Milníky play-off: druhé čtvrtfinále Vsetínu nevyšlo

Radek Bařina • 01.03.2018

Druhé utkání série s Karlovými Vary se Vsetínu nevyvedlo. Zatímco v prvním duelu byl domácím vyrovnaným soupeřem a doplatil především na vysokou produktivitu Varů, druhý zápas jednoznačně opanovali domácí. Vsetínské v úvodní třetině zbrzdila čtyři oslabení. Sice v nich neinkasovali, dostali se však pod tlak, ze kterého dokázali Karlovarští v dalším průběhu hry těžit. Nejdůležitější okamžiky utkání jsme se pokusili popsat v dalším díle Milníků.

Klíčový okamžik: branka do šatny na 1:0

Vsetín nevstoupil do utkání dobře. Sérii čtyř oslabení včetně minutové hry tři na pět ale dokázal, i díky dobře chytajícímu Jekelovi ustát. Jenže ve chvíli, kdy to vypadalo, že Valaši udrží nerozhodný stav do přestávky, domácí udeřili. Stačilo jim k tomu vyhrát vhazování v útočném pásmu a zásluhou Gorčíkova důrazu dorazit puk do brány. Zbytečně inkasovaný gól 35 sekund před sirénou Valachy otřásl. Když navíc ihned po startu druhé třetiny inkasovali podruhé, bylo zřejmé, že zápas Vsetínu protéká mezi prsty.

Hvězda zápasu: Jakub Flek

Rychlonohý útočník Karlových Varů dělal Vsetínu problémy v obou zápasech. Dobrý výkon navíc okořenil dvěma kanadskými body. Skvělou práci odvedl především u druhé branky svého týmu, kdy v rychlém protiútoku ukázkově namazal touš na hůl Tomáše Rachůnka, jehož přesná střela skončila v síti. Ve třetí třetině pak Jakub Flek skóre uzavřel. Rachůnek svému spoluhráči oplatil spolupráci před druhým gólem a Flek střelou do odkryté branky pohodlně využil přesilovou hru. Za aktivní výkon podpořený dvěma body proto vyhlašujeme Jakuba Fleka hvězdou utkání.

Smolař: Jaroslav Markovič

Vsetínská ofenzíva se v sérii s Karlovými Vary zatím trápí a kapitán VHK není výjimkou. Zkušenému hráči sice rozhodně nelze upřít bojovnost, ta se však dosud projevuje jen na počtu trestných minut. Dalším z důvodů, proč vsetínského lídra titulujeme smolařem zápasu je situace ze závěru druhé třetiny. Hostující útočník měl ve velmi nadějné pozici puk na holi. Místo střely ale tak dlouho vymýšlel řešení, až mu puk sjel z čepele, domácí vyrazili do rychlého protiútoku a brankou na 4:0 definitivně zlomili hostující naděje.

Zklamalo: vsetínská ofenzíva

Dva zápasy a jediný gól, o nějž se navíc postaral obránce Teper. To je alarmující bilance, kterou mají Valaši na kontě. V prvním zápase se útočníci alespoň dostávali do dobrých šancí, ve druhém čtvrtfinále však byla ofenzíva Valachů takřka bezzubá. Především v první polovině utkání se až na jednu či dvě výjimky nedostali k ničemu. Vsetínu proti Varům viditelně scházela přesnost, přímočarost ale také jednoduchost a důraz v útočném pásmu. Ve všech těchto dovednostech byli domácí o parník lepší. Na druhou stranu je třeba uznat, že domácí inkasovali v základní části suverénně nejméně branek ze všech týmů a na ledě tato kvalita byla znát. Vsetín však měl třetí nejlepší ofenzívu, věřme, že v domácích utkáních nahodí její motory a soupeřovu obranu pořádně potrápí.

Číslo dne: 72

Přesně tolik sekund hrací doby dělilo první a druhou branku Karlových Varů. To, co se Vsetínu tak urputně dařilo bránit po celou první třetinu, přišlo na přelomu prvního a druhého dějství vniveč. Stačila k tomu jedna nezvládnutá situace po vhazování v obranném pásmu a poté jeden nezachycený rychlý protiútok. Dvě trefy byly vodou na mlýn Karlových Varů. Ty se tak v dalším průběhu mohly zaměřit pečlivou defenzívu a protiútoky, které byly vskutku smrtící.

Následuje: čtvrtfinále se stěhuje na Lapač

Celou sezónu v ně na Valašsku doufali, teď si je konečně mohou užít. Čtvrtfinálové zápasy play-off WSM ligy míří na Lapač. První duel se odehraje v sobotu od 17:30. Věřme, že si na zimní stadión najde cestu početná divácká kulisa, která se postará o nefalšované peklo… přesně takové, jak se na Lapač sluší a patří.

Očekávání: Vsetín může zdramatizovat sérii

Valaši musí zapomenout na předchozí dva nezdary a zejména pak na výkon ve druhém utkání. Na Lapači se jim bude hrát jistě lépe. Svědčit by jim měla nejen bouřlivá kulisa, na kterou jsou zvyklí, ale také užší kluziště, které by mohlo být drobnou vsetínskou výhodou. Karlovy Vary v sezóně získaly na Lapači pouhý bod, i když tedy dorazí na Valašsko v roli favorita, nečeká je nic lehkého. Předchozí výsledky jsou zapomenuty. První střetnutí na Lapači každopádně napoví mnohé.

Předzápasové novinky: změny jsou pravděpodobné

Hosté nemají příliš důvodů sahat ke změnám sestavě, žádných výrazných novinek bychom se tudíž dočkat neměli. To pro Vsetínské platí opak. Trenéři se v Karlových Varech snažili sázet na rychlé a pohyblivé hráče, je však otázkou, jestli se jim tito hokejisté odvděčili výkonem, který po nich požadovali. Je vysoce pravděpodobné, že se minimálně dvou změn dočkáme. Otazník visí i na postu brankáře. Pavel Jekel sice ve Varech rozhodně neodchytal špatný zápas, vzhledem k vysoké porážce je ovšem možné, že tentokrát dostane příležitost Michal Šurý. Jak to ale bude doopravdy, odhalí až sobotní podvečer.

Sobotní partner utkání: TES VSETÍN s.r.o.

TES Vsetín, společnost v srdci Valašska s mezinárodní působností. Patří mezi přední výrobce elektrických strojů, pohonů a komponentů. Ve svém výrobním areálu o rozloze 100 000 m2 s rozsáhlým výrobním parkem zaměstnává téměř 750 zaměstnanců. Vlastní vývoj a výrobu šitou na míru požadavkům zákazníka zabezpečuje svými konstrukčními kapacitami v kancelářích ve Vsetíně, Brně a Praze. Staví na stoleté tradici i aktivním přístupu k dalšímu rozvoji. Investuje do rozšiřování výrobních kapacit i možností. Prostřednictvím spolupráce s externími odborníky i realizací vlastních interních projektů zavádí nové metody řízení výroby, obchodu, organizace práce. Přistupuje s péčí a zodpovědností ke svým zákazníkům, zaměstnancům i regionu, ve kterém působí. Cílevědomě kráčí za svou vizí.