Příprava finišuje, ve čtvrtek zamíří na Lapač jestřábí letka z Prostějova

Jan Tajzler • 02.09.2020

Předposlední přípravné utkání čeká ve čtvrtek od 18:00 hokejisty Vsetína. Zelenožlutí se počtvrté představí v domácím prostředí, kde by rádi odčinili poslední nezdar s Frýdkem-Místkem, kdy padli v prodloužení 2:3. Od 1. září platí pro sportovní události na Zimním stadionu ve Vsetíně nová pravidla, která však i nadále doprovází omezení, o kterých jsme informovali v článku níže.

Zlepší si Prostějov náladu?

Od poslední konfrontace se Vsetínem stihli Jestřábi odehrát další dvě přípravná střetnutí. Na rozdíl od duelu s Valachy se jim však příliš nedařilo, když nejprve v rámci hanackého derby podlehli v domácím prostředí rivalovi z Přerova 0:7 a následně se poklonili i ambiciózní Porubě 1:3. S celkovým skóre 1:10 nemůžou být určitě v Prostějově spokojeni a zlepšit náladu si hodlají právě v odvetě se Vsetínem, která je na programu ve čtvrtek od 18:00.

První přípravné střetnutí Vsetína s Prostějovem rozhodovaly přesilové hry. Jestřábi využili hned početní výhody z celkových čtyř, které jim Vsacané nabídli. Svěřenci trenéra Srdínka tak efektivní nebyli, když ze sedmi možností využili pouze jedinou. „V první třetině jsme dominovali. Byl tam pohyb a všechny ostatní věci, které děláme v tréninku. Ve druhé třetině jsme začali vymýšlet, zbytečně jsme to tahali k nám do pásma. Dělali jsme zbytečné fauly. Toho všeho se soupeř chytil a hra byla vyrovnaná. Ve třetí třetině nám dorovnali skóre. Ke konci musíte hrát více hlavou, což kluci dobře sehráli, a proto je nakonec výsledek pro nás 4:2,“ komentoval výsledek utkání z prostějovské strany trenér Jiří Šejba.

V Prostějově v závěru srpna přivítali další posilu do útoku, stala se jí staronová tvář v prostějovském dresu Tomáš Pšenička, jenž si připsal i extraligové starty za pražskou Spartu.

Oplatí Valaši Jestřábům porážku z Hané?

Vsetín od konfrontace s Prostějovem odehrál pouze jedno přípravné utkání, když se už potřetí v přípravě střetl s Frýdek-Místkem. V souboji se Slezany začali Vsetínští dobře, když po první dvacetiminutovce drželi jednobrankové vedení. Červenobílým se však podařilo skóre v prostředním dějství otočit. Závěrečná perioda pak patřila domácímu Vsetínu, ale z útočného náporu vytěžil pouze vyrovnávací branku. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde o vítězství hostů rozhodl Vojtěch Tomi.

Valaši už do přípravy nasadili téměř kompletní kádr, výjimku tvoří pouze brankář Jakub Málek s Radimem Kucharczykem, jejichž jména od počátku přípravy figurují na listině marodů. Nově k nim přibyli i útočníci Jakub Babka s Branislavem Rehušem a Romanem Vlachem, jenž v přípravě platí za produktivní tahouny zelenožlutého mužstva, když se prosadil ve všech třech utkáních hraných na Lapači, je otázka, zda bude moct na tuto bilanci navázat i ve čtvrtečním duelu.

Jak již víte, první vzájemné utkání v přípravě proti Prostějovu Vsetínští ztratili. Trenér Srdínko byl tehdy nespokojen s přístupem mužstva během první třetiny. „„První třetinu jsme prochrápali. Měli jsme tam i nějaká vyloučení a Prostějov nám udělil lekci, jak se mají přesilovky hrát. Jednoduše, mnoho střel… to byly okamžiky, kdy nás soupeř zatlačil a přestřílel. Hráli to jednoduše, s dobrým pohybem, což nám chybělo. V kabině jsme si pak něco řekli a hra se diametrálně změnila. Srovnali jsme, věřili jsme, že překloníme váhy na naši stranu, ale bohužel se nepodařilo. V závěru jsme si nějaké šance vypracovali, ale nedokázali jsme je zužitkovat a v power-play jsme při hře vabank dostali gól na 4:2.“

Podaří se tentokrát Vsetínu v duelu s Jestřáby držet krok už od úvodního vhazování? A zlepší se tolik potřebná efektivita při přesilových hrách? Přijďte se sami přesvědčit a nebo sledujte utkání prostřednictvím onlajn přenosu. Začínáme ve čtvrtek od 18:00.

Sestavy v posledním utkání:

Prostějov: Wolf (Bláha) – Sova, Hrdinka, Piegl, Hefka, Staněk, Matyáš, Pěnčík – Chlán, Žalčík, Vachutka, Pšenička, Motloch, Janeček, Gego, Novák, Kaut, Mrázek, Bartoš, Jandus, Podlaha

Vsetín: Sachr (Gába) – Štach, Ondračka, Kudělka, Bartko, Jenáček, Hryciow – Kloz, Pechanec, Babka – Březina, Vlach, Klímek – Půček, Gajarský, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.