Pardubice chtějí vyhrát, přijely už včera

Miroslav Lučan, Jan Hrbáček • 27.01.2006

V s e t í n - Pátečními zápasy pokračuje extraliga 44. kolem. Souboj loňského mistra a aktuálně posledního mužstva v tabulce. Takový zápas nabídne dnešní utkání ve Vsetíně, kam přijede pardubický Moeller. Východočeši odjeli do Vsetína již o den dříve a chtějí podle slov jejich trenérů na Valašsku 100% uspět. Předpokládá se však, domácí hokejisté nedají svou kůži jen tak lacino a pokusí se svého dnešního soupeře potrápit. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 17 hodin.

Pardubice: Body v boji o Play off jsou důležité

Pardubická sestava oproti úternímu duelu s Českými Budějovicemi dozná několika změn. Do první formace se místo Michala Mikesky přesune František Mrázek. Trenéři ještě nemají zcela jasno, zda v utkání nasadí tři nebo čtyři formace. Čtvrteční trénink ale kvůli problémům s kotníkem neabsolvoval obránce Petr Mudroch, se svými spoluhráči ale odjede. "Snad bude k použití, dneska raději trénink vynechal."

Ze vsetínské kabiny: Poslední teoretická naděje

Po poslední vítězném domácím utkání s Třincem hráči nabrali trochu sebevědomí, jenže přišla krutá porážka na Spartě. Pokud Vsetín souboj s mistrem nevyhraje, bude mít jasné, že skončí poslední. Valaši tak bojují o poslední teoretickou naději, že by se vyhnuli baráži. Vsetínští si uvědomují, že jen hokejový zázrak by je zachránil od baráže. "Chceme uspět každý zápas, protože ono to zvedá psychiku mužstva, která momentálně není taková, jaká by měla být. Příprava na baráž je určitě i to, že budeme hrát zápas od zápasu pokaždé důsledně," řekl útočník Pavel Zdráhal.

Letošní zápasy: Vsetín potrápil soupeře jen doma

Pardubice - Vsetín 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky:
18. Čaloun (Mikeska), 22. Linhart (Klouda), 25. Mrázek (M. Hlinka, Kántor), 26. Čaloun (Mikeska), 35. Čaloun (Mikeska) - 36. Gorev (Beck).

Vsetín - Pardubice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky:
48. Květoň - 36. Lubina (Čaloun, Mikeska), 60. Hlinka (Mrázek).

Pardubice - Vsetín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky:
14. Havíř (Blažek, Sýkora), 27. Kolář (Koukal), 39. Mrázek (Mudroch).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi (Kučera) - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Nedbálek, Horák, R. Bauer, Bolf, Ostrčil, Stříteský - O. Hruška, Stantien, Jenáček - D. Květoň, Steiner, Demel - Janeček, Zdráhal, Rob - Sakrajda, P. Hruška, Duba - Valko.

Pardubice: Lašák (Hylák) - Snopek, Čáslava, Havíř, Mudroch, Vágner, Kántor - Rolínek, Blažek, Lubina - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Čaloun, Koukal, Razingar - Mrázek, Korhoň, Kolář.