O důležité body znovu venku, Vsetín se představí v Brně

Jan Tajzler • 28.11.2014

Vsetínští hokejisté mají za sebou ostudný výprask na ledě Přerova. Šance na reparát přichází na pořad dne v sobotu, to se zelenožlutí vydají do moravské metropole, kde se budou pokoušet získat tři body a dotáhnout se právě na tým Techniky Brno, jenž po vsetínském zaváhání čítá tříbodový náskok na Valachy. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila to však nebudou mít vůbec jednoduché, Brňany zdobí skvělá série vítězství, stejně jako Přerov již už nastřádali devět v řadě. V utkání, ve kterém musí Vsetín zabrat pokud se chce udržet na špici tabulky, můžete sledovat buď od 17:00 přímo v Brně, a nebo budete mít k dispozici online přenos.

První vzájemné utkání obou soupeřů proběhlo na vsetínském Lapači. Domácí celek dokázal brněnský tým udolat v poměru 3:2. Právě to je poslední porážka, kterou hráči Techniky pocítili. Od té doby válcují jednoho soupeře za druhým. Vsetín se na trůnu druhé ligy neudržel , pravdou je, že oproti Přerovu či dotírající Porubě má zápasy k dobru, ale pokud chce znovu na výšinu, musí bodovat na ledě brněnské Techniky.

Technika chce desátý triumf v řadě, v cestě stojí Vsetín

Hráči brněnského provinčního klubu prožívají skvělé období. Od porážky na vsetínském Lapači se pokaždé radovali ze zisku tří bodů, o bod je obral pouze přerovský lídr. Momentálně je Technika na vlně devíti vítězství v řadě a proti Vsetínu se bude pokoušet o desátý triumf v řadě. O motivaci mají Brňané postarané, vždyť Vsetínu dluží porážku z Lapače a navíc mohou atakovat čelo tabulky, neboť Přerov v tomto kole stojí.

Kádr brněnských Techniků na své soupisce disponuje několika šikovnými hráči a nechybí také zkušené esa. Začněme defenzivou, zde se vysokoškoláci mohou opřít o služby zkušeného Davida Havíře, tomu se daří přispívat i ke hře ofenzívy, jeho konto zatím čítá dvanáct bodů. Produktivitě obránců však vládne vsetínský odchovanec Petr Štindl (8+6). Produktivní obránce však nyní slouží barvám prvoligového Havlíčkova Brodu. Mimo zmiňované borce jmenujme ještě Jana Habrovce či exvsetínského Filipa Vrbu. Bodování ofenzivních řad Techniků je rovnoměrně rozloženo mezi všechny útočné formace. Na čele klubové produktivity se však utrhl Petr Jurča 12+8, ten je zároveň nejlepším střelcem týmu. Vsetínskou branku se pak budou pokoušet trefit další produktivní hráči, kterými jsou Ondřej Látal, Michal Brzohohatý či Martin Zábranský. Brankoviště sobotního hostitele vsetínských hokejistů střeží Josef Novák, čtyřiadvacetiletý brankář si připsal již tři čistá konta a s průměrem 2,2 branky na zápas patří mezi největší opory brněnských sov.

Brněnská Technika se letos pohybuje na nejvyšších postech východní skupiny, na samotném trůnu se však ještě ohřát nestihla a je jasné, že přiblížit se k tomu budou chtít Brňané doma proti Vsetínu. Naposledy se o formě Techniků přesvědčili ve Valašském Meziříčí, Bobři si ani neškrtli a v domácím prostředí schytali debakl 1:6, čest valašskému hokeji se budou snažit navrátit právě Vsacané v sobotním duelu, který startuje v Hokejové hale dětí a mládeže v 17:00.

Vzpamatuje se Vsetín z přerovské blamáže?

Los soutěže vsetínské hokejisty rozhodně nešetří. Po nepovedeném vystoupení na ledě lídra, čeká na Valachy další soupeř s výtečnou formou. Vsetínští míří do Brna a pokud chtějí dostát svým výrokům o hře na čele tabulky, měli by pak z jihomoravského velkoměsta přivést body. Pojďme se však ještě vrátit k nepovedenému utkání s Přerovem.

Na Hané se očekávala hokejová bitva jako řemen, vždyť Vsetín s Přerovem jsou považovány za druholigové bašty fanoušků a navíc, oba celky se letos přetahují o čelo tabulky. Tím spíš byli v očekávání fanoušci Vsetína, neboť tým z valašské metropole nastoupil již s uzdraveným prvním útokem. Pomyslný provaz však zcela jednoznačně přitáhl na svou stranu tým Přerova. Zubři se již v páté minutě dostali do tříbrankového trháku a Lukáš Plšek musel tak přepustit místo brankáři Hromadovi. Jenže ani Petr Hromada nezabránil dalším kapříkům ve vsetínské síti, po dvou třetinách totiž svítilo na ukazateli skóre potupných 7:0 pro Přerov. Vsetín přerovskému publiku alespoň ve třetí třetině ukázal, že branky dávat umí, čtyři přesné trefy však mohly pramenit i z pasivity přerovských hráčů, kteří již nehráli v takovém tempu jako v první polovině utkání. O jednoznačném průběhu pak svědčí i poměr střel 50:19, o nějakém štěstí přerovských hokejek tedy nemůže být diskuze.

Trenér Jenáček společně s kolegou Hlobilem nyní před sebou nemají lehký úkol, musejí z hráčů dostat přerovskou porážku a zároveň své svěřence namotivovat a připravit na brněnský duel. Právě v něm totiž půjde o cenné body, Vsetínu může pomoct i fakt, že na ledě Techniky vloni vybojoval šest bodů s celkovým skórem 7:1. Body z Brna by Vsetínu pomohly, protože zelenožluté v prosinci čeká většina utkání na domácí půdě a právě vítězství v Brně může být nejen skvělou pozvánkou pro fanoušky, ale také povzbudivé vítězství do předvánočních bojů.

Předpokládané sestavy:

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) -Semrád, Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L., Látal, Jurča, Crhák, Benýšek, Odehnal V., Čtvrtníček, Brzobohatý, Heža, Pargač, Bustin, Zábranský

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Vítek – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Kývala, Daněk, Štrbík – Podešva, Ambruz, Hruška.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno