Rozhodně jsme měli vyšší cíle, říká zklamaně Boris Babeliak

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 29.11.2019

„Každý má určitě nějakou osobní motivaci, že se chce ve své kariéře posunout někam dál. Hlavní je, aby teď každý začal sám u sebe, je třeba bojovat pro tým, abychom to zvládli. Musíme nasbírat co nejvíc bodů hned v prvních kolech a některé zápasy zbytečně neprohrávat. Musíme bojovat,“ hlásí odhodlaně neproduktivnější hráč dorostu Boris Babeliak. Dorostenci už za pár hodiny začínají bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži. „Vyzkoušíme něco nového, ale raději bychom byli v té lepší skupině a jezdili například na Spartu, do Liberce,“ přiznává Babeliak.

Borisi, Jak hodnotíte základní část?
Základní část hodnotím negativně, protože jsme nepostoupili do šestky. Dá se říct, že jsme si to prohráli sami. Zbytečně jsme prohráli zápas v Porubě, pak v Olomouci a už se to těžce dohánělo. Přerov si to na rozdíl od nás na šestém místě dobře pohlídal, my jsme to nezvládli.

Jaký byl váš cíl na umístění před sezónou?
Určitě postoupit do top šestky a bojovat o play-off. Rozhodně jsme měli vyšší cíle, než hrát tuto skupinu o udržení.

Dokážete pojmenovat to, kvůli čemu se vám v základní části nedařilo?
To přesně nevím, myslím si, že to všechno totiž byly vyrovnané zápasy o jeden dva góly. To, co jsme prohráli, jsme si prohráli sami nějakou nedisciplinovaností. Mohly za to zbytečnosti.

Čeká vás tedy skupina o udržení, jak vidíte vaše šance?
Doufám, že to zvládneme. Doufám, že to ubojujeme, i když to podle mě bude velký boj. Taky to bude o jednom nebo dvou gólech, které rozhodnou. Myslím si, že zápasy to budou vyrovnané, i co se týče utkání s týmy ze západu a středu.

Jaký hokej konkrétně očekáváte od neznámých týmů?
Očekáváme, že to bude bojovný hokej založený na týmové hře. Uvidíme, jak bude vypadat první zápas, bude to pro nás sice překvapení, ale věříme, že to zvládneme.

Hrajete rád s novými soupeři?
Dá se říct, že ano. Vyzkoušíme něco nového, ale raději bychom byli v té lepší skupině a jezdili například na Spartu, do Liberce a podobně. Holt to ale nevyšlo a musíme jít dál.

Už o tomto víkendu vás čekají zápasy s Kobrou a Hvězdou Praha, co o těchto týmech víte?
Tak Kobra a Hvězda jsou takové týmy, které tipuji na spodek tabulky. Myslím si, že to bude vyrovnaný hokej, což se týká obou pražských týmů. Bude to bojovný hokej, v kterém bude soupeř spíše nahazovat a bránit.

Co je teď pro vás největší motivací?
Každý má určitě nějakou osobní motivaci, že se chce ve své kariéře posunout někam dál. Hlavní je, aby teď každý začal sám u sebe, je třeba bojovat pro tým, abychom to zvládli. Musíme nasbírat co nejvíc bodů hned v prvních kolech a některé zápasy zbytečně neprohrávat. Musíme bojovat.

Zatím jste nejproduktivnějším hráčem dorostu, hrajete i za juniory. Přenášíte se nějaké zkušenosti z vyšší kategorie?
Určitě ano. Ta juniorka je rychlejší, hrají tam o tři roky starší kluci. Jsou to rychlé a kvalitní zápasy, z kterých sbírám zkušenosti od lepších hráčů, kteří jsou opravdu dobří. Snažím se je sledovat a brát si od nich rady.