Jsme rádi, že jsme potřebné body získali už teď, svěřil se David Vítek

Václav Trávníček • 24.01.2011

Před lety musel hostovat v Novém Jičíně, ve Vsetíně pro něj nebylo místo. A v neděli valašskému klubu vystřílel účast v soutěži. David Vítek nakoukl do druhé ligy už v loňské sezóně, ale teprve v té letošní dostal více prostoru. Dokonale ho využil především v nedělním duelu Vsetína s Uherským Hradištěm, ve kterém zaznamenal hattrick a dvě asistence. „Kluci už říkali, že bych měl udělat svačinku,“ usmíval se muž zápasu.

Oddechli jste si hodně po závěrečné siréně?
Hodně. Hradiště mohlo dát na konci klidně gól, měli tam střelu od modré, ale jejich hráč naštěstí netrefil bránu. Takže to pro nás dopadlo dobře.

Začátek jste měli rozpačitý, Uherské Hradiště se brzy ujalo vedení. Bylo těžké stahovat vedení soupeře?
Na začátku jsme sice dali gól, ale Pepa Mikeš nám dal hned v zápětí na 1:1 a třetina nakonec skončila 1:2 pro Uherské Hradiště. O přestávce jsme si v šatně řekli, že se musíme zlepšit. Stahovat výsledek z 1:2 a pak z 1:3 bylo těžké, ale měli jsme dvojnásobnou přesilovku. V té jsme dali branku a vzápětí vyrovnali na 3:3. Myslím, že tohle nám hodně pomohlo.

Z tribuny to vypadalo, že na vás branka na 1:3 vůbec nedolehla.
Ta třetí branka hostů padla, když jsme hráli ve třech. Já vyjížděl proti hráči na modrou čáru a s Rendou Kajabou jsme se sjeli k tomu samému. Oba jsme čekali střelu, lehli jsme si do ní, ale on to nahrál na druhou stranu, kde byli další dva hráči Hradiště proti jedinému našemu obránci. Dostali jsme gól a je pravda, že na nás trochu psychicky dolehl. Každopádně se utkání muselo divákům líbit, padlo v něm jedenáct branek.

Předvedli jste velký obrat a nejlepší hokej v sezóně. Není to paradox, že takováto situace přišla až v play out?
Jak jsem řekl, nedělní zápas byl bohatý na góly. Ale takový obrat se nepovede v každém utkání. Každopádně jsme si závěr sami zkomplikovali, v 58. minutě byl vyloučen hráč Uherského Hradiště a místo toho, abychom to dohráli v klidu v přesilovce, tak se nechá zbytečně vyloučit náš hráč. Dali jsme tím soupeři ještě šanci, ale nakonec to dobře dopadlo. Jenom je škoda, že jsme tolik gólů nedali už proti Frýdku – Místku. Musíme střílet více branek. Na dva góly se těžko bude vyhrávat.

Jak oslavíš vstřelený hattrick? Bude tě něco stát v kabině?
Kluci už říkali, že bych měl udělat svačinku, tak nevím. Ještě něco vymyslím. Něco nachystám nebo mi pro kluky něco nachystá maminka. Hattrick oslavovat nebudu, ale jsem za něj moc rád, ještě když se povede v mužích. Za góly ale musím poděkovat klukům, třeba Adam Rufer mi dal přesnou žabku mezi kruhy a já jenom vystřelil a trefil to. S Renkem a Valíčkem (Martinem Valigurou) už hraji delší dobu za juniory, jsme na sebe zvyklí a víme, co od sebe čekat.

Kterého z těch třech gólů si ceníš nejvíc?
Já si cením každého gólu, co dám. Jsem rád za každý gól.

Nakolik takovéhle branky zvednou hráči sebevědomí?
Tak hráči to zvedne sebevědomí. Na hřišti si toho pak dovolí mnohem víc. A když jsi v pohodě, tak ti to i vychází.

V závěru utkání sahalo Uherské Hradiště po vyrovnání a jejich hráči se zlobili, když jim sudí sedmnáct vteřin před koncem neuznal gól. Viděl jsi tu situaci?
Neviděl, nevím, jestli to bylo, nebo nebylo za čarou. Já akorát viděl, jak Hrouda (Petr Hromada) leží v brankovišti. Rozhodčí ale hned ukázal, že to gól není. Navíc podle mě stáli soupeřovi hráči v brankovišti. Byla to podobná situace jako v první třetině. Dvě vteřiny před jejím koncem jsem prohrál buly, puk šel na jejich beka a ten vypálil. Naštěstí ten gól padl až po siréně.

Nebyli někteří hráči soupeře přemotivovaní? Co si myslíš o zákroku Pepy Mikeše, který tě ve třetí třetině nesmyslně krosčekoval?
Pepa se chtěl ukázat před vsetínskými diváky, taky měl podíl na čtyřech brankách z pěti. Prostě dohrával souboj, to je jeho styl. Nevím. Šel mi rukama do obličeje. Já jsem ho čistě dohrál, on se po mně ohnal. Už v první třetině mě tam sekl přes lýtko. Ale říkám, je to jeho styl hry, je nepříjemný hráč.

Nepřekvapilo tě, že fanoušci Mikešovi tleskali? Abych se přiznal, já jsem tohle moc nepobral…
Tak Pepa je u fanoušků oblíbený. Odehrál tady dvě předchozí sezóny.

Záchranu v soutěži máte jistou. Co tedy očekáváš od zbývajících třech utkání sezóny?
Jsme všichni rádi, že jsme ty body dokázali uhrát hned v prvním kole, protože v neděli se hraje v Uniově a tam to bude hodně těžké utkání. Co očekávám? Já ještě ani nevím, kde teď budu hrát – jestli za muže, nebo juniory. Ti totiž hrají taky v neděli. Ještě uvidíme, za koho nastoupím. Každopádně jsem rád, že junioři včera vyhráli v Šumperku. To bylo důležité vítězství.

Mezi spoluhráči máš přezdívku Koller. Kde jsi k ní přišel?
Vznikla ještě za extraligy juniorů, ani nevím, kdo ji vymyslel. Je to asi tím, že jsem vyšší. A když hrajeme letní fotbálek, dám gól jedině hlavou (směje se). Takže to vzniklo asi takhle nějak během letní přípravy.