Vstupenky online

Pět zápasů, čtyři z nich doma. Vsetínskou mládež čeká nabitý týden

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 06.01.2020

Dorostenci začnou již v úterý, kdy je čeká dohrávka čtvrtečního kola, v které doma vyzvou ostravskou Porubu. Dál už se pojede podle zaběhnutého řádu, další dva domácí zápasy čekají na dorost v pátek a v sobotu. To u juniorů k menší změně dojde, doposud totiž byli zvyklí hrát v pátek na stadionu soupeře a v neděli na Lapači. To se teď otočí a až do konce základní části tomu bude přesně naopak. V tomto týdnu juniorka v pátek hostí Litomyšl a v neděli se vydá do Přerova.

Junioři vstupují do nadcházejících zápasů ze třetího místa tabulky. Zaútočí na přední příčky?

Extraliga se po přestávce rozběhal už v neděli, to však měli Valaši volný los a do utkání 29. kola tak nezasáhli. Předtím se jim podařilo uspět ve vyrovnaném utkání s Porubou, kde svými brankami ve třetí třetině rozhodli zápas Daniel Klímek a Michael Vavřík. Následovalo předvánoční nedělní utkání proti Warriors. I tento duel byl zprvu vyrovnaný, ale Vsacané ukázali sílu  a svého soupeře smetli pěti brankami ve třetí dvacetiminutovce. Také v tomto měření sil byli vidět Klímek s Vavříkem, každý z nich si připsal po dvou brankách.

Zápas: 10. 1. Vsetín - Litomyšl 19:15

V neděli se Litomyšl utkala v domácím prostředí s posledními Warriors a jednalo se o velice vyrovnaný zápas. Brno se dostalo do vedení jako první, ale po celou dobu utkání jednobrankový náskok pravidelně přeskakoval z jedné strany na druhou. Štěstí se nakonec usmálo na domácí, kteří v napínavém duelu zvítězili 4:3, a to díky pětiminutové přesilovce, v kterém se Východočechům podařilo skórovat hned dvakrát v rozmezí 36 sekund.

Zápas: 12. 1. Přerov - Vsetín 17:00

Zubři po pauze vyrazili do Ostravy, kde se utkali s týmem Poruby. Jakožto favorité začali hrát hned od prvních minut, což také přetavili na tři rychlé góly. V osmé minutě vedli hosté z Hané 3:0, tento náskok jim stačil, a tak si jej při své herní převaze dokázali pohlídat. Poruba se do jejich sítě prosadila pouze jednou, a to v 55. minutě. Zubři si tímto vítězstvím upevnili postavení na úplné špici tabulky, musíme však brát v potaz to, že druhý Havířov má odehráno o tři zápasy méně a ztrácí pouze čtyři body. Na druhou stranu výkony AZetu už nejsou natolik suverénní jako v první polovině základní části, a tak bude průběh poslední třetiny první části soutěže ještě zajímavý.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Holáň, Kožený, Zeman, Pernický, Houser, Kunst, Kočí – Vašenka, Apolenář, Pospíšil, Veselý, Vrána, Hilšer, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel.
Litomyšl: Batěk – Lipenský, Bláha, Myška, Novotný, Zahradník – Háněl, Lichtag, Sajdl, Voříšek, Jakubec, Kašpar. Edl, Vytlačil, Večeřa, Hricuš.
Přerov: Postava – Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Kopeček, Šabršula – Fencl, Kuba, Kleniar, Rozsahegyi, Hradil, Zmeškal, Borot, Šimanský, Hanák, Mynář, Petr, Kolařík.

Po Vánoční pauze opět na led. Podaří se dorostu navázat tam, kde skončili?

Vánoční pauza je za námi a můžeme se vrhnout na další zápasy dorostu, kterých bude v tomto týdnu hojně a všechny se uskuteční na vsetínském Lapači. Dočkáme se dohromady tří zápasů. První z nich se odehraje již v úterý, kdy se dorostenci utkají s Porubou. Dále na ně již v obyčejné hrací dny čeká nejprve Technika v pátek a poté Jihlava v sobotu.

Poslední hrací týden před Vánočním volnem byl pro Vsetín úspěšný. Zápas s Českými Budějovicemi byl po celou dobu vyrovnaný a tak se muselo spoléhat na prodloužení, v kterém se v 62. minutě prosadil Stanislav Kunst. V následujícím zápasu proti Táboru, kdy to nejprve vypadalo nadějněji pro soupeře, se Vsetínu podařilo dostat do jednobrankového vedení. Bylo sice na chvíli vyrovnáno a Tábor se dostal do vedení, ale Valachům se nakonec podařilo skóre obrátit a získat všechny body do tabulky.

Borisu Babeliakovi se během sezóny podařilo nasbírat 30 (11+19) kanadských bodů, a je tak nejproduktivnějším hráčem vsetínského týmu. Hned za ním je umístěn Matyáš Dědek s 22 (7+15) body. Nejúspěšnějším obráncem je Stanislav Kunst. Gólmanskou jedničkou v bráně je i nadále Jakub Nešpůrek, který za Vsetín odchytal dohromady 15 zápasů s úspěšností 90,1%.

Zápas: 7. 1. Vsetín — Poruba 18:15

Poslední hrací týdny nebyly pro dorost z Poruby příliš úspěšné, podlehli třem soupeřům. Jediný vítězný zápas se odehrál na začátku měsíce proti PZ Kladno, které se jim podařilo porazit až v prodloužení. Poté se utkali s Třemošnou, která svého soupeře lehce porazila. Zápas s Táborem byl již vyrovnanější, ale ani tak na něj Poruba nestačila. Poslední zápas roku se pro Ostravany odehrál na domácím ledě proti Českým Budějovicím, kdy po první i druhé třetině sice vedli, ale ve třetí již byli svým soupeřem přestříleni.

Zápas: 10. 1. Vsetín — Technika Brno 16:00

V prosinci se Technika Brno utkala nejprve s Kobrou Praha, zápas byl již od první třetiny gólově vyrovnaný a o celém utkání rozhodl až konec třetí třetiny, kdy byla Praha úspěšnějším týmem. Po druhém utkání týdne byla Technika již veselejší, neboť se jí Hvězdu Praha ve třetí třetině nejen podařilo gólově dohnat, ale taky vstřelit další dvě branky, a tím taky získat 3 body do tabulky. Poslední hrací týden minulého roku byl pro Techniku taktéž pokaždé vítězný - nasbírala dohromady 6 bodů. Minulý týden se Brněnští postavili proti lídru tabulky Jihlavě, proti které však neobstáli.

Zajímavostí pro vsetínské fanoušky je, že brankářskou jedničkou Techniky Brno je Dieter Geidl, který v sezóně 2017/18 oblékal vsetínský dres.

Zápas: 11. 1. Vsetín — Jihlava 12:00

Poslední zápas týdne se také odehraje na domácí půdě Vsetína, kde v sobotu stanou proti Jihlavě, která má v druhé části sezóny za sebou zatím jen jedinou prohru s Kobrou Praha, jež je porazila v prodloužení. Zbytek odehraných zápasů šlo většinou vždy jasně z celkem z Vysočiny. V nejlépe gólově odehraném zápasu se Jihlava střela s PK Kladno, kterým během utkání nastříleli 8 branek, což je skóre, které už se pak těžko dohání. V posledním utkání s Technikou byli Jihlavští již od počátku první třetiny ve vedení, které se jim podařilo udržet až do konce.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík, Kunst – Bednařík, Rigo, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Poruba: Slíž – Kac. Macias, Hlaváč, Černý, Borkovec, Michalčík – Krz. Macias, Halata, Stibor –Ślusarczyk, Koudelný, Vehovský – Lambert, Kovalčík, Chovanec – Stodůlka, Hradil.
Technika Brno: Geidl – Zavřel, Šplíchal, Rajzik, Vacek, Žák, Šupa, Svoboda – Nerad, Harásek, Kubový, Lysoněk, Pospíšil, Plevka, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál.
Jihlava: Maláč – Vovsík, Sapík, Adam, Macek, Šabatka, Hrbek, Janda – Melenovský, Polodna, Zdarsa, Juřička, Nevšímal, Sopotnik, Valach, Pavelec, Jungwirth, Bulík.