Středeční duel na Lapači ve znamení reprízy čtvrtfinále, přijede Vrchlabí

Jan Tajzler • 28.09.2021

Středeční podvečer se blíží a s ním i další kolo Chance ligy. Vsetín se potřetí představí na domácím ledě a tentokrát přivítá soupeře z Vrchlabí. Se Stadionem mají Valaši zkušenost z loňských vyřazovacích bojů, letos si to navíc rozdají i pod širým nebem v rámci D+D Real Winter Hockey Games. Jakoby hokejový osud chtěl, aby to mezi těmito soupeři jiskřilo. Středeční bitva odstartuje na vsetínském ledě od 17:30 a vstupenky si můžete pořídit zde (klikněte).

Partner utkání:

Vrchlabí zúžilo spolupráci s Dynamem, cíl je play-off

Tým z pod vrcholků Krkonoš nastavil laťku v nováčkovské sezoně hodně vysoko. Vrchlabí umělo v covidem postižené sezoně trápit favority a nakonec senzačně dokráčelo k přímému postupu do čtvrtfinále ze 4. místa. Soupeřem hokejistů s Krakonošem na hrudi se pro čtvrtfinálové boje stal Vsetín. Série přinesla dramatickou podívanou, Valaši nakonec však přeci jen dokázali nováčka udolat, když v šestém utkání na Lapači pečetil konečný stav série 4:2 brankou v čase 90:15 Daniel Klímek. Pro Vrchlabí byla loňská sezona jistě úspěšná, nyní chtějí všem dokázat, že to nebyla náhoda.

Klub ještě více zúžil spolupráci s extraligovým Dynamem Pardubice. Na trase mezi oběma stadiony platí přímá úměra, čím kvalitnější tým bude v Pardubicích, tím více by se to mělo projevit i na farmě ve Vrchlabí. Defenzíva bude znovu stát na zkušeném Tomáši Linhartovi, pokračuje také David Kajínek a z Třebíče dorazil defenzívu posílit Marek Voženílek. Z Pardubic by pak mohl významně pomoci zkušený Jan Zdráhal, jenž má pod Krkonoše vyřízen střídavý start. Slibnou posilou by se také mohl stát Karel Nedbal. Produktivně se pak daří Tomáši Jelínkovi (1+2) a Tomáši Kynčlovi (0+3).

Útok Vrchlabí posílil příchodem Tomáše Kauta, kterému se po příchodu z Prostějova na nové adrese daří, zatím zaznamenal 2 branky a na další 2 asistoval. Sezonu dobře rozjel také Ondřej Matýs (1+3), soupeři si určitě budou muset znovu dávat pozor na Patrika Urbana (2+1) a samozřejmě i na nepříjemného, avšak efektivního Martina Heřmana (1+2). Útok Vrchlabí budou zároveň doplňovat talentovaní mladíci z pardubické líhně, hodně se sází třeba na Tomáše Zemana

Brankoviště Vrchlabí bude mít stejně jako loni na povel Jakub Soukup, na startu nového soutěžního ročníku dokazuje znovu mimořádnou efektivitu v úspěšnosti zákroků, když ve čtyřech utkáních likvidoval 93,64 % střel soupeřů. Vrchlabí má k dispozici také Olivera Štěpánka. Stadion doposud odehrál pět zápasů a ve všech bodoval. Přemožitele našli ve Vrchlabí až při posledním sobotním kole, kdy se museli sklonit před favorizovanou Jihlavou, avšak stalo se tak až v samostatných nájezdech 1:2. Na Lapač tak ve středu zcela jistě dorazí nepříjemný soupeř.

Uhájí Valaši domácí neporazitelnost?

Vsetínu se podobně jako loni daří zatím převážně na domácím ledě. V sobotu zajížděl ke druhému venkovnímu utkání na horkou půdu do Přerova. Na Hané se trenéři Stantien se Srdínkem museli obejít bez řady opor, i přesto však dokázali zelenožlutí se Zubry držet krok a sahali dokonce i po tříbodovém zisku, nakonec se na Valašsko vrátili s jedním bodem a momentálně se nacházejí na 9. místě se ziskem 7 bodů. Pro Vsetín se bude jednat o třetí domácí utkání v novém ročníku, zatím si s návštěvníky Lapače vždy poradil vysokým rozdílem, Kadani dal na cestu na sever Čech sedm branek, Poruba si do Ostravy odvezla šestibrankové KO.

V Přerově se Vsetínským podařilo zlepšit efektivitu v přesilových hrách, na rozdíl od domácího střetnutí s Porubou se Valaši prosadili hned dvakrát při početní výhodě. O tři vstřelené branky na ledě Zubrů se postarali tři různí hráči ze tří útočných formací, první trefy v sezoně zaznamenali David Vítek, Jan Berger a Roman Půček. Hra Vsetína tak pokračuje v nadějném trendu, kdy se daří Valachům rozložit produktivní sílu do všech útočných formací.

V brankovišti zatím vládne brankář Jakub Málek a jeho čísla jsou zatím velmi slušná, když pochytal 93,7 % střel soupeřových střelců a průměrně obdržel pouze 1,97 branky na zápas, vylepší si své výkazy i ve středečním zápase s Vrchlabím? Odpovědi začnou přicházet od 17:30, kdy je naplánováno úvodní vhazování duelu. Pro oba soupeře to bude navíc poslední měření sil před sledovaným prosincovým utkáním ve Špindlerově Mlýně, zároveň také vůbec poprvé navštíví souboj Vsetína s Vrchlabím fanoušci.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Ondračka, Vosátko – Jonák, M. Indrák, Majdan – Gago, R. Vlach, Berger – R. Půček, Kucharczyk, Apolenář – Hořanský, D. Březina, Vítek.

Vrchlabí: Soukup – Linhart, T. Jelínek, Vála, Oliva, M. Voženílek, Nedbal – D. Chalupa, Urban, Heřman – Matýs, T. Kaut, Mrňa – T. Zeman, Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, Machač, Kynčl.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno