Můj gól proti Málkovi byl premiérový, řekl Jenáček

Jan Horák, Michal Kubáň • 01.04.2006

Ú s t í n/L. - Jedinou ale rozhodující branku ve čtvrtém dějství vstřelila posila ze Zlína Martin Jenáček.“ Věděl jsem, že pojedu z levé strany. Čekal jsem na Málkův pohyb a jsem rád, že mi to tam spadlo,“, řekl ke gólu, který srovnal sérii na 2:2 vsetínský forvard. Nejvíce trpěl ale při vyloučení v úvodu prodloužení, kdy jeden z ústeckých Lvů trefil boční síťku a již to vypadalo, že padla rozhodující branka. Valaši srovnali sérii na 2:2 a další zápas se hraje na Vsetíně v pondělí od 17:00.

Jedním z nejvíce oslavovaných hráčů Valašska bude po čtvrtém barážovém měření sil Martin Jenáček. V loterii samostatných nájezdů se jeho úspěšná exekuce v první ukázala jako klíčová. “Věděl jsem, že pojedu z levé strany. Čekal jsem na Málkův pohyb a jsem rád, že mi to tam spadlo,“líčí zlínská akvizice. Ačkoliv už Jenáček v minulosti několikrát napnul síť za Málkovými zády, na penaltu se proti současnému ústeckému klenotu ještě nikdy nepostavil. “Nějaké góly už jsem mu dokázal dát, ale žádný nájezd proti němu si nepamatuji. Byla to premiéra.“

Vsetínský forvard si však před svou chvilkou slávy musel vytrpět řádná muka. Na začátku prodloužení nabídl domácím Lvům zbytečným faulem výhodu přesilové hry, kterou mohli Ústečtí poslat Valachy definitivně do kolen. “To byly nejhorší dvě minuty za posledních několik sezón. Měl jsem příšerné nervy. Ve chvíli, kdy tam jeden ústecký hráč trefil dorážkou tu boční síť, krve by se ve mně nedořezal. Rozhodně bych měl hrozné výčitky, takže jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo,“ zhluboka si oddechl Jenáček.

Druhý duel na ústecké půdě pojali hosté mnohem útočněji než čtvrteční střetnutí, na obou stranách hrála prim otevřená ofenzivní hra. “Před zápasem jsme si říkali, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme začít útočněji než ve čtvrtek, mysleli jsme si, že by to mohlo na Ústí platit. To se potvrdilo. Věděli jsme, že vyhraje ten, kdo to bude chtít víc. Jsme moc šťastní, že se nám to podařilo,“těší se z důležitého vítězství jednatřicetiletý útočník.

Rozhodně bych se ale nedivil, kdyby se série protáhla na sedm zápasů.
— Martin Jenáček
Za nerozhodnutého stavu 2:2 se série přesunuje na vsetínský Lapač, kde budou chtít Valaši převážit pověstnou misku vah na svou stranu. Zápas začíná tradičně od 17:00 a opět se čeká, že bude stadion zaplněn diváky až po strop. “Tahle výhra byla pro nás moc důležitá. Jsem přesvědčený, že doma to zvládneme a že se do Ústí vrátíme za stavu 3:2 na zápasy. Když začneme to utkání dobře, mohli bychom se dostat na koně. Pokud se vyvarujeme hrubých chyb, věřím, že zvítězíme.