Startují odvety! Vsetín ve středu míří na led poslední Kadaně

Jan Tajzler • 02.11.2021

Druhou třetinu základní části odstartují hokejisté Vsetína na ledě vzdálené Kadaně, kde nastoupí ve středu od 18:00. Domácí Trhači nejsou v jednoduché situaci, když nadále čekají na první vítězství v sezoně. Naopak Vsetín by na severu Čech rád naplnil roli favorita a navýšil počet vyhraných zápasů v řadě na čtyři. Podaří se? Utkání můžete tradičně sledovat v přímém přenosu na hokejkatv.cz nebo si naladit i textovou reportáž na onlajny.com.

Kadaň stále čeká na první body

V Kadani se první liga hraje od roku 1998, určitě se jedná o úctyhodnou dobu, kdy se v malém městě na severu Čech daří držet profesionální hokejovou soutěž. Letošní sezona se však pro Trhače zatím vůbec nevyvíjí dobře. Tým hlavního trenéra Vladimíra Růžičky není v jednoduché pozici, když po první třetině základní části sídlí na posledním 17. místě a jako jediný tým v Chance lize doposud nebodoval. Ztráta na pozici, kde by Kadaň mohla pomýšlet na záchranu profesionálního hokeje ve městě momentálně činí 19 bodů, Trhačům tak nezbývá nic jiného, než s nepřízní osudu bojovat.

Kadaň měla ve třech domácích zápasech blízko k vítězství proti Sokolovu, kdy se ji podařilo vyhrát 1. třetinu poměrem 1:0. Baník však otočil a utkání dovedl do vítězného konce v poměru 4:3. První kýžený bod se nedostavil ani ve vyrovnaném krajském derby s Ústí nad Labem, rovněž se zrodil konečný nepříznivý výsledek 3:4. Předposlední domácí utkání trápila Kadaň Kolín, po dvou třetinách držela nadějnou remízu 1:1, ale Středočeši nakonec ve třetí třetině rozhodli o těsné výhře 2:1. Úspěch se nedostavil ani v Šumperku (0:5) a roli favorita naplnila v Kadani také jihlavská Dukla (5:2).

Před pár dny se v Kadani udály změny, které však ale pro kádr nevypadají příliš slibně. Zpět do vlasti odcestoval Kyle Heffernan i s bratrem Shane Heffernanem kvůli emigračním problémům se zatím jejich návrat nedá odhadnout, mimochodem oba borci na Lapači skórovali po jedné brance z celkových tří, které Kadaň na Vsetíně vstřelila. Za Trhače už nehraje ani kapitán Miloslav Jáchym, který dal přednost konkurenčnímu Prostějovu. Na soupisce Kadaně už nenajdeme ani třetího střelce z posledního vzájemného utkání se Vsetínem Pavla Korduleho, ten se pro změnu vydal do Francie. Nepokračuje ani podsaditý brankář Alexej Trifonov, který několikrát porušil podmínky smlouvy. Vladimíra Růžičku však přišel na lavičku podpořit generální manažer Petr Klíma, jenž se zároveň snaží tým posílit.

Momentálně vede produktivitu poslední Kadaně David Routa (3+7), nejlepším střelcem je s pěti brankami Tomáš Bernat. Vsetínským střelcům bude čelit jeden z brankářské dvojice Richard Běhula - Adam Horák.

Vsetín čeká dlouhá cesta, potvrdí formu?

Valaši mají za sebou povedený týden, když si připsali hned tři výhry v řadě. Po úspěchu v Benátkách a domácím střetnutí s Kolínem se tříbodová radost dostavila také na ledě Šumperku. Vsetín začal parádně, už po prvních dvaceti minutách vedl o tři branky, dvě z nich obstaral Roman Vlach. Dařilo se také dalšímu členu druhé útočné formace Janu Bergerovi, který také dvakrát zamířil do černého. Historického milníku se na šumperském ledě dočkal Radim Kucharczyk, když zaznamenal 125. branku ve vsetínském dresu a vyrovnal se současnému hlavnímu trenérovi Valachů Romanu Stantienovi.

Vsetín se momentálně dělí o 3. místo společně s Jihlavou, oba celky dosáhly na 32 bodů, před společnou sobotní konfrontací si Valaši odskočí do daleké Kadaně, kde budou usilovat o naplnění role favorita a připsání čtvrtého vítězství v řadě. Bitva mezi Trhači a Valachy startuje ve středu od 18:00.

Sestavy v posledním kole:

Kadaň: R. Běhula – Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, Havlín, Ferbas – Berčík, Hradecký, Konášek – Mežnar, Bernat, Švec – Čech, Homer, Bogdasarjan – Routa.

Vsetín: Málek – Štach, Jerofejevs, Říha, Š. Jenáček, Buchta, Ondračka, Hryciow – Rob, Jonák, Gago – Zeman, Vlach, Berger – Klímek, Kucharczyk, Půček – Vítek, Březina, Hořanský.