Patrik Vrána: Na Vsetíně mi vyšli vstříc

Kristýna Guricová • 07.11.2012

Když v úvodu letošní sezóny ukončil Patrik Vrána angažmá v Šumperku, ihned se o něj začalo zajímat vedení vsetínského klubu. Aby také ne. Urostlý místní odchovanec mohl být přesně tím hráčem, který mohl významně vyztužit defenzívu VHK. Jednání nakonec dopadla úspěšně a Vrána od prvního zápasu ukazuje, že by mohl být pro Valachy cennou posilou. Nejinak tomu bylo i v úspěšném utkání s Havířovem, po kterém jsme 192 cm vysokého beka pozvali na kus řeči.

Patriku, můžeš na úvod vsetínským fanouškům prozradit, jak se rodila tvoje cesta na Vsetín?

Hrál jsem nějakou dobu na Slovensku a poté jsem se vrátil zpátky do Čech. Asi 14 dní jsem jednal s vedením vsetínského klubu, se kterým jsme se nakonec dohodli na výpomoci.

Je šance, že tě vsetínští fanoušci budou moc vídat v zelenožlutých barvách až do konce sezóny?

Pokud nepřijde nabídka z vyšší soutěže nebo ze zahraničí, tak zůstanu tady na Vsetíně. Vyšli mi vstříc a máme velice dobré vztahy, takže je možné, že tady zůstanu celou sezónu.

Patrik Vrána
» Odchovanec VHK Vsetín
» Narodil se 11. 6. 1989
» Výška: 192 cm, Váha: 96 kg, hůl: levá
» Je odchovancem vsetínského hokeje. Odsud v dorosteneckém věku odešel do ostravské Sarezy. V mládežnických kategoriích dále působil ve Spartě, Třinci, rok strávil v Kanadě. Má za sebou zkušenosti z české i slovenské 1.ligy. Naposledy působil v Šumperku.
» Profil Patrika Vrány na eurohockey.com
Sezónu jsi začal v Šumperku, brzy jsi ale z týmu odešel..

V Šumperku se týmu moc nedařilo, vedení se proto rozhodlo udělat redukci počtu hráčů. A volba padla také na mne.

Díky předchozímu působišti můžeš posoudit rozdíl mezi první a druhou ligou. Jak bys obě soutěže porovnal?

Dá se říct, že když spolu ve druhé lize hrají týmy, které jsou na vrchních příčkách tabulky, tak jsou utkání srovnatelná s první ligou.

Jaký dojem na tebe zatím dělá vsetínský mančaft?

Když jsem sledoval, jak hrál vsetínský tým v minulých sezónách ve druhé lize, vždy to bylo kolem třetího, čtvrtého místa. Myslím si, že tým je dobře poskládaný a šanci na první čtverku určitě máme. Na trénincích se snažíme ještě zapracovat na obraně, aby se to zlepšovalo a myslím si, že dnes jsme ukázali, že to není špatné.

Dnes jste porazili favorita soutěže Havířov, takže s utkáním asi velká spokojenost…

Určitě ano. Hlavně nás dopředu tlačili fanoušci, s čímž jsme počítali. Snažili jsme se hrát na 120 %. Důležité bylo, že se nám v úvodu utkání podařilo ubránit přesilovku 5 na 3 a Havířov nám nedal branku. To nás nakoplo a řekli jsme si, že to musíme urvat.

Ty sám jsi asi zažíval perné chvilky, když jste po tvém zákroku hráli ve třech. Na trestné lavici ti asi moc do smíchu nebylo, že?

Nevím, jestli to byl faul. Rozhodčí to sice pískl, ale mne to přišlo jako čistý zákrok. Hlavně jsem doufal, že se ubráníme, což se povedlo.

Foto: www.hc-olomouc.cz.