Radivojevič: Chalani mi nebudú veriť

Václav Trávníček • 31.12.2004

V s e t í n – Slovenský reprezentant Branko Radivojevič chodil po čtvrtečním zápase Vsetína s Plzní po chodbě před domácí šatnou a ještě hodinu po závěrečné siréně kroutil hlavou. „Takovou děkovačku uprostřed sezony, po jednom vyhraném utkání, nepamatuji,“ umíval se. „Chlapci mi nebudou věřit, až jim to budu v Americe vyprávět!“ Dravý útočník mohl deset minut před koncem třetí třetiny uklidnit vsetínské fanoušky, ale z ideální pozice netrefil prázdnou branku. Drama tak trvalo až do konce, kdy se z vítězství 3:2 radovali domácí.

„V prvních dvou třetinách jsme měli více šancí, než soupeř, v závěru nás podržel Čeman. V posledních zápasech jsme si dokázali, že závěrečné třetiny umíme zahrát. Všichni jsme si plnili svoje úkoly a zvládli jsme to na jedničku,“ hodnotil utkání slovenský útočník. Celek šestinásobného mistra rozhodl zápas de facto v první části. V té padly všechny branky večera, přičemž Vsetínští vsítili o jednu víc. Po zbytek utkání hubené vedení bránili zuby nehty - na trestnou lavici usedlo jedenáct domácích hráčů. „Podle mne rozhodčí zápas nezvládli,“ zlobil se trošku po utkání Radivojevič. „Nenechali hře vůbec žádný spád. Nevím, proč tak pískali,“ pokračoval. „Ale nejdůležitější je naše vítězství.“

Herní projev Valachů se oproti podzimní části extraligy, kdy se tým potácel jednu chvíli i na posledním místě, diametrálně změnil. Podle pravého křídla filadelfských Letců pomohla mužstvu změna trenéra. „Kouč Stavjaňa dal naší hře systém, který zatím funguje. Zlepšili jsme se hlavně ve hře dozadu a hrajeme dobře také střední pásmo. Máme teď docela reálnou šanci dostat se do play-off. Myslím, že v posledních deseti zápasech jsme dokázali, že na to máme.“

Tradičními se po zápasech na Lapači stávají „rybičky“ – tedy hromadné poděkování hráčů divákům. „Byl bych rád, kdybychom to mohli opakovat co nejčastěji,“ usmíval se Branko Radivojevič, kterého překvapili i vášnivě fandící diváci, kteří bubnovali a vytleskávali jména hokejistů a trenérů i po „rybičkách“. Hráči tak museli z kabin ven a už bez dresů, pouze s chrániči na nohou, provedli hromadnou „děkovačku“. „To jsem absolutně nikdy nezažil. Až to budu vyprávět v Americe, kluci mi nebudou věřit. Byl to příjemný pocit a doufám, že se bude opakovat. Je to skvělé, když uděláme divákům takovou radost a věřím, že v tom budeme pokračovat!“

Pro Radivojeviče tak končí úspěšný rok 2004. V jeho první polovině hájil barvy Philadelphie Flyers v NHL, na podzim se připojil k týmu Vsetína. A je v něm spokojený. „Jsem rád, že se mužstvu daří. Škoda toho začátku. Kdybychom měli o šest bodů více, byl bych spokojený. Čas ale nevrátíme, nedá se nic dělat. Přesto si myslím, že postup máme ve svých rukou. Zbývá ještě hodně zápasů a my budeme o lepší osmičku bojovat,“ věří Branko Radivojevič a dodává: „Sezona bude ještě určitě zajímavá!“