Proti Znojmu o možná poslední naději

Aleš Koňařík • 18.01.2005

V s e t í n – Bod při skóre 4:15 ze čtyř zápasů, taková je novoroční bilance vsetínského týmu, kterému se nedaří navázat na předvánoční pohodu. Valaši nezvládli zápas v Karlových Varech a pokud ani v úterý ve Znojmě neprolomí sérii bez vyhraného zápasu, posune se naděje na play-off už do velmi teoretických rovin.

Přestávku minulého týdne vyplnili znojemští činovníci hráčskými transfery. U Orlů s definitivou do konce sezóny zakotvil brankář vítkovický brankář Martin Prusek, opačným směrem putovali obránci Křetínský a Mojžíš. Hostování v první lize padlo na Miroslava Barume (Ústí), Zdeňka Ondřeje (Mladá Boleslav) a najednou přebytečného brankáře Slávika (Třebíč).

Znojmo si také pojistilo služby vsetínského odchovance Petra Kuboše, který do klubu zamířil z nepříliš vyvedeného angažmá v ruském Permu. Pro déle trvající nemoc však Kuboš za nový klub dosud nesehrál jediný zápas. Navrátilec slavnějšího jména Martin Havlát, který se na Východě také dlouho neohřál, s týmem Znojma zatím jen trénuje. Změnami na poslední chvíli tak Znojmo dalo jasný signál, že svou účast ve vyřazovacích bojích v žádném případě nepovažuje za ztracenou. Z posledních osmi zápasů odešlo Znojmo jen dvakrát poraženo.

Proti Vsetínu se navíc Orlům daří, letos dokázali ve dvou případech naplno bodovat, jen v posledním klání se oba soupeři rozešli po výsledku 1:1 smírně. Při potenciální rovnosti bodů v závěru základní části má Znojmo k dispozici lepší karty než Vsetín, který utkáním v Hostan Aréně zakončí svůj třízápasový výlet po cizích stadionech.

Letošní zápasy:

Vsetín – Znojmo 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky:
47. Kowalczyk (Vak), 57. Němec (Klesla) - 10. Uram (P. Pucher, R. Erat), 33. R. Erat (P. Pucher), 45. Uram (R. Erat), 60. K. Rachůnek.

Znojmo – Vsetín 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky:
11. Bičánek (Křetínský, Pardavý), 20. Uram (Kucharčík, Erat), 28. Erat (Pardavý, Kucharčík), 32. Uram (Bičánek, Pucher), 39. Havlát (K. Rachůnek, Eliáš), 56. Havlát (Eliáš) - 14. Vlach (Somík, Veselý), 16. Somík (Veselý, Vlach), 36. Klesla (Vak).

Vsetín – Znojmo 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branky:
41. Vak (Demel, Gýna) - 48. Pucher (Plášek).