První a poslední tým extraligy poměří síly

Aleš Koňařík • 22.11.2005

V s e t í n – První polovina základní části soutěže se uzavře úterním 26. kolem, ve kterém se utkají mužstva ze zcela rozdílných konců tabulky. Liberec je od předchozího kola vedoucím týmem celé extraligy, Vsetín nadále zůstává pevně usazen na posledním místě tabulky. V utkání s Českými Budějovicemi navíc skončila vsetínská šňůra šesti zápasů bez porážky, tento týden navíc čeká svěřence trenéra Kopřivy hned dvojnásobná porce favoritů: po úterním utkání s Libercem přijede v pátek na vsetínský led pražská Slavia.

Liberec: Přes Slavii do čela

Z osmi posledních kol naplno nebodovali Liberečtí jen na ledě Karlových Varů (1:3), jinak je však bilance Bílých Tygrů stoprocentní. Domácím vítězstvím 3:0 nad Litvínovem se Liberec prodral až do čela extraligové tabulky, když z čelné pozice odsunul v poslední době rozpačitou Slavii. Na vítězném tažení Tygrů se zatím nepodepsala absence v životní formě hrajícího kapitána Václava Nováka, který ještě před reprezentační pauzou odešel do ruského Omsku. Jedinou drobnou krizí si tým z podještědí prošel hned na začátku ročníku, když během čtyřzápasového tripu po hostujících stadionech získal jen dva body a navíc oba remízové zápasy nakonec ztratil v prodloužení.

Produktivita: Kdo nahradí Nováka?

Nedávný liberecký kapitán stále vévodí klubové produktivitě (10+12), brzy jen však vystřídá Lubomír Vaic (11+11), který v posledním utkání proti Litvínovu zaznamenal gól a asistenci. Mezi klíčové postavy Liberce se letos vypracoval i Vsetínským dobře známý forvard Petr Vampola, nyní prožívající výtečný hokejový podzim, ve kterém zkompletoval 18 bodů (6+12).

Duel č.1 – Jasná záležitost pro Liberec

Poslední zápas kouče Vladimíra Jeřábka na vsetínské střídačce nepřinesl žádné nečekané překvapení a po zápase bylo už po druhé třetině. Jediný čestný úspěch Vsetína přišel na konto sólu obránce Josefa Hrabala.

Liberec - Vsetín 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 18. Procházka S. (Vampola, Richter), 19. Richter (Vampola, Procházka S.), 33. Vampola (Plodek, Nikolov), 36. Šachl (Novák, Vaic) - 38. Hrabal (Janků).

Ze vsetínské kabiny:

Kapitán Roman Stantien nedohrál zápas v Českých Budějovicích, po nešetrném zákroku obránce Jindry byl z ledu odnesen na nosítkách. Naštěstí je jednačtyřicetiletý „Bobo“ zřejmě z poloviny Terminátorem, protože z hrůzu nahánějícího střetu vyšel nakonec se dvěma stehy nad okem a měl by být fit již pro úterní duel s vedoucím týmem tabulky. Do vsetínské sestavy již naskočil uzdravený útočník Ondřej Hruška a jediným hráčem na marodce tak zůstává obránce Josef Hrabal. Duelem s Libercem vyprší trest obránci Bauerovi.

Z kroniky zápasů Vsetína s Libercem

V domácích zápasech s Libercem se Vsetínu docela daří, z šesti dosavadních střetnutí zvítězil Vsetín ve čtyřech případech, ovšem při celkovém vyrovnaném skóre 20:19. Historicky první vzájemný duel dopadl lépe pro Vsetín - 6:3, v zápase si připsal 4 asistence Jiří Hudler. Vsetínský forvard, nyní zářící v AHL, vypomáhal o sezónu dříve Liberci vybojovat extraligu.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter - Luža, Kučný, Horák, Ponomarev, Augusta, Bolf - Demel, Stantien, Valko - Květoň, Steiner, O. Hruška - Janků, Duba, Jenáček - Dubec, R. Hruška, Gorev.

Liberec: Hnilička – Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Hanzlík – Vaic, Podkonický, Šachl – Rozsíval, Vampola, Procházka – Čermák, Rataj, Tomajko – Klimenta, Plodek, Víšek – Jech.