Vsetín představuje první posily: Přichází Maxim Žukov, kreativní centr či bojovník se železným srdcem

Redakce • 01.05.2022

S prvním květnovým dnem představuje VHK ROBE Vsetín nová jména, která budou v nadcházející sezoně oblékat zelenožlutý dres. Na Lapač přichází zkušený bojovník Peter Lichanec, kreativní centr Roman Přikryl a dvojice pětadvacetiletých útočníků s potenciálem růstu Štěpán Bláha a Jan Štefka. Velký třesk se koná v brankovišti. Při předpokládaném odchodu Jakuba Málka do zámoří Valaši angažovali Maxima Žukova, kterého si fanoušci dobře pamatují ze zápasů play-off proti Jihlavě.

Roman Přikryl, útočník, 27 let

Odchovanec plzeňského hokeje prošel mládežnickými výběry západočeského klubu. V roce 2010 se radoval z extraligového prvenství s dorostem, o šest let později pomohl vybojovat bronzové medaile A-týmu. Zahrál si na mistrovství světa osmnáctiletých či na Hlinkově memoriálu. Kromě Plzně působil také v Kladně nebo Českých Budějovicích a uplynulou sezonu strávil převážně v Litoměřicích, kde si připsal nejvíce asistencí ze všech hráčů Chance ligy. „Roman je kreativní centr. Má vynikající finální přihrávku, je výborný bruslař, výborný do týmu,“ uvedl na jeho adresu Roman Stantien, hlavní trenér VHK ROBE Vsetín.

Peter Lichanec, útočník, 29 let

Rodák ze slovenské Prievidze má za sebou řadu zajímavých štací. Zahrál si v mládežnických výběrech Zlína a Olomouce, většinu dosavadní kariéry strávil v zemi pod Tatrami. Oblékal dresy Piešťan, Senice, Popradu, Liptovského Mikuláše, Banské Bystrice či Slovanu Bratislava. Zahrál si rovněž za kazašskou Karagandu nebo maďarský Ferencvároš. Poslední tři sezony strávil na jednom působišti a to v Jihlavě, které v sezoně 2020/2021 pomohl až do finále Chance ligy proti Kladnu. Závěr uplynulého ročníku dohrál v extraligové Olomouci, kde získal zkušenosti ze zápasů play-off v české nejvyšší soutěži. „Peter je bojovník se železným srdcem, týmový hráč. Zároveň je výborný v defenzivě, v osobních soubojích. Ideální hráč použitelný jak na centru, tak na křídle,“ sdělil Roman Stantien.

Štěpán Bláha, útočník, 25 let

Dosavadní kariéra pětadvacetiletého forvarda je spjatá především s jeho rodným Kladnem. Bláha prošel mládeží Rytířů a startoval rovněž v reprezentačních výběrech. Jedno utkání sehrál při studiu vysoké školy za tým Karlovy univerzity v Evropské univerzitní hokejové lize, sedmkrát oblékl dres druholigových Řisut. V sezoně 2018/2019 pomohl Kladnu k postupu do nejvyšší soutěže. V uplynulé sezoně hájil barvy Ústí nad Labem, kterému se nepodařilo udržet Chance ligu. Nyní na Štěpána Bláhu čeká vsetínská mise. „Je to dobře stavěný kluk, který má zároveň dobré bruslení. Štěpána vidíme na rozmezí třetí a čtvrté lajny, ale věříme, že je schopen se posunout i výš. Má potenciál, který bychom chtěli zužitkovat,“ konstatoval Roman Stantien.

Jan Štefka, útočník, 25 let

Odchovanec Olomouce působil až do juniorky na Hané, poté se vydal do zámoří. Zkušenosti nabíral v amerických soutěžích NAHL (Austin Bruins) a NCDC (P.A.L. Junior Islanders a Connecticut Jr. Rangers). Poté se prosadil v prestižní NCAA, kde oblékal dres American International College sídlící ve Spriengfieldu ve státě Maryland. Týmu pomohl dvakrát za sebou vyhrát základní část, v sezoně 2018/2019 dokonce přispěl k celkovému trumfu v soutěži. Poslední dvě sezony strávil v Chance lize, hrál za Přerov a naposledy Prostějov, se kterým se Valaši utkali v semifinále. „U Honzy to vidíme podobně jako u Štěpána Bláhy. Předpokládáme u něj progres. Je to kluk, který má předpoklady, prosazoval se i proti nám v uplynulém play-off,“ uvedl Roman Stantien.

Maxim Žukov, brankář, 22 let

Rodák z ruského Kaliningradu zaujal v mládežnických výběrech Jaroslavle a zářil v reprezentačním dresu. Na mistrovství světa osmnáctiletých v roce 2017 pomohl sborné vybojovat bronzové medaile a byl nejlepším gólmanem celého šampionátu. Následně zkoušel štěstí v zámoří, působil v kanadských a amerických juniorkách. V sezoně 2020/2021 se gólman, na nějž vlastní práva klub NHL Toronto Maple Leafs, přesunul do Dukly Jihlava a stal se kometou Chance ligy. Valaši se s jeho výbornými výkony potýkali jak v předchozí sezoně v semifinále, tak v té uplynulé ve finále.

Nyní Maxim Žukov přichází bojovat za zelenožluté barvy. „Jsme velmi rádi, že jsme získali takto kvalitního brankáře. Bylo to náročné, dlouho jsme jednali a rokovali, ale podařilo se. Jsme za to velmi rádi a myslíme si, že Max má svoji kvalitu, kterou už druhým rokem potvrzoval v Chance lize,“ sdělil Roman Stantien.

Letní příprava hokejistů VHK ROBE Vsetín na novou sezonu odstartuje v pondělí 9. května.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov