Poslední utkání roku zavede Valachy na led rozjetých Jestřábů

Jan Tajzler • 15.12.2020

Hokejový rok 2020 je u konce, alespoň tedy na úrovni Chance ligy. Pro Vsetín to znamená výjezd na led prostějovských Jestřábů, kteří v posledních utkáních vykazují zlepšenou výkonnost. Naopak Vsacanům se poslední zápasy příliš nepovedly, motivace zakončit rok 2020 vítězstvím je tak vysoká. Poslední zápas vsetínských hokejistů v roce 2020 startuje na prostějovském ledě ve středu od 17:00, jeho průběh můžete znovu sledovat v přímém přenosu na portálu hokejkatv.cz.

Prostějov jede, bodoval v posledních pěti utkání

Jestřábi hlásí před vánočními svátky formu. Důkazem budiž posledních pět střetnutí, ve kterých Jestřábi pouze jednou poznali hořkost porážky, když na domácím ledě podlehli favoritovi z Kladna 4:5 v prodloužení. Jinak je to celkem jízda, Prostějov bral tři body ve Vrchlabí (5:2), v Polárce udolal v prodloužení Frýdek-Místek (3:2), v domácím prostředí pak přetlačil Litoměřice 4:3 a naposledy zvítězil i v pražském Edenu 3:2. Kdo ví, jak by dopadla sobotní bitva na ledě Poruby, kdyby nebylo covidové krize v ostravském celku. Jestřábi se tak již o víkendu mohli plně soustředit na poslední bitvu v roce proti Vsetínu.

Tým hlavního trenéra Jiřího Šejby táhne útočník Petr Mrázek (8+10), daří se také Davidu Bartošovi (4+11) či tradičně Lukáši Žalčíkovi (7+7). Hranici desíti kanadských bodů překročil také jednadvacetiletý Petr Chlán. Obranné řady stojí na kvalitách Tomáše Drtila (2+8). Produktivitu umí z defenzívy podpořit také František Hrdinka (2+4). Brankoviště Jestřábů střežil ve 13 ze 14 zápasů ještě loni vsetínský Ondřej Bláha s úspěšnosti zákroků 89,23% a průměrem branky na zápas rovných 3. Do jednoho utkání nastoupil i Adam Wolf.

Jestřábi aktuálně sídlí na 10. pozici, ovšem od 5. Vsetína je dělí pouze tříbodový rozdíl, navíc musíme Hanákům ještě připočíst zápas k dobru. Valachy na ledě nažhavených Jestřábů určitě nečeká nic jednoduchého.

Zakončí Valaši rok 2020 vítězstvím?

Partě Jana Srdínka by to určitě před dlouhou pauzou bodlo. Vsetínu se poslední tři utkání příliš nevyvedla. Pravdou je, že Valaši přivezli na Lapač bod z Ústí nad Labem a čerstvě ze Sokolova, ovšem domácí výprask s Jihlavou je varovným prstem pro tým v zelenožlutých dresech. Snaha odčinit debakl s lídrem však v Sokolově stačila pouze na jednobodový zisk, Valachy tentokrát srazila zbytečná vyloučení, Sokolov pak využil hned dvě početní výhody. „Bohužel, někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet, protože posledních několik utkání nám zbytečné útočné fauly berou naději na vyšší bodový zisk. Samozřejmě si z toho vyvodíme důsledky,“ litoval po zápase vsetínský asistent <>Luboš Jenáček.

Středečním cílem Vsetína bude určitě rovněž vylepšit zatím nepříliš vábnou bilanci na hřištích soupeřů. V ohledu venkovních zápasů patří Vsetínu až 14. pozice. Vítězství na ledě Jestřábů by přišlo vhod už i kvůli našlapané situace v tabulce. Vsetín ztrácí na 2. Přerov pouhé tři body, jak už jste ale nejspíš postřehli v předcházejících odstavcích stejná bodová hranice dělí Valachy také od 10. Prostějova či 11. Třebíče.

Vsetín vyráží na Hanou ve středu, úvodní vhazování je naplánováno na 17:00, podpořit vsetínské hokejisty můžete na dálku při sledování přímého přenosu prostřednictvím portálu hokejkatv.cz nebo sledovat průběh po očku na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Prostějov: Bláha – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl, Vosátko – Mrázek, Bartoš, Vachutka – Motloch, T. Kaut, Hrníčko – Žálčík, M. Novák, T. Jandus – Podlaha, Janeček.

Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Bartko, Kudělka, Jenáček, Hryciow – Gorčík, Pechanec, Březina – Kucharczyk, Kloz, Půček – A. Zeman, Vlach, Machač – Vítek, Gajarský, Babka – Hořanský.