Kouč Hlobil: Dva body nám vychytal skvělý Plšek

Michal Veselý • 22.01.2009

Š u m p e r k – S patnácti muži do pole přijel ve středu Vsetín na horký šumperský led. Na střídačce pod dekou zůstal jediný muž, dorostenecký brankář Patrik Nechvátal. Trenér Viktor Hlobil tak měl k dispozici jen pět beků. Šestého obránce si zahrál navrátilec do sestavy Daniel Gajdošík. Navíc se ještě v prostřední části zranil obránce Rajnoha a zopakovala se tak situace z utkání na Technice, kdy Vsetínští dohrávali na pět zadáků. Hlavně díky obrovské bojovnosti a obětavosti dokázali hráči VHK urvat dva cenné body. „Vítězství to bylo spíše vydřené než zasloužené,“ prohlásil evidentně spokojený vsetínský lodivod Hlobil. I tak ale budou v kabině padat pokuty, dva desetiminutové tresty nenechá vládce zelenožluté střídačky bez odezvy.

Trenére, jak hodnotíte středeční zápas?
Do Šumperku jsme jeli v hodně prořídlé sestavě, někteří kluci museli nastoupit po zranění. Jeli jsme zde v 15 lidech a navíc se ještě zranil Rajnoha. Je velká škoda, že jsme byli ve druhé třetině nedisciplinovaní, že jsme šli zbytečně do tří a dostali druhý gól. Musím ale celý mančaft pochválit a vyzdvihnout bojovný výkon.

Vítězství bylo hodně vydřené …
Samozřejmě bylo vydřené, o to je cennější. Doma jsme prohráli s Opavou a potřebovali body zpět. Ty body ze Šumperka jsou nejcennější.

Věřil jste, že po druhé třetině za stavu 2:1 můžete ještě nějaký bod urvat?
Věřil jsem, že tam něco spadne. Od našeho dvojnásobného vyloučení jsme hráli disciplinovaně. Soupeř si svým pohybem vytvořil nějaké šance, ale brankář Lukáš Plšek nás zachránil. Kluci hráli zodpovědně a čekali na nějakou chybu, kterou soupeř vyrobí, a na brejky. To se nám povedlo. Klukům v kabině poděkuji.

Hlavní rozdíl byl v brankářích, souhlasíte? První branku si šumperský brankář Daneček asi za rámeček nedá.
Určitě. Brankář, na kterého nic nejde, to má těžké. Lukáš byl dnes pod palbou a byl vynikající.

Dostali jste dva desetiminutové tresty, co k tomu řeknete hráčům?
Pokuty, samozřejmě dostanou pokuty. To se nesmí stávat. Byl jsem hodně vytočený, to jsou opravdu zbytečnosti. Mluvíme o tom a stejně to udělají. Musí přijít nějaký trest.

Se dvěma body jste asi spokojení?
Samozřejmě dva body bereme. Chtěli jsme si vrátit dva body z neděle.

Jak je možné, že doma prohráváte a u silných týmů venku se vám daří?
To domácí utkání s Opavou jsme podcenili ve druhé třetině a pak jsme se nedostali vůbec do zápasu. To co jsme dnes hráli my tady, to hrála Opava u nás na Lapači.