René Kajaba: Budeme hrát na krev

Dominik Tobola, Filip Bazala • 27.03.2013

Baráž o extraligu juniorů spěje do finiše. O vítězi se může rozhodnout už v pátém kole a jediný jasný vítěz po tomto kole může být Vsetín, ale o tom je ještě hodně brzo mluvit. Plné soustředění je namířeno na další zápas s Hradcem Králové a i dle slov Reného Kajaby to bude úplně jiný zápas, než jaký byl k vidění na Lapači, kdy Valaši celkem snadno porazili Lvy 5:1. „Nesmíme nic podcenit, budeme bojovat, makat, hrát na krev, abychom dosáhli vítězství,“ říká před předposledním utkáním baráže útočník s trochu netredičním číslem dvě na zádech.

René, vraťme se ještě k poslednímu zápasu, jak si jej viděl ty?
Do utkání jsme vstoupili špatně. Čekali jsme, že soupeř bude hrát z defenzívy, ale Ústí na nás vlétlo. Pár střídání jsme měli kritické, naštěstí nás Koňas podržel a my mohli hrát dále. Také jsme si nedali pozor na Filipa Pavlíka, na kterého jsme si upozorňovali, a v přesilovce nám dal branku na 1:1. To samé v případě Jakuba Mataie. Kdybychom si dávali větší pozor, nemuseli jsme v závěru honit výsledek, ale naštěstí to dobře dopadlo.

Následuje zápas s Hradcem, který toho na Lapači moc nepředvedl. S čím do pátého zápasu baráže?
Hradec na Lapači nehrál úplně špatně. Jen mi přišlo, že se trochu zalekli toho prostředí a atmosféry, která na zápase panovala, což mě udivilo, protože mají v týmu hráče, kteří už nastupují i v první lize za muže. Je ale fakt, že oni nehrají tak často před tolika fanoušky, jako my na Vsetíně. Na jejich ledě to bude myslím úplně jiný zápas. Jde o víc než v prvním zápase a to hlavně pro nás. Nebude to vůbec jednoduché.

Královéhradečtí pokud chtějí živit naději na postup, musí vyhrát. Mohlo by jim to svázat ruce?
My jsme v podobné situaci. Pokud chceme postoupit, musíme bojovat, hrát na krev. Hlavně hrát odzadu nezapomínat bránit, Koňas nás určitě zase podrží. Musíme vyhrát.

Odehrál jsi prakticky celou sezónu za muže i juniory. Nechybí ti někdy už síla v zápasech?
Udržuji se neustále v kondici. V posledním zápase jsem si navíc ve druhé polovině utkání odpočinul, když jsem byl vyloučen do konce zápasu, takže jsem na Hradec Králové připraven. Cítím se dobře a na zápas se moc těším. Za Vsetín hlavu dám, budu makat!

Jak bys pozval fanoušky na páteční zápas?
Chtěl bych pozvat fanoušky, rodiče na páteční zápas, ať nás přijedou podpořit, zafandit si. My se jim za to odvděčíme výborným výkonem jak ve hře dopředu tak i do defenzívy. Budeme makat, šlapat do bruslí, snad dáme i nějaké branky a vybojujeme vítězství.