Obranné řady Valachů posílí zkušený Aleksandrs Jerofejevs

Redakce • 01.10.2021

Sedmatřicetiletý lotyšský obránce Aleksandrs Jerofejevs se stal novou posilou Vsetína. Zkušený bek odehrál přes čtyři desítky zápasů na mistrovství světa a téměř 250 utkání v ruské KHL. Česká republika pro něj také není neznámou, v letech 2007 až 2009 nastupoval za pražskou Spartu. Nyní posílil Vsetín, aby svými zkušenostmi doplnil tým Romana Stantiena. Poprvé v zelenožlutém dresu by měl nastoupit již v příštím zápase v Litoměřicích.

Aleksandrs Jerofejevs se tak stane pátým lotyšským hráčem, který nastoupí za Vsetín. V minulosti klubem prošli Janis Andersons, Lauris Darzinš, Guntis Galvinš a Armands Berzinš. Zkušený obránce je zvyklý na svém dresu nosit číslo 23. To však již na Valašsku používá Luboš Rob, proto se nakonec rozhodl pro číslo 3. Na rozhovor s novou posilou se můžete těšit začátkem příštího týdne.

Profil hráče na serveru eliteprospects.com (klikněte)

„Vzhledem k celkem rozsáhlé marodce, kterou máme hlavně v obranných řadách, řešíme případné posílení. V Česku hráčů moc není, a proto jsme využili možnosti získat Aleksandrse Jerofejevse z Lotyšska. V této chvíli jsme dohodnuti, že s námi bude do reprezentační přestávky. Je tu i opce s možností prodloužení působení do konce sezony. Věříme, že nás Aleksandrs posílí svými zkušenostmi, svým stylem hry, a bude platným článkem po celou sezonu,“ sdělil k přestupu lotyšského reprezentanta jednatel klubu Daniel Tobola