Juniorka pojede do Havířova. Na dorost čeká Šumperk a Olomouc

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 16.01.2020

Tento týden čekají juniorku i dorost dva zápasy. Junioři se nejprve utkají s Šumperkem na domácí půdě. V neděli je čeká cesta do Havířova, na který ztrácí pouhé čtyři body a stále se drží na třetím místě v tabulce. Dorost bude naopak hrát oba zápasy venku, nejprve na ledě Draků, poté se pojedou podívat do Olomouce. Dorostenci mají skvělé umístění ve skupině a o prvenství bojují s Českými Budějovicemi.

Junioři se mohou přiblížit druhému místu

V minulém týdnu si junioři poprvé vyzkoušeli, jaké je hrát v pátek doma. Úvodní zápas nového roku se jim vydařil a nad Litomyšlí zvítězili vysoko 8:3. Následovalo utkání v Přerově, kde se, jak známo, nevyhrává lehce. Po bezbrankové první třetině se do toho navíc domácí Zubři obuli a skórovali hned třikrát. Na konečný stav 1:3 z pohledu Vsetína korigoval skóre ještě ve druhé třetině Marek Houser.

Zápas: 17. 1. Vsetín - Šumperk 17:00

22.9. Vsetín - Šumperk 3:2p
18.10. Šumperk - Vsetín 2:3sn
17.11. Vsetín - Šumperk 6:5p
13.12. Šumperk - Vsetín 2:3
Podaří se Vsetínu navázat na jediné tříbodové vítězství proti Šumperku?

Šumperku se uplynulá kola příliš nevydařila, jelikož v obou případech zaváhal s papírově slabšími soupeři. V pátek se Draci vydali do Brna, kde se Warriors podařilo dohnat ztrátu a dostat západ do prodloužení a samostatných nájezdů. V těch už byli hráči z Hané úspěšnější, vítězný gól šel na konto Davida Haluzy. Také v domácím zápase s Litomyšlí byl Šumperk favoritem, jenže se mu nepovedla druhá třetina, načež nakonec skončil bez bodu.

Zápas: 19. 1. Havířov - Vsetín 14:30

27.9. Havířov - Vsetín 3:2
20.10. Vsetín - Havířov 1:2
22.11. Havířov - Vsetín 1:3
15.12. Vsetín - Havířov 1:2
Těžké, ale ne nemožné.

AZ je po několika nezdarech opět ve své obvyklé formě. V minulém týdnu odehrál pouze jeden zápas, v pátek na domácím ledě s Porubou. Havířov si už v první třetině vybudoval pohodlný tříbrankový náskok a svého soka nechal skórovat až v 52. minutě za stavu 5:0.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Kožený, Siner, Pernický, Houser, Kunst – Veselý, Zemánek, Holba, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Hilšer, Klímek, Apolenář, Vavřík, Frimel.
Šumperk: Kašpar – Ott, Cekr, Holub, Štrbík, Plhal – Kavan, Horký, Kučera, Tichý, Haluza, Habrman, Vogel, Šembera, Jurča, Kesler, Poledna, Scheuter.
Havířov: Atanasiadis – Koubek, Uhlíř, Pavelek, Kočí, Ševěček, Kubíček – Vlček, Kubík, Tomeček, Juhász, Ivaščenko, Byčkov, Urban, Horváth, Čempel, Pindel, Revaj.

Dorost čeká utkání s Šumperkem a Olomoucí. Jak se jim bude dařit tento týden?

Dorostenci v minulém týdnu odehráli více zápasů, než jsou zvyklí. Začali hned v úterý, kdy se postavili proti Porubě. Zprvu byli ve vedení Vsetínští, ve druhé třetině se však skóre obrátilo a do vedení se dostala Poruba, které se podařilo udržet v čele až do konce utkání. V pátek proti Technice to byl zápas opět velice vyrovnaný, ale i tak byli domácí již od začátku utkání ve vedení. O den později v posledním zápase s Jihlavou se uskutečnily gólové hody, kdy se Valaši do brány Dukly trefili celkem sedmkrát.

Zápas: 17. 1. Šumperk — Vsetín 17:45

3.10. Šumperk - Vsetín 1:2
16.11. Vsetín - Šumperk 3:5
Ve vyrovnaných zápasech bral body pokaždé někdo jiný. Pomůže Valachům fakt, že z posledních jedenácti zápasů deset vyhráli?

Draci byli v minulém týdnu také velice úspěšní. Do brány Třemošné se jim podařilo prosadit hned ve 4. minutě. V první třetině ještě využili přesilovky 5 na 3. Druhá perioda přinesla další gól na stranu Šumperka. V poslední části se Třemošná již začala prosazovat, ale na třígólový náskok Draků to nestačilo. V sobotním utkání se jako první prosadili Kladenští, do druhé třetiny se však Šumperští vzpamatovali a během první poloviny periody již byli ve vedení, které ve třetí části zápasu ještě navýšili.

Zápas: 18. 1. Olomouc — Vsetín 12:00

19.9. Olomouc - Vsetín 3:2
19.10. Vsetín - Olomouc 4:1
Olomouc v duelech se Vsetínem nebyla nikdy favoritem, na svém ledě je však dokázala překvapit.

Skóre v prvním utkání vypadalo nejprve lépe pro Kladno. V druhé polovině druhé třetiny se Olomouci podařilo využít přesilové hry, a nakonec vyrovnala. Ve třetí části zápasu se oba celky trefily jednou a hrálo se prodloužení, ve kterém se po 22 sekundách prosadili kohouti a do tabulky si zapsali 2 body. Druhé utkání již pro Olomoucké tak úspěšné nebylo. Třemošná se prosazovala již od první třetiny zápasu a do své brány si nenechala poslat ani jeden gól.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
Šumperk: Šedivý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Zavoral, Blaško, Panáček – Peškar, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.
Olomouc: Špunar – Nesvadba, Holcman, Přecechtěl, Stratil, Galvas, Pekr, Radová, Sedláček, Přidal Š. – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal L., Lajoš, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.