Roman Stantien přivítá Vsetín ve svém novém působišti

Jan Hrbáček • 26.01.2007

V s e t í n - V rámci 45. kola O2 extraligy se vsetínští hokejisté představí na ledě druhých Českých Budějovic. Duel bude mít příchuť hlavně pro Romana Stantiena, který se na jih Čech ze Vsetína nedávno přesunul. Dalším hráčem se zvýšenou motivací bude určitě Lukáš Bolf, který odehrál letos za Vsetín 24 střetnutí a na kterého se možná trochu zapomnělo. V posledním utkání Vsetín doma sehrál s Libercem vcelku vyrovnanou partii, ale znovu doplatil na špatně zahrané přesilové hry, ze kterých inkasoval po samostatných nájezdech libereckých útočníků dvě branky. Budeme zvědavi, jak se nejmladšímu celku soutěže povede v Budvar Aréně.

Složení kádru se s blížícím závěrem přestupního období mění doslova ze dne na den. Vsetínský dres oblékne zřejmě naposledy před návratem do Havířova útočník Jan Fadrný, jenž má na svém kontě zatím 2 asistence. Pro další zápasy jsou připraveni vypomoci dva hráči brněnské Komety - jednadvacetiletý útočník Jan Hruška a také bývalý vsetínský útočník a pamětník postupu do extraligy Miroslav Barus. Pro zranění ramene určitě nenastoupí Jiří Kučný a Michal Horák. Ze zápasu s Libercem má další obránce Igor Bobček pro změnu nastřelený palec a jeho start je nejistý.

Mountfield České Budějovice si v poklidu drží druhou příčku v tabulce extraligy a pro nadcházející Play off pomýšlí na nejvyšší mety. Tým je složený velmi kvalitně. V brance chytá zkušený Roman Turek, v obraně i v útoku figuruje jedno známé jméno vedle druhého. Produktivitu táhne Viktor Hübl (36 bodů), kterému zdatně sekundují jeho spoluhráči z útoku a bývalí vsetíňáci Kamil Brabenec (28) a Michal Hudec (27). Otázka dne zní: Dokáže Vsetínská hokejová vyprodat Budvar Arénu? Uvidíme, každopádně akce, kdy za 6 Kč dostanete pivo, kofolu nebo slivovici je docela zajímavým lákadlem.

Vsetín vs. Budějovice 06-07

Vsetínská hokejová a.s. - HC Mountfield 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky:
31. Dubec (Horák) - 4. Hudec (Toman), 11. Hudec (Nedorost) 58. Brabenec.

HC Mountfield - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky:
24. V. Hübl z trest. střílení, 26. M. Hudec (V. Hübl), 40. Brabenec (M. Hudec), 42. Gřegořek - 30. Sakrajda (Hrabal), 49. Sakrajda (Stantien), 56. Berzinš (Dubec).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Mountfield 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky:
4. Květoň (Demel), 57. Bolf (Duba) - 6. Posmyk (Kutlák) 26. Brabenec, 38. Brabenec (Toman), 60. Gřegořek (Hudec).

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Vehviläinen - Bobček (41. Mocek), Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Sabol, Knebl (41. Hrňa) - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, R. Hubáček, Davídek.

Č. Budějovice: Chábera - Gřegořek, Kutlák, Macháček, Bolf, Mucha, Toman, Vydarený - Brabenec, Hübl, Hudec - Šimánek, Stantien, Sailer - Krajči, Mertl, Kotrla - Květoň, Gulaš.