Plzeňští Filip Přikryl a Martin Lang doplnili kádr Vsetína

Redakce • 16.03.2021

Vsetínští hokejisté do čtvrtfinále s Vrchlabím vyrukují se dvěma novými hráči na soupisce. K týmu se na úterním tréninku připojili útočníci extraligové Plzně, která v minulých dnech vypadla v předkole play-off s Olomoucí. Filip Přikryl a Martin Lang mají na Vsetíně vyřízeny střídavé starty a jsou juniorského věku. Nic tedy nebrání tomu, aby Valachům ve vrcholné části sezony pomohli.

Filip Přikryl

Devatenáctiletý rodák z Rokycan se v letošním ročníku Tipsport extraligy stal nejproduktivnějším juniorem soutěže. Přikryl nasbíral v základní části třináct bodů za deset gólů a tři asistence. To vše stihl za pouhých třicet utkání a na ledě netrávil moc času – průměrně jen deset minut na zápas. Mezi hráči s více než deseti starty zaujal druhé místo v počtu branek za šedesát minut hry (2,00), hned za jejich vládcem Matějem Stránským (2,15). Zajímavostí je i to, že ani mezi vrstevníky nebyl Přikryl zdaleka nejaktivnějším střelcem. Stačilo mu pouhých třicet ran, proměnil tedy každou třetí. Trenéři Vsetína mohou plzeňského mladíka využívat jako centra nebo křídlo.

Martin Lang

Také druhá posila Valachů je devatenáctiletý rodák z Rokycan. I on letos prožívá přelomovou sezonu. Spolu s Filipem Přikrylem byl účastníkem juniorského mistrovství světa, kde během pěti zápasů zaznamenal čtyři body za tři branky a jednu asistenci. Po šampoionátu si odbyl premiéru v extralize v dresu Plzně proti Karlovým Varům. Hned při prvním startu zaznamenal dvě branky a to v rozmezí pohých pětadvaceti vteřin. Celkem letos v extralize nasbíral dvaadvacet startů a dohromady pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Odchovanec Plzně je nyní připraven pomoci Valachům ve čtvrtfinálovém boji s Vrchlabím.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov