Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 532 (k 2.8.)

Naším snem je uhrát první čtverku, přeje si trenér juniorů Luboš Jenáček

Filip Bazala • 11.09.2014

Junioři Vsetína vstupují v pátek 12.9. po roce znovu do ligy juniorů. Téměř nový tým se bude snažit dle slov trenéra neudělat v soutěži ostudu a poprat se o první čtyřku, která postoupí do nástavbové části. „Budeme se rvát o první čtverku, což za situace jak probíhala příprava, by byl velký úspěch,“ je si vědom nelehké situace trenér Luboš Jenáček. Junioři jsou letos neznámou a sám lodivod je zvědav, jak si tým povede. První náznak bude k vidění právě v prvním zápase s Frýdkem-Místkem.

Trenére, jak probíhala letní příprava juniorů?
Příprava proběhla s úplně minimální účastí. Po sestupu z extraligy se náš mančaft rozpadl. Spoustu kluků odešlo za lepším i s vidinou hrát v mužské kategorii v extralize či první lize, až už to byli ti na hostování nebo naši kmenoví hráči. Zůstalo nám asi sedm, osm hráčů, z nichž někteří zvažovali konec kariéry. V květnu a červnu jsme tedy trénovali ve třech až pěti hráčích, takže tady v podstatě není co hodnotit. Týmová letní příprava v podstatě neproběhla. Těch pár juniorů trénovalo s muži.

Jak jste tedy tým skládali?
Byli jsme ve fázi, kdy jsme se rozhodovali, jestli máme soutěž vůbec pro juniory přihlásit. Při tom počtu hráčů co nás trénovalo, to bylo hrozně těžké. Ale už kvůli těm pár statečných, kteří chodili poctivě, jsme se nevzdali. Speciálně bych chtěl vyzdvihnout Lukáše Kuchaříka, Pepíka Mikulu a Ondru Grygara, kteří přípravu absolvovali komplet, a myslím, že je to na nich vidět. Přihlásili jsme se tedy s velkým otazníkem a nějakým způsobem jsme rozhodili sítě, abychom přivedli další hráče. Postupem času si však i někteří kluci, kteří chtěli s hokejem skončit, svůj úmysl rozmysleli.

Jakmile se blížil led, tak jsme s nimi začali komunikovat. Ať už šlo o Pepu Zuzaníka, Tomáše Červínka nebo Tomáše Surého, tak jim hokej začal chybět nebo se rozhodli, že chtějí hrát hokej na Vsetíně. Přišlo i pár kluků z Brumova, kdy zvlášť Kuba Vaněk prokázal kvalitu a v kádru zůstal. Dvojka v bráně Bubela je také z Brumova. Nakonec se to podařilo poskládat tak, že budeme schopni dát tři pětky dohromady. Samozřejmě když použijeme i Michala Hryciowa či Michala Štědrého, kteří hrají už za muže.

Na trénincích juniorů se objevila jedna známá tvář. Bude za Vsetín hrát?
Do klubu se vrátil Ondra Slováček. Měl nějaké své osobní problémy ve Vítkovicích a od nové sezony začne hrát tady doma na Vsetíně. Je to určitě výrazná posila, která začne hrát v juniorce a pak bude už záležet na něm, jestli si řekne výkony o místo v A-týmu. Hokejově na to jednoznačně má. On si musí uvědomit, jestli chce hrát hokej a dělat ho naplno, protože by byla obrovská škoda jeho talent zadupat do země a nepodat mu pomocnou ruku i v těch letech v jakých je. Každý děláme chyby, ale já věřím, že Ondra se doma chytne a ta hra ho tady bude bavit. Věřím, že tady odehraje dobrou sezonu a bude platný jak v juniorce, tak i časem v mužích.

Co vám ukázala přípravná utkání?
Začátek byl tragický. Dostávali jsme spoustu branek. Prohráli jsme 4:7 s Havířovem, 3:9 s Trenčínem, 1:8 s Porubou, zkrátka jsme dostávali nálože. Postupem času jak se tým dával dohromady a trénovali jsme, tak jsme se zvedli a kluci šli nahoru. Poslední dva zápasy už byly nadějné, kdy jsme i přes hromadnou bitku v Trenčíně, o které se psalo v novinách, hráli pět minut před koncem 2:2 s kvalitním soupeřem. Ohledně rvačky máme svou verzi, Trenčín má také tu svou. Poslední zápas přípravy jsme hráli v Porubě, která by s Havířovem měla patřit mezi top týmy a útočit na baráž o extraligu. Hráli jsme s ní 4:4 a prohráli až na nájezdy, což si myslím byl dobrý výsledek. Poruba byla samozřejmě herně lepší, ale my díky bojovnosti jsme dokázali uhrát takový výsledek. Kluci si sáhli na to, že půjde v podstatě hrát s každým a za určitých okolností půjde i každý porazit.

Rozhovory před sezonou 2014/15:

Klub: Daniel Tobola (připravujeme)
A-tým: Viktor Hlobil a Luboš Jenáček (připravujeme)
Junioři: Luboš Jenáček (právě čtete)
Starší dorost: Zdeněk Čech
Mladší dorost: Petr Fojtů
__________________________________________________________________

Dvojku v bráně už jste odtajnil, co jednička mezi tyčemi?
Je tady Lukáš Stojar, který prošel mládeží ve Zlíně. Nikdy tam nedostal pořádnou šanci. Je to gólman juniorských medailistů z mistrovství světa v inline hokeji. Myslím si, že zatím vypadá dobře. Odchytal dobré zápasy, na tréninku má snahu, nevynechává je. Určitě bude chtít dokázat, že na to měl i ve Zlíně. Pokud se nezraní, odchytá větší porci utkání a věřím, že ukáže svou kvalitu.

Kdo bude kapitánem mužstva?
Já jsem zvolil takový model, protože je tam více kluků, kteří by mohli tým vést. Nemělo by to být jen o jednom lídrovi. Pepa Zuzaník, Lukáš Kuchařík, Tomáš Červínek, a když bude hrát Michal Hryciow, těch kluků tam bude určitě víc a nějakým způsobem bych to chtěl rozdělit. Tři-čtyři kluci se budou střídat, aby cítili zodpovědnost za tým a ne jen jeden člověk. Chci, aby se to rozprostřelo mezi více hráčů. Těch lídrů tedy bude více a bude to vždy podle výkonu v týdnu, jak kluci pracují v zápasech a na trénincích, bude před víkendovým dvojzápasem zvolen kapitán.

S jakými cíli tedy vstupujete do soutěže?
Letos je liga juniorů udělána atraktivně. Sezona je rozdělena na dvě části, kdy se hraje s každým doma venku a poté se to dělí. Pro ty první čtyři týmy, které postoupí do nástavby a budou hrát i s českými týmy, jako Hradec Králové, který bude znovu útočit na extraligu, tak ta finálovka už bude mít velkou kvalitu. Kvalita zápasů se bude blížit extralize. Třešničkou je, že první čtyři týmy z nástavbových skupin budou hrát i play-off. O atraktivitu je myslím postaráno. Naším snem je uhrát první čtverku, i když to bude velmi těžké při kvalitě týmů jakou má Poruba, Havířov, Opava, ambice má i Přerov. Frýdek, se kterým soutěž startujeme, porazil na turnaji v Přerově Porubu 3:0, takže slabého soupeře nebude. Ani Warrior Brno dle výsledků z přípravy už nebude tím otloukáním soutěže. Já sám se nechám překvapit, jak moc budeme konkurenceschopní. Podle toho jak kluci trénují, jak se to dalo nakonec dohromady, věřím, že s výsledky se tým ještě víc semkne a ostudu neuděláme. Budeme se rvát o první čtverku, což za situace jak probíhala příprava, by byl velký úspěch.

Už v pátek hrajete první zápas s Frýdkem-Místkem. Určitě už se těšíte.
V kabině už je cítit to napětí, protože těch přáteláků bylo jen šest. Každý hokejista chce hrát zápasy a doma budeme chtít uspět. Stejně tak i v neděli v Karviné. Já tvrdím, že začátek je strašně důležitý. Pokud se povede, tak sezona má pak dobrý průběh. Naopak pokud se nepovede, tak musí tým výsledky honit později a to není ono. Někdy se tým i trápí až do konce. Proto chceme začátek chytit, uhrát body hned od začátku, abychom se nakonec do první čtverky vlezli.