Vstupenky online

Kostra týmu by měla zůstat stejná, plánuje trenér Viktor Hlobil

Václav Trávníček • 11.06.2012

Letní příprava hokejistů VHK před nadcházející sezónou je v plném proudu. Tým, který od loňského ročníku zůstal prozatím prakticky nezměněn, trénuje pětkrát týdně. „Kluci tomu dávají všechno, vědí, že bez letní přípravy se hrát nedá,“ pochvaluje si přístup svých svěřenců trenér Viktor Hlobil. Suchá fáze bude trvat do konce června, na led vyjede Vsetín začátkem srpna.

Trenére, jak vlastně hodnotíte uplynulou sezónu?
Myslím, že uplynulá sezóna byla úspěšná. Jenom je škoda, že se nám v play-off nepodařilo postoupit přes Prostějov do semifinále. Měli jsme k tomu blízko, ale v pátém utkání série se projevila zkušenost soupeře, který zvítězil. Jinak jsme byli během základní části úspěšní. Zejména domácí utkání se nám dařilo vyhrávat. Měli jsme dobrý vstup do sezóny a to nás nakoplo.

Tajným přáním bylo skončit do 4. místa, aby tým začal čtvrtfinále play-off na domácím ledě. To se nakonec těsně nepodařilo, Vsetín skončil po základní části pátý. Zjistili jste, co k vytoužené metě scházelo?
Ano, venkovní zápasy, ve kterých jsme měli bodovat, ale nezvládli jsme je. Mluvím o utkáních v Uherském Hradišti a Frýdku-Místku. Tyhle ztráty nám zbytečně zkomplikovaly situaci. Mohli jsme po základní části skončit na čtvrtém místě a měli bychom výhodu případného pátého zápasu čtvrtfinále na domácím ledě. Bohužel to nedopadlo.

Kdyby mělo Valašské Meziříčí celou sezónu prohrávat, s námi vyhraje

Nakolik se na týmu projevilo angažování zkušeného obránce Jiřího Heše?
Jeho příchod? To bylo určitě dobré rozhodnutí. Jirka vnesl do mužstva klid, zejména do zadních řad. Rovněž jsme takový typ hráče potřebovali do přesilovek. Jirka působil dobře na tým, dokázal klukům poradit. Myslím, že Jirkovi Fardovi se s ním v obranné dvojici hrálo velice dobře.

Překvapil vás některý ze svěřenců?
Docela slušnou sezónu měl Dan Vaněk. Po předchozím ročníku zaznamenal nárůst jako hrom. Vůbec celá první lajna hrála velmi dobře. Velký pokrok udělal i David Vítek. Sice musí svoji hru ještě zklidnit, ale jinak je to poctivý kluk, který má ve Vsetíně velkou budoucnost. První část soutěže, do zranění, hrál velmi dobře Zbyňa Spitzer. Po zranění už to nebylo takové, ale mužstvo šlapalo tak, jak jsme si řekli. Co jsme trénovali, to kluci předváděli v zápasech.

V uplynulé sezóně se vám opět nepodařilo na domácím ledě porazit v derby Valašské Meziříčí. To už zpochybňuje všechna statistická pravidla, nemyslíte?
Myslím, že to tak bude (směje se). Asi to mají hráči někde vzadu v hlavách. Na domácí derby jsme se samozřejmě připravovali, ale kdyby měl Valmez celou sezónu prohrávat, s námi vždycky vyhraje (směje se). Je to taková naše bolístka.

Na druhou stranu jste v lednu po třech letech dokázali vyhrát v Přerově…
Těší nás to. Zrovna utkání v Přerově bylo po taktické i herní stránce jedno z nejlepších, jaké jsme během sezóny sehráli.

Právě mezi Přerovem a Prostějovem se rozhodovalo o vašem soupeři pro čtvrtfinále play-off. Byli jste v daný moment spokojenější, že na vás „vyšli“ zrovna Jestřábi?
Kluci se o tom bavili v šatně. Jedna polovina si přála spíše Přerov, druhá spíše Prostějov. Ale v play-off je vlastně jedno, na jakého soupeře narazíte. Začíná se od nuly, je to nová soutěž. Během základní části se nám dařilo víc proti Přerovu, zároveň i Jestřábi byli hratelní. Spousta jejich útočníků měla zkušenosti minimálně s 1.ligou a to se ve čtvrtfinále bohužel projevilo.

Čtvrtfinálovou sérii s Prostějovem rozhodlo zřejmě druhé utkání

Kde se čtvrtfinálová série lámala?
Myslím, že rozhodlo druhé čtvrtfinálové utkání na našem ledě, které jsme prohráli. Soupeř navýšil vedení v sérii na 2:0 a my to museli dohánět. Podařilo se nám zvládnout třetí zápas na prostějovském ledě, čímž jsme sérii zdramatizovali. Ve čtvrtém utkání, hraném na Lapači, jsme po výborném výkonu vyrovnali na 2:2. Tady nám hodně pomohli naši fanoušci, atmosféra byla super. Rozhodnout se mělo v pátém zápase, v němž jsme ovšem nezvládli první třetinu a prohráli. Musím ale poděkovat fanouškům, kteří i na pátý zápas do Prostějova přijeli ve velkém počtu, to se jen tak nevidí.

Jaký jste měli od konce play-off do začátku letní přípravy program?
Do konce března jsme dvakrát týdně trénovali na ledě. Pak jsme se rozešli a znovu sešli na závěrečné schůzce, kdy jsme se dohodli na začátku letní přípravy. Ta začala v pondělí 14. května.

Jak jste s jejím dosavadním průběhem spokojeni?
Dohodli jsme se, že domácí hráči plus kluci ze Zlína budou trénovat pětkrát týdně. Kombinujeme hřiště v Janové s posilovnou a tělocvičnou na Sychrově. Chodíme běhat na Žambošku a když je špatné počasí, využijeme halu. Kluci tomu dávají všechno, vědí, že bez letní přípravy se hrát nedá. Chodí poctivě a pracují na sobě velmi dobře. S kluky, kteří jsou odjinud, jsme se dohodli, že budou trénovat individuálně. Jedná se například o Fero Zúbka a Davida Hoďu.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezónou:

10.8. Vsetín – Přerov
14.8. Vsetín – Považská Bystrica (Slovensko – 1.liga)
17.8. Přerov – Vsetín
21.8. Vsetín – Nový Jičín
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko - extraliga)
24.8. Val. Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Val. Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín

Jak dlouho bude suchá fáze letní přípravy trvat?
Do konce června. V ten moment bychom chtěli uzavřít první část letní přípravy a domluvit se s fanoušky, že bychom si s nimi zahráli fotbal. Pak bychom se sešli začátkem srpna a šli na led.

Kromě Zúbka s Hoďou trénujete v kompletním počtu?
Diplomovou práci dodělává Tomáš Mečiar, takže trénuje doma v Pardubicích, podobně jako Ondra Hruška, který má zkouškové období. Jirka Heš chodí do práce a má rovněž individuální plán. Teď s námi netrénoval ani Zbyňa Spitzer, který byl pracovně mimo. Na druhou stranu trénují oba gólmani, tedy Lukáš Plšek a Petr Hromada, z obránců pak Jirka Farda, Zbyňa Žabčík nebo Jožo Šimek. Z útočníků můžu jmenovat Dana Vaňka, Davida Vítka, Petra Hrušku… je nás kolem patnácti. Do přípravy se s námi zapojil i Honza Podešva - uvidíme, jak to s ním dopadne. Naopak skončil Tonda Sprušil, který se vrátil z hostování do Přerova.

Chcete do kádru z loňské sezóny nějak výrazně zasahovat?
Rádi bychom tým vhodně doplnili o kvalitní hráče, kteří by třeba přitáhli i diváky do ochozů. Pracuje se na tom, něco v hledáčku je, ale dokud nemáme nic podepsáno, je těžko o tom mluvit. Základní kostra týmu by však měla zůstat.

Chceme zachovat kostru týmu z uplynulé sezóny

Jak vypadá situace kolem Petra Hrušky, který uplynulou sezónu odehrál po operaci kolena?
Petr chodí poctivě na tréninky. Koleno mu drží, vypadá to zatím dobře. Nedělá mu problémy žádné ze cvičení, které děláme.

Dostanou v A-týmu příležitost i junioři? Například Josef Daněk nebo Martin Štrbík?
Trenéři juniorů budou chtít, aby byl tým pohromadě, protože cílem bude rvát se o postup do extraligy. Ale určitě u nás šanci dostanou, tomu se nebráníme. Jasno o skladbě týmu bychom chtěli mít během srpna.

Kromě tradičních soupeřů letos v rámci přípravných utkání vyzvete i slovenskou Považskou Bystricu a polskou Toruň. Vnímáte tato mužstva zpestření přípravy?
Přesně tak. Během přípravy hrajeme vždycky se stejnými soupeři, je to pořád dokola. Tak jsme se snažili to nějak ozvláštnit. Kontaktovali jsme klub z Považské Bystrice, který hraje slovenskou 1.ligu, a ten na spolupráci kývl. Toruň je polské extraligové mužstvo a bude mít někde v okolí soustředění, na Moravě totiž odehraje více zápasů. Určitě to bude pro kluky zpestření přípravy. Myslím, že se budou chtít ukázat.

Čtěte také:

AUDIO: Hostem Radia Valašsko byl jednatel VHK Daniel Tobola

Vedení vsetínského klubu: Musíme přidat na všech frontách

Nový Kodex Valašského hokejového klubu

Vsetínský hokej představuje nové vedení a myšlenku celoregionálního klubu

banner pod článkem