Pondělní kolo zavede Valachy do Benátek nad Jizerou

Redakce • 24.10.2021

Po sobotním domácím zaváhání s Frýdkem-Místkem budou chtít hokejisté VHK ROBE Vsetín nastartovat novou úspěšnou šňůru. Nejbližší příležitost k tomu dostanou už v pondělí, kdy zajíždí na led Benátek nad Jizerou. V utkání půjde oběma týmům o hodně: hosty může vítězství posunout zpátky do elitní čtverky, partnerský klub extraligového Liberce chce naopak pomýšlet na klidnější vody tabulky. Duel startuje v 17:30.

Středočeši se chtějí odpoutat od sestupových vod

V Benátkách mohou žehrat na nepovedený vstup do soutěže, když tamní celek ztratil prvních šest zápasů letošního ročníku Chance ligy. V posledním období ale Středočeši zabrali a před posledním kolem zaznamenali sérii čtyř utkání v řadě, když postupně porazili Frýdek-Místek, Kolín, Šumperk a Kadaň. Teprve o uplynulém víkendu poznali po delší době hořkost porážky, když nestačili na Jihlavu (2:4).

Aktuálně tak benáteckým hokejistům náleží 15 bodů a 14. místo v tabulce. Ovšem pouhé tři body je dělí od devátého Frýdku-Místku a pět bodů od osmého Vrchlabí, což jen dokládá letošní vyrovnanost Chance ligy. V pondělí tedy Valachy nečeká nic jednoduchého.

Nejproduktivnějším hráčem výběru trenéra Valdemara Jiruše je útočník Antonín Dušek, jenž v dosavadních 12 odehraných utkáních posbíral osm kanadských bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí. Na záda mu dýchá Adam Dlouhý, jenž sehrál o jeden zápas méně, se sedmi body (3+4). Suverénně nejvytěžovanějším hráčem Benátek je zkušený Petr Kolmann, jenž na ledě stráví v průměru 20 minut a 37 vteřin.

Co do počtu odchytaných zápasů je situace vyrovnaná v benáteckém brankovišti. Nejlepší statistiky vykazuje vsetínským fanouškům dobře známý Jaroslav Pavelka (92,78%), jenž doposud odchytal čtyři utkání. Stejný počet startů má na kontě Daniel Král s úspěšností 90,08% a o jedno více Matěj Židlík (89,84%), jenž odchytal poslední nevydařené utkání s Jihlavou. Koho trenéři nasadí proti Vsetínu? Odpověď i na tuto otázku získáme v pondělí večer. Duel Vsetína v Benátkách startuje v 17:30.

Sestavy v minulém kole:

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík - Kolmann, Patzelt, Kunst, Aubrecht, Bukač, Žůrek - Rychlovský, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Čermák, Jansa, Wiencek - Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

VHK ROBE Vsetín: Gába - Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach, Šimon Jenáček - Indrák, Jonák, Rob - Březina, Vlach, Zeman - Půček, Kucharczyk, Klímek - Hořanský, Berger, Gago.