Rozlučka s hokejovým rokem 2008: Valaši vyzvou nejlepší obranu ligy

Viktor Krus • 20.12.2008

V s e t í n – V neděli přijede do Vsetína čtvrtý celek tabulky. Šumperk má nejlepší obranu ve druhé lize a překonat jí bude nadmíru těžké. Draci minulé kolo vyhráli nad Přerovem 4:1 a odčinili tak dvě porážky za sebou. Vsetín minulé kolo prohrál s Orlovou 4:2, čímž skončila jeho vítězná šňůra sedmi utkání bez porážky. Nedělní zápas tedy ukáže, zda-li se hráči VHK s porážkou z minulého kola vyrovnají. Valašský hokejový klub připravil na nedělní utkání se Šumperkem vánoční akci: Z řad diváků bude vylosováno 23 šťastlivců, kteří si domů odnesou celkem 1 aktuální dres, 2 hokejky a 20 šál VHK.

Šumperk poslední vzájemný zápas vyhrál nad Valachy 3:1, takže Vsetín má co splácet. Draci z posledních tří utkání vyhráli jenom jedno a vypadalo to na krizi v kabině. Nejdříve podlehli Novému Jičínu 1:4 a potom odjeli s prázdnou z posledního Velkého Meziříčí, když prohráli 4:2. Minulé kolo se dokázali uklidnit a udolat Zubry 4:1. Šumperk si tak stále drží čtvrté místo a na třetí Hodonín ztrácí jeden bod. Zelenožlutí sice prohráli s Orlovou v minulém kole, ale v utkání jí byli rovnocenným soupeřem. Je tedy vidět, že vyhrávání se vsetínským hráčům zalíbilo a budou bojovat o další body.

V Šumperku platí, tak jako i v jiných týmech na přední příčce, že každý hráč je důležitý. Mezi nebezpečné hráče patří rozhodně dva střelci: Vsetínským fanoušklm dobře známý Martin Ambruz (15+8), jenž je nejproduktivnějším hráčem Šumperku, a Jakub Hulva (9+13). Na třetím místě v tabulce produktivity klubu sídlí Michal Vymazal (8+14). Z titulu nejproduktivnější obránce Draků se těší Aleš Holík (7+10). Nejtrestanějším hráčem Šumperka je Radislav Ondráček, který si odpykal 61 trestných minut. Mezi tyče branky hostů se zřejmě postaví Pavel Maláč.

Poslední vzájemné utkání

Šumperk - Vsetín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Hulva (Kubala), 20. Vymazal (Meluzín), 60. Hulva (Brunec) - 41. Ašer (Zavrtálek, Mikeš).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Plšek - Rajnoha, Haschka, Zavrtálek, Černý, Tomis, Šimek - Jurík, Gergela, Vaněk - Čech, Štraub, Mikeš - Hrňa, Podešva, Tesařik

Šumperk: Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Stejskal, Meluzín, Ambruz - Brunec, Hulva, Novosad - Čížek, Duba, Vymazal - Drábek, Fischer