Vstupenky online

SDO čeká dvojzápas s Havířovem a MDO popasuje síly se Šumperkem a Technikou!

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 28.02.2018

Starší dorostenci odehrají v pátek venkovní zápas s Havířovem a v neděli je čeká stejný soupeř na domácím ledě. Úspěšnější jsou ale ve společných zápasech Havířovští, kteří vyhráli ze 6 zápasů 5. Mladší dorostence pak čeká ve čtvrtek zápas s Šumperkem a v sobotu se vydají do Brna na zápas s Technikou.

2x proti Havířovu. Starší dorostenci musí bodovat

Vsetínští vzali první dvě kola v opačném pořadí, když již ve čtvrtek předehráli domácí duel s Mladou Boleslaví. Středočeši šli v první třetině do vedení, v té druhé ale jasně dominovali Valaši. Bylo z toho vsetínské vedení 3:2 po druhém dějství. To však domácí neudrželi a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. V 35. sekundě nastaveného času rozhodli o bonusovém bodu Vsetínští. Nabuzeni touto výhrou odjeli starší dorostenci hned druhý den do Olomouce. Na Hané jim, stejně jako při minulé návštěvě olomouckého zimního stadionu, nesedlo zakončení a prohráli 1:2.

Valaši jsou tak stále na čtvrtém místě. Na kontě mají pětapadesát bodů. Třetí Havířov má o čtyři body více a na druhou Mladou Boleslav, a tedy na postupovou příčku, ztrácí Vsetín sedm bodů. „Pokud chceme ještě postoupit do play-off, musíme bezpodmínečně bodovat už v každém zápase. Víra v postup ještě určitě existuje,“ nechal se po posledním zápase slyšet trenér Petr Fojtů.

Přední místa tabulky vsetínského kanadského bodování zůstávají již dlouho neměnné. Na prvním místě je se sedmašedesáti body (24+43)  Roman Půček, druhé místo drží nejlepší střelec týmu Michal Matiaško (28+34). Centr první útočné formace však v minulém týdnu na soupisce chyběl a na jeho postu jej nahradil Adam Zetocha (3+5), který také odvedl dobrou práci a proti Mladé Boleslavi přispěl gólem. Většinu branek nastřílel Michal při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě – 8 dal v přesilovkách a 7 v oslabení, což ho řadí na špičku extraligové tabulky a při jeho přítomnosti na ledě v oslabení mají Valaši velkou šanci na vstřelení gólu. Při jeho absenci se ale této role chopil třetí člen první útočné formace Daniel Klímek (24+24), který v domácím utkání vstřelil svůj druhý gól v početní nevýhodě v této sezóně. Neproduktivnějším obráncem je pak Šimon Jenáček (10+21) a v Olomouci vsítil jediný vsetínský gól bek Martin Lašák (3+12). Brankoviště patří Viktoru Chrásteckému (88,58 %), záda mu kryje Lukáš Chromý (83,59 %).


Zápasy: 2.3. Havířov – Vsetín 18:00 a 4.3. Vsetín – Havířov 12:30

Los skupiny „o účast v play off“ rozhodl, že právě tito dva rivalové se utkají v rámci jednoho týdne hned dvakrát. Nejprve vyjedou Valaši na slezský led, o dva dny později pak AZ přijede na Lapač. Dalo by se říci, že se tito dva soupeři dokonale znají, protože se potkávají již od září, ale každý ze vzájemných zápasů přinesl úplně jiný obrázek. Valaši však vyhráli z šesti duelů pouze jeden, a to když 30. 9. brali tři body po domácí výhře 1:0. V minulém utkání na Lapači byli však po dvě třetiny lepším týmem hosté a Vsetín zabral až v poslední třetině, což už na vítězství nestačilo.

Havířov odehrál zatím ve třetí části soutěže jen jeden zápas. V pátek na svém ledě přivítal mladoboleslavské Bruslaři, kteří tak pokračovali ve svém tripu po východě republiky. Tento zápas měl pouze jediného střelce. Byl jím hostující Imlauf. Slezané tak po reprezentační pauze začali velmi nevesele prohrou 0:1. Další zápas měl na havířovské mladíky čekat již následující den v Olomouci, toto utkání však bylo přeloženo na středu 7.3.

Havířovské nejproduktivnější trio Adam Hilšer (14+13), Michal Janeček (12+11) a Lukáš Juhász (10+10) si v poslední kole základní části WSM Ligy odbyli proti Litoměřicím svou premiéru v druhé nejvyšší soutěži. Hilšer má na svém kontě v této sezóně také dva starty za druholigový Nový Jičín. Nejzkušenější z týmu je ale Jan Bambula (6+13), který během 19 zápasů v A-týmu AZetu vstřelil tři branky. Vsetínská defenziva si ale bude muset dát pozor také na Ernesta Bochnaka (10+9) a kapitána Vojtěcha Ševěčka (8+10), jenž se umí trefit z postu obránce. Havířovskou bránu pak střeží Michal Dufek (93,03 %), záda mu kryje Marek Štipčák (91,15 %).

MDO poměří síly s Šumperkem a Technikou

Mladší dorostence čeká v dalších kolech nadstavby soupeř ze Šumperka, který přijede prověřit kluky už ve čtvrtek a následně se dorostenci vydají v sobotu na led Techniky. V posledních zápasech se mladšímu dorostu nepodařilo porazit Porubu a v Ostravě padli 0:2 a při domácím utkání se nedokázali dotáhnout na Třinec, který je v sobotním utkání na Lapači porazil 6:4.

Statistikám obránců vévodí s přehledem Václav Kočí, který má na svém kontě 5 branek a 8 asistencí. Stejný počet branek má i Jan Fencl. Nejvíce asistencí má však z obránců, a i celého týmu Stanislav Kunst, který nahrál již na 12 branek. V útočnících je nejúspěšnější Jan Půček, který má na svém kontě 11 branek a stejný počet asistencí. Druhým nejlepším střelcem je pak mezi útočníky Adam Turek s 8 brankami a rovněž 11 asistencemi. V bráně je nejvytěžovanějším hráčem Jakub Málek, který zápas od zápasu ukazuje, že z něj jednou bude výborný gólman pro seniorský hokej. Již teď má odehrané zápasy za starší dorost a jde vidět, že jeho forma zatím stále není na maximu. S procentuální úspěšností 90,99 % se může řadit k největším oporám Vsetína.

Zápas: 1.3. Vsetín-Šumperk 17:00

Zápasy těchto dvou celků hovoří jasně ve prospěch Šumperka, který dokázal vždy Valachy porazit. Na začátku nadstavby se nepodařilo dorostencům na ledě Šumperka předvést 100 % výkon a padli rozdílem 5 branek 2:7. Při následné odvetě ale prokázali odhodlání a dotáhli zápas do prodloužení. Nakonec padli 3:4. Při dalším výjezdu ale nedokázali navázat na své úspěchy z domácího ledu a z Šumperku si odvezli porážku 2:4. Jak si tedy kluci povedou v domácím zápase? Získají opět bod, nebo zaberou ještě víc a podaří se jim zvítězit?

V posledním zápase porazil Šumperk Warrior rozdílem 8 branek 9:1. A v předešlých domácích zápasech si poradili s Technikou 5:0 a Porubou 10:0. Jde tedy vidět, že v posledních zápasech vyhrávali dorostenci obrovským rozdílem, a tak můžou domácí Valaši doufat, že Šumperk nenaváže na své předešlé úspěchy a nerozstřílí je obrovským rozdílem.

Bodování Šumperka, a i celé ligy vede Robin Kaplan, který má na svém kontě neuvěřitelných 34 branek a k tomu 43 asistencí. Pro Vsetínské hráče nemyslitelný počet. Druhým nejlepším hráčem je Joshua James Mácha s 37 brankami a 27 asistencemi. Šumperk má dva stejně vytěžované gólmany. S lepší úspěšností je v bráně Štěpán Zlatnický, 91,2 %. Druhým gólmanem je Michal Borovička s úspěšností 90,12 %.

Zápas: 3.3. Technika-Vsetín 12:30

Technika v posledním kole porazila Porubu 5:2, ale předtím dostala nepěknou nálož v podobě prohry v Šumperkem 0:5 a prohry s Třincem 6:0. Jejich výsledky ale stačí na 3. místo v soutěži, a tudíž i lepší postavení oproti Vsetínu.

Statistiky Techniky jsou blíže Vsetínu a není tam takový obrovský rozdíl, jako v Šumperku. Nejlepší hráč týmu je Marek Kelbl, který má na kontě 12 branek a 9 asistencí. Další opora týmu je Tomáš Čoupek s 10 brankami a 8 asistencemi. V brankovišti je nejvytěžovanější Matyáš Skoupí s úspěšností 91,27 %.

banner pod článkem