permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1517 (25.7.2024)

Návrat na led po zranění: Kapitán VHK Vít Jonák využil nový program KAPKA resortu

KAPKA resort • 28.02.2023

Jednou z motivací pro vybudování KAPKA resortu byla snaha podpořit sportovce všeho druhu a dopřát jim zázemí. Proto jsme v rámci resortu spustili program Fyzio pro sportovce, v rámci kterého podporujeme sportovce z okolí. Jedním z nich je i kapitán vsetínských hokejistů Vít Jonák.

Vít k nám začal pravidelně docházet na fyzioterapii při návratu na led po zranění kotníku. Cílem bylo zlepšit jeho fyzický stav a tím i jeho herní výkon. Útočník Valachů navštívil čtyři procedury. První představoval Footscan u Veroniky Benschové. Na Footscanu probíhá důkladná analýza zatížení chodidel, techniky chůze a řešení zranění z minulosti. Z výsledků vyšetření vzešlo doporučení, jak správně a efektivně zapojovat chodidlo v bruslích, teniskách a jak předcházet úrazům v oblasti dolních končetin.

Po vyšetření u Veroniky následovala terapie se Štěpánem Jakubcem na Redcordech. Vybavení Redcord je využíváno k léčbě bolestí či dysbalancí pohybového ústrojí. Hokej jako sport představuje pro hráče jednostranné zatížení. To je však pro organismus problém, jelikož jsou určité svalové skupiny v napětí a další zase v protažení. Je tedy velmi důležité tyto rozdílnosti srovnávat správným cvičením. A protože je hokej sport velmi kontaktní a tvrdý, přidávají se nám do toho ještě různá zranění, která pak mohou ovlivnit celou hokejovou kariéru.

Následovala kryoterapie, kdy byly aplikovány páry tekutého dusíku o velice nízké teplotě na bolestivá místa po zranění. Cílem této terapie je rychle zchladit inkriminované partie, tím dojde k rapidnímu ztažení cév v místě aplikace a následně k jejich rychlému roztažení. Výsledkem je prokrvení, odplavení zánětu a urychlení hojení dané oblasti.

Sérii procedur Vít Jonák zakončil hodinovou terapií v hyperbarické komoře, kde inhaloval kyslík za zvýšeného tlaku. Hyperbarická komora, jinak využívaná k léčbě tinitu, nehojících se ran či popálenin, je oblíbená u sportovců zejména pro její schopnost dosytit organismus kyslíkem a zvýšit tak regeneraci po náročném zápasu, tréninku či připravit hráče na budoucí výkon.

Vít čas strávený u našich fyzioterapeutů využil naplno a byl tak plně připraven na zápas v následujícím dni. Velmi se z Vítka těšíme, jelikož nás baví pracovat se sportovci, kteří mají zápal pro to, co dělají. O to víc, když se jim jejich snaha a dřina vyplácí.

Držíme palce Vítu Jonákovi a i všem dalším sportovcům, kteří mají neustálou chuť na sobě pracovat!

Webové stránky KAPKA resortu