Rozjetý Vsetín hostí Plzeň

Václav Trávníček • 29.12.2004

V s e t í n – V posledním utkání ve starém roce se vsetínští hokejisté střetnou na vlastním ledě s celkem plzeňského Lasselsbergru. Domácí na Lapači ztratili všechny tři body naposledy jedenáctého listopadu a právě v klání se Západočechy (1:4), kdy jedinou branku Valachů vstřelil Tomáš Vak. Plzeň si v minulém kole odvezla výslužku 8:1 z Karlových Varů, naopak Vsetín nedovolil litvínovským Chemikům ani jednou skórovat a vítězstvím 3:0 potvrdil gradující formu.

Plzeňští podávají poslední dobou velmi nevyrovnané výkony. Jsou schopni přestřílet Pardubice (5:4) nebo Slavii Praha (3:2), v dalších utkáních ale ztratí body s týmy jako je Znojmo (0:3) nebo v minulém kole zmiňovaná Energie Karlovy Vary (1:8). V zítřejším duelu dvou nesmiřitelných rivalů budou hosté spoléhat především na svého nejproduktivnějšího hráče Martina Straku, jenž v jednatřiceti startech za Plzeň nastřádal dvacet tři kanadské body za 12 branek a 11 asistencí. O jeden bod víc má vsetínský kanonýr Tomáš Vak, který ve čtyřiatřiceti zápasech nastřílel dvanáct gólů a přidal stejný počet asistencí.

Po uvolnění Radovana Biegla na hostování do Třince se jasnou jedničkou ve vsetínské brance stal hrající manažer Roman Čechmanem. Gólman s modrou sfingou na masce má průměr 2,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 92,88%. Mezi tyčemi šestinásobného mistra strávil letos 1314 minut. Jeho plzeňský protějšek Lukáš Duba odchytal v Plzni 1759 minut, přičemž jeho průměr branek na utkání činí 2,42 a procentuální úspěšnost 93,27. Dlužno dodat, že plzeňský mladík si své statistiky zhoršil v posledním nepovedeném vystoupení Lasselsbergru v derby s Karlovými Vary.

Letošní zápasy

9. kolo: Plzeň – Vsetín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Kracík (D. Pospíšil), 8. Kraft (Šaffer, Jindřich), 43. Kracík (F. Mrázek), 60. Matějovský - 15. Klesla (Brabenec).

22. kolo: Vsetín – Plzeň 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Vak (Němec, Brabenec) - 5. Kudrna (Nedoma), 16. Důras (Michal Straka, Špaček), 48. Trnka (Martin Straka, Michal Straka), 55. Matějovský (Martin Straka).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Hrabal, Němec, Gřegořek, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička

Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, Jindřich, Nedoma, M. Výborný, Trnka - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Paroulek, Michal Straka, Andrašovský - Jaroslav Kudrna, Kracík, D. Pospíšil - Mrázek, Důras, Adamský