovu 0:1, v neděli vedla o jeden gól ještě minutu před koncem duelu, ale nepohlídala si ten večer třígólového Alexe Severa z Techniky, který dvěma brankami výsledek zvrátil.

Zápas: 19. 9. Technika Brno – Vsetín 14:00

A je to právě Alex Sever, na koho si budou muset dát Valaši pozor v neděli. Pokud do utkání nastoupí, bude spolu s Tomášem Čoupkem tvořit nebezpečnou a sehranou dvojici. Klání s Porubou tedy Brněnští úspěšně otočili, vyrovnané bylo také jejich první utkání s Šumperkem, které dospělo až k samostatným nájezdům. I v tomto případě se radovaly sovy, když oba své pokusy proměnil Erik Pospíšil.

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Janura – Mojžíš, Houser, Machů, Prčík, Sýkora, Čapka, Macík – Maštalíř, Čechmánek, Vrána – Jurek, Dědek, Bednařík – Ramert, Janíček, Horský – Broža.
Poruba: Slíž – Topolanský, Kelnar, Mrozek, Černý, Macias, Hlaváč, Ludvík – Halata, Chovanec, Fornál, Barčák, Urbančík, Mikula, Koudelný, Elze, Žák, Kotrba.
Technika Brno: Skoupý – Kubica, Šujan, Holcman, Svoboda, Fojt, Šupa, Blaško – Sever, Čoupek, Ošlejšek, Lajoš, Růžek, Trögner, Vrána, Líska, Vlach, Pospíšil.