Teď musíme zabrat, velí kapitán dorostu Jakub Velikovský

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 22.11.2019

První část dorostenecké extraligy se pomalu chýlí ke konci. Valaši ve čtvrtek odehráli její předposlední zápas, s poslední Porubou vyhráli v prodloužení, i když to po druhé třetině na úspěšný výsledek nevypadalo. „Řekli jsme si v kabině, že to zkusíme urvat a trochu víc jsme se nabudili,“ prozradil po utkání kapitán Jakub Velikovský, který hovoří mimo jiné o nadcházejícím průběhu soutěže.

Jakube, kdy jste se dozvěděli, že dneska začnete později?
Řekli jsme si to na meetingu před zápasem, v rozcvičovně, že Poruba uvízla někde před Valmezem.

Dostali jste se do vedení, ale ve druhé třetině soupeř otočil, co se stalo?
Já jsem tam udělal chybu hned v prvním střídání, co jsme měli, byla to situace dva na jednoho. A u toho jejich druhého gólu vstřeleného gólu se to nějak motalo před bránou a oni to tam dorazili.

Jak to že se vám nedařilo využít přesilovek?
Musíme to cpát víc na bránu a tlačit se tam.

Co jste změnili do třetí třetiny?
Řekli jsme si v kabině, že to zkusíme urvat a trochu víc jsme se nabudili.

Jaká byla nálada v týmu po snižovacím gólu?
Nabudilo nás to ještě víc, chtěli jsme ten zápas otočit a vyhrát.

Příštím zápasem končí základní část, co říkáte na umístění v tabulce?
Očekával jsem, že budeme váš, ale nepovedlo se to. Teď musíme zabrat a vyhrát těch dvacet dva zápasů v nadstavbě a být do čtvrtého místa, abychom si udrželi extraligu.

V čem vám asi nejvíc proti ostatním scházelo?
Nám se většinou nepodařila druhá třetina, tak jako v tomto zápase proti Porubě.