Mládež pokračuje: Junioři hostí Orlovou, starší dorost České Budějovice

Václav Trávníček • 24.02.2011

Sezóna A-týmu skončila, ostré druholigové zápasy uvidí fanoušci na Lapači až začátkem podzimu. To však neplatí o vsetínské mládeži, která pokračuje ve svých soutěžích i nadále. Starší dorostenci bojují o co nejlepší výchozí pozici pro play off, mladší dorost má na dosah druhou příčku, zaručující účast na Mistrovství republiky. Tento víkend se na domácím ledě představí pouze nejstarší mládežnické kategorie VHK: starší dorost a junioři. Oba výběry sehrají své domácí zápasy v pátek.

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Svěřenci trenéra Miroslava Kubo už ztratili šanci na účast v baráži o extraligu, do které postupuje nejlepší tým 1.ligy. Vsetínští junioři se umístí nejlépe na druhém místě za celkem Třebíče. Zbývá jim odehrát ještě tři utkání ve standardním termínu (z toho dvě tento víkend) plus dva odložené zápasy z minulého týdne. Tehdy totiž skolila Valachy chřipková epidemie.

A právě aktuální zdravotní stav zelenožluté letky bude zřejmě hlavním faktorem, který ovlivní jak domácí páteční utkání s Orlovou, tak nedělní výjezd do Frýdku-Místku. Tedy – pokud si oba týmy ze severní Moravy nepomohou hráči z extraligy. Jak Orlovským, tak Frýdeckým totiž reálně hrozí pád do krajského přeboru. Oba víkendoví soupeři Vsetína mají shodně dvaatřicet bodů, přičemž Orlová se drží na posledním nesestupovém místě a Frýdek, mající ovšem o zápas méně, je už v pásmu ponoru.

Pro Valachy hovoří dosavadní vzájemné střety. Orlovou v letošní sezóně oloupili Valaši o čtyři body (3:2, 5:2, 1:7), Frýdek-Místek dokonce o pět (10:3, 4:4, 6:3). Domácí utkání Vsetína s Orlovou začne na lapači v pátek v 19:30.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Šenk)- Ondra, Skýba, Boháčik, Kubo, Zbranek, Stupka, Vítek, Gromus, Sochora, Kozák, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Motloch, Romanov.

Orlová: Žídek (Klepač) - Ovčařík, Hanus, Fábra, Bazgier, Matušinský, Musil, Mihál, Malík, Ondrek, Vojtek, Matějíček, Majola, Divoký, Putniorz, Chudoba, Kanaloš, lelkem.

Frýdek-Místek: Polonyi - Golasowski, Štubňa, Bartek, Vacula, Kocurek ("C"), Langer, Matula, Mičulka, Ševčík, Fiala, Alina ("A"), Dubčák, Dohnal, Matysz, Částečka ("A"), Golasovský.

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

V pátek o půl páté se fanouškům představí na domácím ledě letošní výkladní skříň vsetínského hokeje – Jenáčkovi starší dorostenci. Vsetínští mladíci si v nadstavbové části extraligy počínají solidně a už nyní mají jisté play off. Ve zbývajících zápasech nadstavby jim tak půjde o to, aby se umístili pokud možno do osmého místa, zaručujícího start vyřazovacích bojů na domácím kluzišti. Z posledních čtyř utkání vyválčili Valaši sedm bodů a v pátek budou chtít jistě napravit sobotní zaváhání proti Třinci a porazit soupeře z Českých Budějovic.

Jihočeši však neprodají svoji kůži zadarmo. S padesáti body trůní na průběžném druhém místě a v jejich dresu úřadují jména, který hokejový fanoušek zná z dřívějších generací: Ťoupal, Rob… Co však může Moutnfieldu trochu uškodit, je čtvrteční duel s Vítkovicemi. Českobudějovičtí sice moravského suveréna smetli 7:2, poté je však čeká náročný několikahodinový přejezd do Vsetína. Duel Motoru na Lapači vypukne v pátek v 16:30.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Kohn (Bača) - Surý, Pelc, Danšk, Pokorný, Hradil, Ptáčník, Žák, Kouhout, Kývala, Janeba, Slováček, Báchor, Brida, Galia, Tobola, Štědrý.

České Budějovice: Podskalský - Piegl, Kypta, Prokop, Ťoupal, Škopek, Pařízek, Kutiš - Beneš, Svoboda, Bárta - Mareš, Hájek, Pich - Rob, Švec, Bílek.

Aktuální pohled na tabulku ELIOD servis extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostenci Vsetína ve středu nastříleli poslednímu Šumperku dvanáct branek a protáhli svoji sérii bez prohry už na sedm zápasů v řadě. Svěřenci trenérů Žilky a Štrauba okupují čtvrtou pozici s jednašedesáti body a na druhý Třinec, který má zápas k dobru, ztrácí pouhé tři body. Havířov je tabulkový soupeř zelenožlutých, ale ztrácí na ně bodů deset. Chtějí-li Vsetínští pomýšlet na druhou pozici, zaručující účast na Mistrovství republiky, měli by duely s takovýmito soupeři vyhrávat. Do karet hrají Valachům dosavadní úspěšné vzájemné střety (5:3, 3:2 a 3:1), na druhou stranu tým AZ v posledních pěti utkáních ztratil pouhé dva body a udržuje si solidní fazónu. Souboj Vsetína s Havířovem je na programu v neděli odpoledne u říčky Lučiny.

Předpokládané sestavy:

Havířov: Polouček (Vrána) - Heinzl, Kalus, Potočný, Chroboček, Gawlas, Polak - Caruk, Šmíd, Sonnek - Carbol, Synek, Orság - Fejko, Bednář

Vsetín: Vlach (Bechný) - Žabčík, Hajda, Ščotka, Vašíček, Svozílek, Hryciow, Skalák - Forch, Helešic, Hořanský - Grygar, Kuchařík, Abdul - Děrkas, Motloch, Mikula, Christov.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov