Musíme udělat poslední krok a to nebude lehké, tvrdí Vrdlovec

Petr Vychopeň • 24.03.2007

Z l í n - První i druhé střetnutí finálových soupeřů je za námi a my jsme pro vás připravili srovnání statistických údajů, doplněné o pár postřehů s hráči. Poměr vstřelených branek ve dvou odehraných duelech vyznívá lépe pro Medvědy, kteří oproti šesti obdržených, dokázali sedm vstřelit. Oba tábory se shodují, že v posledním rozhodujícím zápase budou rozhodovat jen maličkosti. Každá nevyužitá šance může rozhodnout o tom, kdo získá titul. "Přesilovky má Zlín stejně silné, jako my. Já ale věřím, že v neděli vyhrajeme. Doufám, že Na Lapač přijde co nejvíce diváků, jako tomu bylo v posledním domácím zápase," prohlásil po zápase Jakub Pořický. O tom, zda junioři po dvou letech dosáhnou na metu nejvyšší a porazí svého sousedního rivala, se dozvíme už v neděli 25.3. na zimním stadionu Na Lapači. Zahajující hvizd rozhodčího uslyší diváci přesně v 17:00.

Ještě před prvním zápasem prohlásil Martin Podešva: „Diváci nás poženou dopředu, hodně na ně spoléháme.“ Tato věta se stala skutečností a Vsetín doma porazil nedaleký Zlín 5:3. „No já doufám, že to ukončíme a půjdeme slavit (smích). Bylo by to super, protože už bychom se nechtěli vracet zpátky na Vsetín. Sice bychom tady ukončili sezónu a určitě bychom měli velkou podporu od našich fanoušků, ale už to není taková jistota. Nejlepší by bylo ukončit finále už v pátek ve Zlíně,“ po zápase řekl Erik Hrňa, kterému se ale jeho přání nesplnilo, jelikož zlínská tvrz nájezdníkům ze Vsetína odolala a vynutila si třetí utkání, což avizoval i Roman Vlach, jehož rozhovor nesl název: Uvidíme se ještě v neděli!

K druhému duelu a nedělnímu rozluštění, kdo usedne na juniorský trůn, se nám vyjádřil i útočník z řad Medvědů - Matěj Okénka: „ Do zápasu jsme šli s tím, že musíme hrát disciplinovaně a proměňovat šance, které se naskytnou. Víme, že Vsetín je v přesilovkách velice silný. Mají tam kluky, kteří si to umí dát přesně na hokejku. Vsetín v pátek přijel vyhrát a nepřipouštěl si, že by to mohlo být jinak. My jsme byli do zápasu velice nabuzení, jako již každé utkání v play off, ale toto bylo ještě něco víc. Atmosféra tady ve Zlíně byla parádní. Chtěl bych poděkovat za celý náš tým všem fanouškům, kteří si našli cestu na dnešní zápas a věřím v to, že nás přijedou podpořit i v neděli na rozhodující zápas. V něm už budou rozhodovat jen maličkosti. Každá nevyužitá šance může rozhodnout o tom, kdo získá titul.“

Těmto slovům oponuje Jabub Pořický, který po skončení sezony dorostenců usedl na lavičku vsetínské juniorky a z odtud lépe poznává své pravděpodobné budoucí působiště a své možné spoluhráče. „Do zápasu jsme šli s jasným cílem - vyhrát. Podle mě tomu dvě třetiny nasvědčovaly, že jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme dostali v čase 38:53 gól do šatny a to byl zlomový okamžik celého zápasu. I nám se v prvním utkání podařilo dát branku těsně před sirénou a podle toho se odvíjel konečný výsledek. V neděli se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení a pokud chceme vyhrát, měli bychom proměňovat vyložené šance. Přesilovky má Zlín stejně silné, jako my. Já ale věřím, že v neděli vyhrajeme. Doufám, že Na Lapač přijde co nejvíce diváků, jako tomu bylo v posledním domácím zápase.

Další námi tázaný byl zlínský Jiří Ondráček, který nám svými slovy přiblížil včerejší dění a srovnal šance na titul. „Sobotní zápas jsme nezačali dobře. Měli jsme štěstí, že jsme dostali jenom jeden gól. Vsetín měl spoustu šancí, ale výborně zachytal Sedlář. My jsme potom museli přidat a podařilo se nám vyrovnat. Po této brance jsme se dost zvedli a Vsetín přehrávali. Po brance na 3:1 jsme měli zápas pod kontrolou. Šance na titul vidím 50:50. Myslím si, že Vsetín bude pod velkým tlakem, jelikož hraje v domácím prostředí a diváci od nich očekávají vítězství. Já doufám, že nám bude přát štěstí a vyhrajeme;" těmito slovy se s námi Jiří rozloučil.

Na druhé straně se s námi podělil o pár názorů Daniel Vrdlovec. „Určitě nám hodně pomohlo, že si do Zlína našlo cestu hodně našich fanoušků. Když jsme nastupovali na rozbruslení, tak tam bylo pár Zlínských, kteří na nás pokřikovali, právě proto jsme rádi, že naši přijeli v tak hojném počtu a udělali všechno pro to, aby Zlínské umlčeli. I když se nám nepodařilo zvítězit, uděláme všechno, aby jsme to v neděli napravili. Ještě jednou teda děkuji fanouškům za podporu ve Zlíně a chtěl bych všechny pozvat na neděli. Je to poslední krok a nebude to lehké."

Trenér zlínské juniorky - Zdeněk Čech, se před finálovou sérií prezentoval výrokem: „Budou rozhodovat přesilovky a výkony brankářů." Tyto slova vzala za pravdu. Z dosavadních třinácti branek totiž 7 padlo v početní výhodě a jedna do prázdné brány na konečných 4:1 pro Zlín - ve druhém měření sil.

Poměr vstřelených branek ve dvou odehraných duelech vyznívá lépe pro Medvědy, kteří oproti šesti obdržených, dokázali sedm vstřelit. Co se týče palety hráčů, kteří se podíleli na všech brankách a jejich asistencích, tak za Vsetín je to osm a za Zlín devět hokejistů.

Pohled na dosavadní střelce a asistenty ve finálové sérii:

Vsetín

L. Mičulka - 0 + 3