Vstupenky online

Slezský týden zahájí Vsetín na ledě Havířova

Jan Tajzler • 19.10.2021

Valaši ještě stále nesehráli v základní části zápasy se všemi možnými soupeři. Tento týden se však střetnou s již tradičními soupeři ze Slezska. Nejprve povede cesta zelenožlutých do Havířova, který se v posledních utkáních zvedá a snaží se odpoutat od sestupových pozic. V sobotu pak na Lapači přivítají Vsacané Frýdek-Místek. Vsetín bude chtít na ledě Havířova navázat na úspěšné venkovní utkání v Prostějově a po týdnu si opět připsat tři body. Zda se to Stantienovým svěřencům povede, můžete sledovat od středečních 17:30.

Havířov se po bídném startu zvedá

Start do Chance ligy byl pro Havířov velmi špatný. Po desítce na Slavii následovalo šest dalších zápasů, ve kterých Azet vybojoval pouze dva body. První tříbodové vítězství se dostavilo až v 8. kole na ledě Benátek nad Jizerou. V posledních zápase se však posílený Havířov přeci jen zvedá. Doma smetl Kadaň 4:0, to určitě není žádná senzace, ale tříbodová výhry z ledu favorizované Jihlavy už se počítá, tam Slezané uspěli v poměru 5:3 a hattrickem se blýskl Jakub Doktor.

Středeční utkání nabídne zajímavou konfrontaci, v dresu současného Havířova působí několik borců, kteří v nedávné minulosti hráli na Lapači. Tím prvním je určitě Antonín Pechanec, ten se postaví nejen proti svému bývalému klubu, ale také kamarádům Luboši Robovi a Vítu Jonákovi, se kterými tvořil úderné komando v ročníku 2018/2019. Za Vsetín hrál chvíli i zmiňovaný Doktor, ale celou sezonu na Lapači neodehrál. Zato Vlastimil Dostálek má ročník 2019/2020 jistě v živé paměti. Po Vsetínu a mateřském Přerovu se Dostálek znovu vydal do nového působiště, zatím zde zaujímá roli třetího nejproduktivnějšího muže s bilancí 5+4. Čerstvé vzpomínky na Vsetín má také Lukáš Bednář i on patří v nové sezoně mezi přední forvardy Azetu (4+4). Koho však minulost se Vsetínem nepojí je nejproduktivnější útočník Jan Hudeček (6+7).

Obránci Azetu nejsou příliš produktivní, spíš se soustředí na defenzivní úkoly. Na první pohled zaujme David Chroboček 0+4. Naopak sezona zatím moc nejde Tomáši Valentovi, jenž na svém kontě čítá 11 záporných bodů. Brankoviště Havířova střeží po odchodu Aleše Stezky nadějný mladík Marek Štipčák a vzhledem k tabulkovému postavení Havířova si nevede zle, zavřel branku proti Kadani a průměrně inkasoval za osm odchytaných zápasů 2,38 branky, úspěšnost zákroků zatím dotáhl na úroveň 91,85 procent.

Havířov se snaží vymanit z nebezpečných sestupových vod, na chvostu zůstává beznadějná Kadaň, ale hned pět dalších týmů je seřazených téměř na totožném bodovém zisku. Vsetínští musí počítat s tuhým bojem na nepříliš oblíbeném havířovském ledě.

Spraví si Valaši chuť po domácí ztrátě?

Vsetín v minulém týdnu konečně prolomil smůlu z venkovních zápasů a v Prostějově dokráčel ke tříbodovému zisku. Zatím na ledech soupeřů nastřádal čtyři body a další by rád přidal v Havířově a to tím spíš, když v sobotu poprvé ztratil na domácí ledě. O senzační výhru se postaral tým z Ústí nad Labem, mimochodem velký konkurent Havířova ve snaze uprchnout ze sestupových vod. Za Vsetín se proti Ústí vyznamenal Luboš Rob, do sítě Slovanu zaznamenal hattrick, prosadil se jako jediný vsetínský hráč i v samostatných nájezdech a po zápase velel jasně, že je třeba zlepšit přesilovky.

Se slovy Luboše Roba nejde nesouhlasit, Valaši si v početních výhodách nepomůžou, byť jich dostávají hodně. Vsetín je v přesilových hrách až na 11. místě v tabulce s procentuálním využitím 15,56. Jen pro srovnání středeční soupeř z Havířova je na 7. pozici s využitím 20,41 procent. Valaši jsou momentálně na 4. místě tabulky, na výraznější posun kupředu by potřebovali vítěznou sérii, na dostřel je pouze třetí Prostějov se tříbodovým náskokem. Dívat se musí Vsacané spíš za sebe, na rozdíl pouhých dvou bodů je třeba i 9. Sokolov.

Bitva mezi Havířovem a Vsetínem je na programu ve středu od 17:30 na ledě Gascontrol Arény, sledovat zápas můžete prostřednictvím přímého přenosu na hokejkatv.cz nebo si naladit tradiční textovou reportáž na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach, Š. Jenáček, Buchta – M. Indrák, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Havířov: Štipčák – Chroboček, M. Hlaváč, Valenta, Mrowiec, Korím, T. Pastor – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), Severa – Š. Kratochvil, Paś, Maruna (C) – Mrva, Stuchlík, M. Hrubec.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín