Společenstvo Orlů míří na vsetínský led

Aleš Koňařík • 27.09.2004

V s e t í n - Dohrávkou prvního extraligového kola, které bylo po dohodě klubů odloženo defacto kvůli Světovému poháru, pokračuje zářijový program nejvyšší soutěže. Vsetín, který už tři kola po sobě nedokázal plně bodovat, čeká nelehké střetnutí s týmem Znojemských Orlů. Jihomoravský tým do soutěže nevstoupil zřejmě podle svých představ, v počtu 21 inkasovaných branek je Znojmo dokonce druhým nejvíce inkasujícím mužstvem. V řadách Orlů zatím stále chybí zvučné zámořské posily Patrik Eliáš, Martin Havlát a brankář Tomáš Vokoun, který zatím za Znojmo odchytal dva zápasy.

Změny v mužstvu Orlů: Špičkový útok by měl vyvážit oslabení obrany

Znojemští se museli rozloučit s oblíbeným brankářem Tomášem Dubou, který patřil k hrdinům loňského čtvrtfinále proti Slavii. Mladému brankáři skončilo na slunném jihu Moravy hostování a jeho mateřský klub Sparta jej poslal do Plzně. Klub místo něj angažoval bývalého Sparťana Petra Přikryla. Na soupisce už nehledejme zkušené obránce Jana Snopka a Davida Havíře, kteří vyslyšeli lákavého volání ambiciózních Pardubic, což pro Znojmo znamenalo citelnou ztrátu. Odchody by měli vyvážit zadáci se zkušenostmi ze zámoří Branislav Kvetan a Radim Bičánek. Z útočníků pak Znojmo opustili Igor Rataj (Liberec) a Milan Procházka (K.Vary). Z nově příchozích se to ovšem v útoku hemží samými zkušenými jmény. Posuďte sami: Marek Vorel (Ilves Tampere), Tomáš Kucharčík (Hämeenlinna) Ivan Rachůnek a Zdeněk Ondřej (České Budějovice). Fanoušky Orlů pak jistě potěšilo, že Marek Uram neuspěl v testech moskevského Spartaku a i nadále bude válet za Znojmo.

Zámořské posily: Tahouni nové reprezentační elity hrají za Znojmo

Znojmo si zajistilo služby ne zrovna „řadových“ posil z NHL. Útočníka Patrika Eliáše a současnou reprezentační jedničku Tomáše Vokouna čerstvě doplnil Martin Havlát. V obraně by měl zářit kreativní zadák N.Y.Rangers Karel Rachůnek. V dresu Orlů se tak sejdou hráči, kterým patří reprezentační budoucnost a kteří jsou fanoušky i odborníky považování za nastupující lídry národního týmu. Povede toto spojení i k úspěchu Znojma na extraligovém poli? Každopádně, proti Vsetínu ještě nikdo z hvězdného tria hrát nebude, Znojmo hodlá všechny posily nasadit až v nedělním kole proti mistrovskému Zlínu.

Událost léta: Neúspěšná východní mise Marka Urama

Sedmý čtvrtfinálový duel loňského play-off měl být pro slovenského střelce Marka Urama na delší dobu posledním vystoupením před tuzemským hokejovým obecenstvem. Uram vyslyšel volání z východu a zamířil na zkušenou do Spartaku Moskva. Jenže zde subtilní technik narazil. Po čtyřech odehraných zápasech v přípravě mu klub oznámil, že s jeho službami nepočítá. „Svoji hru jsem tam neměl šanci ukázat. Vůbec jsem se k tomu nedostal,“ řekl po návratu do Znojma Uram, kterého čeká jeho již šestá sezóna v dresu Orlů.

Vsetín vs. Znojmo 2003/04

2.kolo Vsetín - Znojmo 1:4
Branky: 34.Luža (Vampola) – 11.Ludvík (Erat), 17.Uram (Pucher, Barus), 20.Procházka (Erat), 23.Uram (Havíř, Soudek).

15.kolo Znojmo - Vsetín 2:1
Branky: 3.Erat (Ludvík, Milan Procházka), 19.Uram (Pucher, Barus) - 60.Luža (Stantien, Selingr).

28.kolo Vsetín – Znojmo 0:1pp
Branky: 65.Benák (Uram, Pucher).

41.kolo Znojmo – Vsetín 2:3pp
Branky: 13.Barus (Mikulík, Erat), 32.Havíř (Soudek, Pardavý) - 7.Hudec, 38.Selingr (Razingar), 63.Razingar (Stantien, Demel).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek – Jaškin, Frolo, Kowalczyk, Gřegořek, Klesla, Hrabal – Zadina, Vlach, Kovář - Brabenec, Pavliš, Selingr – Radivojevič, Vak, Stantien.

Znojmo: Slávik - Toman, K. Rachůnek, Bičánek, Soudek, Benák, Křetínský, Kvetan - Pardavý, Kucharčík, I. Rachůnek - Erat, Pucher, Uram - Ludvík, Vorel, Plášek - Barus, Haman, Ondřej