Odveta je tady, na Valašsko míří Žilina

Petr Výchopeň, Michal Veselý • 14.08.2006

V s e t í n – Odveta se blíží, ze Slovenska k nám míří mistr tamní ligy, celek Žiliny. Vsetínští hokejisté jí mají co oplácet. Díky porážce 1:5 skončili na turnaji v Trenčíně na „bramborovém“ čtvrtém místě. V sestavě Valachů se určitě neobjeví Slováci Bohunický, Kazda a Brincko, kteří ve Vsetíně neuspěli při testech a na Valašsku tak své působení ukončili.

Neuplynul ani jeden týden a Valaši opět změrí své síly s mistrovskou Žilinou. V sobotním utkání na Rona Cupu se Vsetínu zápas moc nevydařil. Jediný gól do sítě slovenských mistrou dokázal vstřelit Petr Hruška, utkání tak skončilo pro Vsetínské příznivce nepříjemným výsledkem 5:1. Na druhou stranu doufejme, že těchto šest vstřelených branek z prvního zápasu, přiláká na hokejový stánek šestinásobných mistrů hodně diváků.

Od úterního zápasu se dá ovšem čekat, že dopadne jinak. S největší pravděpodobností oba týmy obmění své kádry a tím by mělo utkání dostat jinou příchuť. Výhoda domácího prostředí nahrává do karet celku z Valašska, ale nechme se překvapit, jak celé utkání dopadne. V úterý odbitím sedmnácté hodiny střetnutí jediných dvou zelenožlutých týmů české a slovenské extraligy začíná.